Tablete za pomivalni stroj

KALLIA  

član od: 29.11.2010

sporočila: 18

22. okt 2012 14:28

Jaz uporabljam  Finish in sicer prerežem na polovico tableto, je prav zadosti polovica za eno pranje. Je pa res, da imamo Bschev stroj  sicer star 10 let še vedno odlično dela. Sem uporabljala Somat, po določenem času je stroj zelo slabo pral. Enkrat na dva meseca ga operem s finish tekočim praškom za stroje.

 

KALLIA

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

22. okt 2012 14:56

Jaz uporabljam samo tekoči Somat.Nalijem ga noter do prve črtice v predalčku.In je čisto dovolj.Posoda lepo oprana.Še nikoli ni pršla umazana ven.Za čiščenje stroja uporabljam tekoči finish,z malce dodatka kisa.Stroj je kot nov,brez neprijetnega vonja.

Tud sam imam Bosch pomivalni stroj.Star 8 leto.In do danes,pomiva brezhibno in šepetajoče tiho :)

 

Lp Miele

Miele

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

22. okt 2012 19:26

Tudi jaz uporabljam kis, predvsem zaradi vodnega kamna (loščilo samo po sebi se mi zdi ena brezvezna pogruntavščina). Od pred kratkim pa namesto tablet tudi samo tekoči prašek, ker se mi zdi, da mi stroj še bolj uniči posodo kot sicer (praske na priboru, da o kozarcih ne govorim). BOmo videli po nekaj časa, kako kaže. Žal pa še nisem našla eko praška (tablet ali tekočega), ki bi bil učinkovit 

rag_doll

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. okt 2012 20:22

rag_doll je napisal/a:

 ........(loščilo samo po sebi se mi zdi ena brezvezna pogruntavščina)........

rag_doll

Kje v pomivalnem stroju se pa uporablja loščilo???

lp

cervus

kbrksm  

član od: 6.5.2012

sporočila: 10

22. okt 2012 20:29

Mislim, da je veliko odvisno od kakovosti pomivalnega stroja, in temperaturi na kateri stroj pomiva. Imam Boscha in tablete za pomovalni stroj kupim v eurospinu, lidlu hoferju mulerju, dm kjer sem ko jih rabim, pa imam zmeraj lepo pomito posodo. Je pa moja znanka rekla da ne daje soli v stroj, in ko sem ji svetovala da naj proba je rekla, da se ji zdi posoda lepše pomita.

kbrksm

zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

23. okt 2012 10:19

kbrksm je napisal/a:

Je pa moja znanka rekla da ne daje soli v stroj, in ko sem ji svetovala da naj proba je rekla, da se ji zdi posoda lepše pomita.

kbrksm

 

Če ta znanka uporablja tablete, ki že same po sebi vsebujejo sol, potem naj raje neha dodajat pomivalno sol. Sama sem tako počela, prvo leto je bilo vse ok, potem pa se je očitno nabrala že prevelika koncentracija soli in sem posodo vedno dobila ven sicer čisto, ampak motno (kozarce sem morala posebej splakovat). Ko sem klicala na servis, so me najprej vprašali po tabletah in rekli, da imajo danes že praktično vse (vsaj ta dobre znamke) tablete sol in zato dodatno soljenje ni potrebno. Potem so mi svetovali, naj kupim ene tablete brez soli, da bom porabila tisto, ki jo imam sedaj v stroju, naprej naj pa pomivam samo s tableti. Pa je bil cel projekt najti tablete brez soli, nazadnje sem kupila ene v Müllerju (neka no-name znamka) in posoda je spet lepa. Ko mi zmanjka soli, bom pa nadaljevala s Finishem.

zverinica

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

24. okt 2012 13:12

elaphus je napisal/a:

rag_doll je napisal/a:

 ........(loščilo samo po sebi se mi zdi ena brezvezna pogruntavščina)........

rag_doll

Kje v pomivalnem stroju se pa uporablja loščilo???

lp

cervus

 

Ajej, si me prijela za besedo. Loščilo, bleščalo, tekočina za sijaj ... tomato tomejto

rag_doll

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. okt 2012 15:29

Hja, čisto po pravici priznam,  namerno sem te potegnila za jezik. Ker si napisala, da uporabljaš kis, predvsem za vodni kamen. Saj ona tekočina za sijaj je namenjena prav temu. Če pa si hotela s tem povedati, da se ti zdi predraga, ker kis ravno tako dobro očisti (imaš seveda prav), pa oprosti, ker sem narobe razzumela .

lp

cervus

kbrksm  

član od: 6.5.2012

sporočila: 10

24. okt 2012 16:01

Zverinica, ta sol se daje v pomivalni stroj zaradi trdote vode in ne samega pranja. Trdota vode pa je odvisna od okoliša, vsak ima drugač in si na stroju tudi nastaviš, tako da stroj sam dozira.



kbrksm

Sporočilo je spremenil(a) kbrksm dne 24.okt 2012 16:03

zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

25. okt 2012 10:43

Vem vem, zaradi trdote vode je sol tudi že v tabletah Sem poskusila nastavitve za trdoto vode na stroju od 1-5, pa ni bilo nobene razlike, posoda je bila vseeno motna. Takoj, ko sem uporabila tablete brez dodane soli, pa je bila spet lepa - pa je voda enako trda. Zanimivo, kajne

zverinica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti