Tablete za pomivalni stroj

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1565

26. sep 2016 10:53

Trixi je napisal/a:
Če vse deluje, kupi druge tbl. in sprobaj še z njimi.

... druge tablete od drugega proizvajalca (mogoče ti lahko eno tableto podari prijateljica, da ne kupuješ cele škatle za testiranje ...)

rdkapica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

26. sep 2016 13:46

Seveda lahko podarim, drugače pa sem tudi jaz že nekaj tablet testirala in je veliko v reklamah, na koncu pa ugotoviš da so dm revolution v ovoju, 40 tbl malo več kot 4 eura, pa se mi zdijo boljše od marsikaterih zvenečih znamk.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

26. sep 2016 19:27

Hm, jaz brez problema perem s Hoferjevimi, tistimi z 3,99, zdaj so 6-kotne, rumenobele. Sol imam pa Splendid-Spar, pa je vse OK. Morda je res stroj, ko je lani 12 let star dokončno vzel slovo in smo kupili novega, smo takoj opazili razliko. V korist novega stroja, seveda.

marjja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

26. sep 2016 20:46

Tudi mi smo 9 letni pomivalni stroj lani menjali, je šla črpalka, pa šobe so nehali prodajati za ta stroj...Gorenje..

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

27. sep 2016 7:55

Imam cca. 20 let star pomivalni stroj, a uporabljam izključno gel (iz Müllerja za nekje 4€), ne tablet. Se mi zdi, da tablet ne stopi lepo in ostane packa na dnu pomivalnega stroja. Pa zaradi trde vode gre veliko soli. :)

Monika7

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

27. sep 2016 8:17

Uporabljam skoz,Finish gel.Zelo zadovoljen z njim.In bom tud pr Finisch ostal 

Miele

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

27. sep 2016 11:16

Ker so tableti  slabo topljivi, so mi z leti zamašili horizontalno cev proti greznici. Poklicati smo morali mojstra, da nam je razbil to trdo gmoto z močnim curkom, obenem pa nam je svetoval naj raje uporabljamo gel kot pa tablete. Uporabljam Leclercov gel,  enkrat ali dvakrat na mesec (odvisno koliko pranj je) očistim pomivalec in sedaj nimam nobenih problemov.

malaga

zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

7. okt 2016 9:57

bannanna je napisal/a:
Pozdravljeni!

 

Upam, da mi katera lahko pomaga.. namreč. Vedno do sedaj sem uporabljala hoferjeve tablete za pomivalni stroj - rumeno modre. Tokrat sem hkrati kupila sol in tablete, ter nasula sol. Posoda je bila grozna - lise, ki se niso hotele posušiti, film na kozarcih in krožnikih, dve malo manj kvalitetni posodi sta oksidirali :( Zdaj pa ne vem ali je problem v stroju - v izpiranju, ali tabletah ali soli? Zamašek za sol je bil dobro zatesnjen, probala sem oprati tri runde, pa vedno isto :(  Nekako dvomim, da bi se v istem hipu, ko sem menjala tablete, pokvaril še pomivalni stroj. Zdaj se nekako mučim in spravljam ven iz odprtine sol :/ 

Je lahko sol tako agresivna? Hvala!

Problem je v preveliki koncentraciji soli. Jaz sem tudi naredila to napako, da sem poleg tablet (ki že same vsebujejo sol), dodala še sol in imela vso lisasto posodo - sicer čisto, ampak lisasto. Sem spreminjala nastavitve za trdoto vode pa ni bilo nič bolje, potem pa sem klicala na Gorenje, kaj je narobe. In mi je gospa najprej svetovala (po lastnih izkušnjah), naj kupim tablete, ki ne vsebujejo soli (take je sicer kar težko dobiti, jaz sem ene v Müllerju) in toliko časa perem z njimi, da mi izgine vsa sol, potem pa naj nadaljujem s katerimi koli tabletami. In je res pomagalo, tako da zdaj ne dodajam več soli.

---Življenje je prekratko, da bi pili slabo vino.---

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. okt 2016 11:13

malaga je napisal/a:
Ker so tableti  slabo topljivi, so mi z leti zamašili horizontalno cev proti greznici. Poklicati smo morali mojstra, da nam je razbil to trdo gmoto z močnim curkom, obenem pa nam je svetoval naj raje uporabljamo gel kot pa tablete. Uporabljam Leclercov gel,  enkrat ali dvakrat na mesec (odvisno koliko pranj je) očistim pomivalec in sedaj nimam nobenih problemov.

malaga

s tabletami lahko umivas posodo, ce uporabis dovolj dolg program, da jih raztopi. Moja mama pretezno pere na programu 33 minut in mora uporabljati gel, ker se tableta sicer ne raztopi ali pa se raztopi sele v casu izpiranja. praska na posodi pa ravno noces



Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 07.okt 2016 11:13

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

8. okt 2016 17:58

Svakinji, je šel Gorenjev stroj v franže, ker ni uporabljala soli poleg Hoferjevih tablet.

Jaz po nasvetu proizvajalca  Bosch uporabljam sol, tbl, ki imajo vse, sijaj. Perem pa na 60, 70 st., pol programa, cel, ni problem, da bi se stopile. Pri Gorenjevem pa se mi je dogajalo, da se včasih ni. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti