Tablete za pomivalni stroj

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

10. jan 2010 23:49

Evo, pa mi je uspelo z vašo pomočjo. Ena tabletka, sol in kapljica detergenta za sijaj. Vse se sveti! Sem dozirala preveč detergenta za sijaj. Bom poskusila še s kisom. Hvala. lp, pinka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

11. jan 2010 7:41

Jaz tega ne razumem "...kapljica detergenta za sijaj". Saj daš v dozo toliko, kolikor je vsebina predalčka!?! Kako daš - kapljico?

 

Lisa, ko posodo zložim v stroj, vlijem tekočino za pranje, kis pa kar tako pošpricam po notranjosti stroja. Tega, seveda, ne delam vsakokrat, mogoče enkrat na 2 tedna. Vsaj enkrat na mesec v posodico za tekočino dam kis in stroj vključim "na prazno". Vsebina stroja je čista in se sveti, ni potrebno kupovati čistila za stroj.

Pozdravček!

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

11. jan 2010 10:06

Pozdravljeni, ne dolgo nazaj sem kupila nov pomivalni stroj in vodovodar, ki ga je priključil me je podučil: ne glede na vrsto tablet za pomivanje je potrebno za učinkovito delovanje stroja dodati pomivalno sol v dozirno posodo. Najboljša je fino mleta - ne groba. Treba je tudi nastavit porabo te soli glede na trdoto vodo in dozirno posodico za sijaj nekje na sredino. Vsake približno dva meseca (odvisno od pogostosti pranja posode) pa očistiti stroj z čistilom za prazni stroj in obrisati notranji del vrat , očistiti filter ... Dragička bomo preizkusili še s kisom! Mi smo preizkusili že precej tbl. za pomivanje - od Calgonit, Somat, Lidlove, Hoferjeve, Mullerjeve, Mercatorjeve.... Po mojih izkušnjah je Calgonit res najboljši - posoda je bleščeče čista. Tudi Lidlove so zelo dobre. Ponavadi se odločamo glede na akcijske cene. Pri kozarcih pa sem opazila, da pri barvanih najhitreje opaziš, da so iztrošeni. Zdaj imam navadne bele kozarce in se lepo perejo. Kristal in ostale bolj fine perem na roke. Kakor pa slišim je kvaliteta pranja celo odvisna od kvalitete pomivalnega stroja. Moj Gorenjev je še kar, toda če bi ponovno kupovala bi izbrala drugega. Pozdravček

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

11. jan 2010 11:13

Dragička si me nasmejala. Do zdaj sem napolnila predalček do vrha. Zdaj doziram samo kapljico. Trixi, mene ravno to jezi, da je stal kar precej everčkov ima milijon funkcij, varčen, tih in zdaj mi je delal probleme. Pozdravček. lp, pinka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

11. jan 2010 11:33

Dragička, ti si pa praktična. Od tebe sem se že veliko naučila, zdaj kis......-super! Upam, da boš kmalu še bolj aktivna, ko boš imela več časa, tako kot ga imam jaz. Migla

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. jan 2010 12:07

Dragička, to je tisti kis za vlaganje, alkoholni kajne? Jaz bom tudi tole poskusila, ker to čistilo za pomivalni stroj mi je preveč drago. Jelenckova

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

11. jan 2010 17:28

mam vas rada 

Pozdravček!

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

11. jan 2010 17:48

ja pa tebe Migla

branka171

sporočila: 218

11. jan 2010 19:42

Bom kar tu vprašala ----na koliko časa vam zmanjka soli v pomivalcu? Perem vsak drugi dan, pa noče zagoreti lučka za sol.Če odvijem pokrov na dnu,sol vidim, a je v kosu (se ne da premešat) Nastavljeno imam na št.5 :( in me že skrbi, da je s senzorjem kaj narobe. Prosim za nasvet in Lp branka171

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

11. jan 2010 19:59

Moj stroj je star 10 let. Kakih 8 let uporabljam tablete brez soli in sredstva za sijaj in posoda je brezhibno čista. Če sem dodala poleg tablet še sol in sijaj, je bila posoda lisasta. Tudi jaz imam najraje DM-ove tablete.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti