Tablete za pomivalni stroj

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

25. okt 2012 10:58

elaphus je napisal/a:

Hja, čisto po pravici priznam,  namerno sem te potegnila za jezik. Ker si napisala, da uporabljaš kis, predvsem za vodni kamen. Saj ona tekočina za sijaj je namenjena prav temu. Če pa si hotela s tem povedati, da se ti zdi predraga, ker kis ravno tako dobro očisti (imaš seveda prav), pa oprosti, ker sem narobe razzumela .

lp

cervus

 

Eh, ni panike.

Kis predvsem zato, da je manj kemije. Kaj vse nam reklame hočejo prodat in pod kakšno pretvezo, je pa druga zgodba.

rag_doll

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

25. okt 2012 14:40

elaphus je napisal/a:

Hja, čisto po pravici priznam,  namerno sem te potegnila za jezik. Ker si napisala, da uporabljaš kis, predvsem za vodni kamen. Saj ona tekočina za sijaj je namenjena prav temu. Če pa si hotela s tem povedati, da se ti zdi predraga, ker kis ravno tako dobro očisti (imaš seveda prav), pa oprosti, ker sem narobe razzumela .

lp

cervus

 

Eh, ni panike.

Kis predvsem zato, da je manj kemije. Kaj vse nam reklame hočejo prodat in pod kakšno pretvezo, je pa druga zgodba.

rag_doll

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. sep 2016 12:26

Pozdravljeni!

 

Upam, da mi katera lahko pomaga.. namreč. Vedno do sedaj sem uporabljala hoferjeve tablete za pomivalni stroj - rumeno modre. Tokrat sem hkrati kupila sol in tablete, ter nasula sol. Posoda je bila grozna - lise, ki se niso hotele posušiti, film na kozarcih in krožnikih, dve malo manj kvalitetni posodi sta oksidirali :( Zdaj pa ne vem ali je problem v stroju - v izpiranju, ali tabletah ali soli? Zamašek za sol je bil dobro zatesnjen, probala sem oprati tri runde, pa vedno isto :(  Nekako dvomim, da bi se v istem hipu, ko sem menjala tablete, pokvaril še pomivalni stroj. Zdaj se nekako mučim in spravljam ven iz odprtine sol :/ 

Je lahko sol tako agresivna? Hvala!

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

23. sep 2016 13:47

Svetujem ti, da uporabiš čistilo za stroj in enkrat opereš na najvišji temperaturi na prazno. Pusti sol v stroju.

 

lep dan

marjanaj

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

23. sep 2016 16:22

Jaz uporabljam sol, tablete in sredstvo za sijaj. Vedno, kupujem pa tbl v Dm.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. sep 2016 21:54

marjanaj, to sem ze storila :s nic ni boljse

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

25. sep 2016 22:21

Dvomim, da bi bila sol tako agresivna, lahko pa testiraš; odmašiš odprtino za sol in na prazno poženeš en cikel pranja (soli po pranju preverjeno ne bo več:)), nato opereš posodo samo s tableto.

 

V.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. sep 2016 6:52

bannanna: si preverila, če ni morda zamašen filter ali pa "ventilator" ki brizga vodo na zgornje police?  Namenska sol za pomivalni stroj ne bi smela povzročiti česa takega.  Poglej, če morda na tabletah ne piše, da jo že vsebujejo??  Se je morda zamašila odprtina za sredstvo za lesk?  Za vsak slučaj jo dobro prepihaj. Uporabiš navadno slamico za pitje. 

Poglej  v navodila, če kaj piše o takem problemu in kako ga rešiti.

Če vse skupaj ne bo delovalo, ostane le špomoč serviserja. Nekaj podobnega se je zgodilo pri nas, ko je bil stroj že v spodobnih letih. Okvara je bila izven možnosti domačega popravila. 



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 26. 2016 07:30

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

26. sep 2016 8:32

Kaj pa če so se zamašile šobe na vetrnici? Si dobro očistila filter?  Če vse deluje, kupi druge tbl. in sprobaj še z njimi.

Ker na vse opisano, izgleda, da ti ne izpira dobro. Pri enih tipih strojev se da nastaviti tudi trdota vode. Če ne bo nič dobro pokliči na servis, mogoče dobiš kak pameten nasvet.

Drugače sem pa zadnjič kupovala servis, kozarce in niso vsi za pomivalni stroj. Pri kozarcih se vidi, da postajajo motni, pri servisu pa začnejo oksidirati. Je pametno dat malenkost več, če se večina pere v p.stroju.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

26. sep 2016 9:31

Sicer pa večina tablet že vsebuje sol, prav tako sredstvo za lesk (da prišepnem- na testu ZPS hofrove za zmagovalcem zaostajajo za 0,1 točke tako na končni oceni kot na mehčanju vode, na izpiranju pa za 0,1 točke zmagovalca celo presegajo).

V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti