Dan mučenikov

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. mar 2009 10:31

Loni, odgovor je preprost: norčevanje iz 8. marca in spreminjanje tega praznika na nivo žurirarnja. Posledično se tudi prizadevanja, da se vsaj tega dne ugotoavlja položaj ženske v družbi, glede na pomembnost teme, spravljajo na nivo karnevalske povorke

 

Mizarka: prazniki so tisti, ki sem jih napisala, ostalo so pa godovni dnevi in niso prazniki, razen če niso kot taki določeni. Take izjeme so Jožefovo, Štefanovo.

F r i n a

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

10. mar 2010 9:09

Ob vsakem prazniku se sprašujemo ali je potreben ali ne, na koncu vedno ugotovimo ,čimveč jih je tem bolje. Čimveč pozornosti tem bolje. Ne vem zakaj ne bi danes me, s kako norčavo domislico pokazale pozornost, seveda do tistih moških, ki si to zaslužijo. Kot jaz opažam jih je kar precej. Vedno boljši so, zato vse čestitke za vaš praznik. Samo moški in ženska skupaj lahko ustvarimo lepši jutri.

neznan uporabnik

10. mar 2010 10:22

Vsem tistim moškim, ki znajo braniti svoja načela, prepričanja in svoje zaklade, vsem tistim moškim, ki jim ni nerodno hoditi po mestu (ali po vasi) s šopkom rož za svoje zaklade, vsem tistim, ki se ne švercajo z Ojdipom, Hamletom, Orfejem ali Cankarjem... vsem lepim, dobrim in dišečim moškim voščim današnji praznik! Vsem ostalim pa morda prihodnje leto. Če bodo pokazali napredek. japaja

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

10. mar 2010 11:17

O, Japaja, zelo lepo voščilo si napisala za te naše drage moške. Se pridružujem! Noa

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

10. mar 2010 12:32

Dejstvo je, da smo vedno bolj na udaru kot ženske. Moški se moramo nenehno dokazovati bodisi v poslovnem življenju, doma, v prostem času.Nenehno smo v ringu in borbi. Od nas se vedno nekaj pričakuje in vse to zahteva ogromno energije No s temle se pa jaz nebi ravno strinjala.Ker bi se lahko za nas reklo isto . Pa še odgovor Frini :se 100% podpišem pod tvoj prispevek. Pri nas ne praznujemo nobenaga od teh praznikov .Praznik mora biti vsak dan ne pa samo enkrat. kriznana

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

10. mar 2010 13:51

O, jaz pa praznujem 8. marec, ker sem ponosna, da sem ženska (ali kako že Murko poje), danes pa sem čestitala vsem sodelavcem in jim povedala, da jih bom ves dan "mučila", da bodo vsaj vedeli, zakaj praznujejo :) Tako da jih ne šparam :) Gigi_84

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

10. mar 2010 14:05

Karkoli podariš ženski, bo to obogatila. Če ji podariš spermo, ti bo podarila otroka. Če ji podariš hišo, ti bo ona podarila dom. Če ji boš dal špecerijo,boš dobil kosilo. Če ji boš podaril nasmeh, ti bo podarila srce. Vse kar dobi, pomnoži in poveča. Torej, če ji boš sral, boš pokasiral tone dreka. ŽENSKE SMO RES CARICE. MISLI KDO DRUGAČE? A ni tako wran51? Se pridružujem japajinemu voščilu! lp limona

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. mar 2010 15:39

Če je vsak dan praznik, ni nikoli praznik, .....bi rekla.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. mar 2010 18:16

Meni je pa všeč prispodoba o moškem in ženski.Mož je glava, žena pa vrat, ki to glavo obrača.Eni brez drugega ne moremo.Se pa zelo strinjam, da ženske podpiramo vse vogale pri hiši in ne samo tri.In če spoštujemo drug drugega je to lepo.Sama menim, da sem motor v naši družini, ampak brez moževe pomoči in podpore tudi ne bi šlo.Zato je lepo in pošteno, če praznujemo Dan žensk, saj so ženske skozi zgodovino dokazale, da so enakovredne, močne in uspešne partnerke, vse priznanje pa bi dala tudi vsem tistim moškim, ki sodelujejo in pomagajo v družini.Kadar koli me zamika, da bi kritizirala moški spol, vedno pomislim na svojega sina, za katerega lahko s ponosom rečem, da je mož in očka, kakršnega si lahko žena samo želi. Dan mučenikov?Zakaj pa ne, malo za šalo, malo zares.Imejmo se lepo! naor

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

10. mar 2010 18:55

Tudi mi smo se šli v službi malo 8. marec in malo mučenike, že en bonbonček, oziroma drobna pozornost nam prinese nasmeh na lica. Imejmo se radi še naprej. anitram1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti