Dan mučenikov

renata.zagmajster@kabelnet.net  

član od: 2.11.2006

sporočila: 133

10. mar 2010 19:19

Dan mučenikov je spomin na štirideset rimskih vojakov, ki se niso želeli odreči krščanski veri in so raje izbrali mučeniško smrt. V pisnih zgodovinskih virih najdemo razlago dramatičnega dogodka, ki se je zgodil v času vladanja rimskega cesarja Licinija - ujetih 40 krščanskih vojakov je bilo postavljenih pred izbiro: ali se odrečejo veri v Kristusa ali pa umrejo. Vsi so izbrali smrt. Ko so se še nahajali v zaporu, so napisali oporoko. V njej so zahtevali, da so po smrti skupaj pokopani v Sareimu pri Zeli (današnja vas Kyrklar v Mali Aziji, ki pomeni ravno število 40). Na koncu oporoke se je vseh 40 mučenikov tudi podpisalo. Njihova smrt je bila kruta - umrli so v vodi, ki je zmrzovala. Ko so vsi umrli, so njihova telesa znosili iz mesta, jih sežgali in njihov pepel stresli v reko. Čeprav so bili ti »sveti mučenci« mučeni 9. marca, v času papeža Inocenta X., njihov god v zahodni Cerkvi obhajajo na današnji dan. Iz spoštovanja do tradicije - iskreno voščilo moškim za njihov dan. naty

neznan uporabnik

12. mar 2010 8:49

Naor, se strinjam s teboj. Kar tako, posplošeno, sem že zdavnaj nehala šimfat moške. Pravzaprav v trenutku, ko sem se zavedla, da imam očeta, brata, sina, ki so prav tako moški.. Vsak idiot, vsako kaznivo dejanje, vsaka grda poteza ima akterja, ki ima ime in priimek. Zato mi posploševanje ne dopade in se ga izogibam. Če bi toliko energije, kolikor je uporabimo za odkrivanje tujih napak, uporabili pri iskanju tujih pozitivnih strani, bi bilo ponoči manj vrste pred hladilniki (kjer marsikomu sveti edina lučka v življenju..)....ma ja, brez veze, bi blo preluštno haha! japaja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. mar 2010 18:04

Ej, dobra prispodoba - hladilnik, vrsta pred njim -edina lučka. Sama sem tudi taka, če sem žalostna ali jezna, se najlepše potolažim s kakšnim dobrim zalogajčkom.Ampak z leti človek nekako postavi stvari na pravo mesto in nekatere te ne morejo več tako prizadeti kot nekoč.Se je pa treba vsak dan truditi za dobre odnose.Če komu pokažeš prst,ko te je npr. izsilil v križišču, boš dobil taisto nazaj, pa še kaj se lahko zgodi.Če pa mu podariš nasmeh, te bo gotovo začudeno pogledal, mogoče celo vrnil nasmeh.Zelo preprosto! naor

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

10. mar 2011 11:17

Mučeniki, vse najboljše in ! atos

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

10. mar 2011 11:23

Tudi z moje strani čestitke mučenikom !

 

Mučenica

banana130

Mygrace

sporočila: 6506

10. mar 2015 14:15

Hvala za vrtnice ob nedavnem prazniku. Cvetove sem zadržala, trnje vračam .

Lep dan mučenikov! Za noč poskrbite sami

 

Mygrace

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

10. mar 2015 15:23

Mygrace, ti si pa tole tukaj, še dvakrat lepše napisala, kot jaz tam 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

9. mar 2017 19:18

lp

anibas

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

9. mar 2017 21:46

Luštkano  prav zdaj sem razmišljala, kako bi našim dečkotom na Zidu jutri za njihov praznik voščila, pa si me prehitela 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti