Piščanci proste (pašne) reje oz. bio piščanci

kajsterak je napisal/a:
[Nekoč so ljudje bili bolj zdravi samo zato, ker se je meso in boljša hrana jedla... kajsterak
Jaz sem sicer veliki privrženec čimbolj sonaravnega kmetijstva in si zelo želim, da bi Slovenija sprevidela, da je ekološko kmetijstvo idealno za našo državo.. To pa, da so bili ljudje nekoč bolj zdravi, se mi zdi zelo relativno. Če pogledaš pričakovano življenjsko dobo leta 1900, se je vrtela okrog 45 let. (V Rimskem imperiju baje 25 let!) Seveda je izrednega pomena razvoj medicine v našem času, ampak moja poanta je, da je veliko bolj moreča težava velikega dela sveta, da množice stradajo in od lakote umirajo, kot negativna energija (kako pa se to meri??) naših piščancev. perpetua
kajsterak je napisal/a:
Živjo! ----------------------------------------------------- Kot samostojni raziskovalec in avtor "Biotronike/novaveda", ki temelji na raziskavah energij izdelkov oblačil in hrane in ko izmerim energije piščancem- nemorem verjeti, kaj lahko ljudje vse pojedo in ostanejo zdravi, saj so trgovinski piščanci popolnoma negativni!?------------------------ kajsterak
Pri Zevsu! Pustimo vsebino razmisleka ob strani, ampak koliko muke pa ti delaš lektorjem. Tista dolga tipka v spodnji vrstici tipkovnice, tisto, veš je presledek in ga velja čestokrat uporabiti. Pa deklinaniranje bi veljalo vaditi, priporočam vajo zjutraj, opoldne in zvečer. Zlasti zvečer, ko bodo šle kure spat, pa boš več časa za lep jezik. Vendelina jr.
Če prav razumem Kjsterak , si nek nov slovenski guru na zvezdnem nebu duhovnosti/prehranjevanja, mesija/odrešenik razumevanja pogubnih vplivov, ki jih hote/nehote akumuliramo ob slabi/nezdravi hrani,..............OK, namen mi je jasen, ni pa mi jasno, kako za vraga meriš negativno energijo mrtvih kur po tržnicah. Bi bil vesel pojasnila, da se bom vedel paziti tudi sam. lp hedonist
kajsterak je napisal/a:
Živjo! Hrana, še posebno piščanci so nekaj neverjetnega!? Kot samostojni raziskovalec in avtor "Biotronike/novaveda", ki temelji na raziskavah energij izdelkov oblačil in hrane in ko izmerim energije piščancem- nemorem verjeti, kaj lahko ljudje vse pojedo in ostanejo zdravi, saj so trgovinski piščanci popolnoma negativni!?
Še bolj neverjetno je tole, nimam besed... lp, proxima (a.k.a. Eminenca)

Majčkeno preveč klicajev za moj okus.

tulka
Tale piščanja tema doživlja drugi klimaks (po tisti o "srečnih kurah, ki se posto pasejo po travi") in zna biti, da ne bo zadnji.... ROFL Vendelina jr.

...ampak eksplozivne piščance bo težko prekositi...

tulka
Never say never....joj, padam s stola.. Vendelina jr.
Jao, jaz se tukaj delam norca, človek je pa morda izumil hladno fuzijo ali kakšno bližnjico do antisnovi...tole je skoraj še boljše od hadronskega pospeševalnika, rotfl, rotfl... (nesmrtna Diareja iz zadnje Mladine - upam, da se link ne tepe s copyrightom...):
Silven od kod pa si? Jaz sem za zamenjavo. Za tvoje tamlade ti prinesem hitro vzrejene piščance ti pa meni daš tvoje. Ko bodo malo starejši bodo drugačnega mnenja. irena66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti