Indukcija gorenje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. apr 2009 20:27

escada, sem mislila perpeetum mobile hvaljenje one firme, no....

Jaz sem z izdelki Gorenja čisto zadovoljna, moram reči. Sreviserjev ne poznam (kar pomeni, da jih ne potrebujem...................). In me vedno pogreje poveličevanje nečesa. nič ni samo dobro, nič ni samo slabo............pri nas doma je bil tudi Yugo čisto OK avto, ni delal nobenih sivih las očetu...............

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

1. apr 2009 21:00

Eh Escada,ti si res čudn tip.Neki nabijaš da reklamiram,če vsak svoje pove!Ko kupiš Miele ,ga ne prodajaš čez 15 let,ampak čakaš da po 25 al več letih,gre na odpad.In se takrat odločiš za novga.In pol pač kupiš stroj z najnovejšo tehnologijo. Ko pa tok zagovarjaš Gorenje,pa postavi moj stroj poleg Gorenja,pa boš videl,kako bo z njim delalo,ko bo imel pol stroja v bobnu perila,in kako bo moj centrifugiral na 1800 obratov,in z enakimi obrati Gorenje.Mojga se (ne slišiš),Sodelavka ga ima na 1600 obratov,in je rekla da misli da grmi tako dela z strojem,tako da raje uporablja samo 1000 Max obratov, Moj pa gre šepetajoče tiho,in popolnoma mirno,kot da je zabetoniran v tla Če bi se res tolk trudli,neb tok reklamacij bilo z njimi.Ti rajš pol delov serviser sam kr za v naprej pusti,da ne rabi naslednjič prit on in se živcirat z strojem;) Moja indukcija bo izbrana med znamkami od Aeg,Bosch,Siemens&Miele lp Miele Miele

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

1. apr 2009 21:53

miele je napisal/a:
Eh Escada,ti si res čudn tip.Neki nabijaš da reklamiram,če vsak svoje pove!Ko kupiš Miele ,ga ne prodajaš čez 15 let,ampak čakaš da po 25 al več letih,gre na odpad.In se takrat odločiš za novga.In pol pač kupiš stroj z najnovejšo tehnologijo. Ko pa tok zagovarjaš Gorenje,pa postavi moj stroj poleg Gorenja,pa boš videl,kako bo z njim delalo,ko bo imel pol stroja v bobnu perila,in kako bo moj centrifugiral na 1800 obratov,in z enakimi obrati Gorenje.Mojga se (ne slišiš),Sodelavka ga ima na 1600 obratov,in je rekla da misli da grmi tako dela z strojem,tako da raje uporablja samo 1000 Max obratov, Moj pa gre šepetajoče tiho,in popolnoma mirno,kot da je zabetoniran v tla Če bi se res tolk trudli,neb tok reklamacij bilo z njimi.Ti rajš pol delov serviser sam kr za v naprej pusti,da ne rabi naslednjič prit on in se živcirat z strojem;) Moja indukcija bo izbrana med znamkami od Aeg,Bosch,Siemens&Miele lp Miele Miele
Mile, Milivoj....ali kar Miele Inc... Nebom se več spuščal na raven pogovora kjer prevladuje predvsem: "moj...oh moj, oh oh oh moj je najlepši in najboljši...pa če je še tako šepetajoč in miren.... Ker veš, moj pa vsekakor ni miren , niti ni šepetajoč....ker ko dela dela "orng", pa tudi moja boljša polovica misli da takrat grmi, ....pa se nič ne pritožuje...šepeta pa samo pred in po.... Escada

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

1. apr 2009 22:00

Hehem...

jaz pa razmišljam in prepričujem vse okoli sebe, da si v novi kuhinji želim štedilnik na drva... In pa kvečjemu kak štedilniček z IR ploščami. Pa emajlirane posode, ampak te imam že zdaj v večini.

Anja

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

2. apr 2009 20:37

Jaz imam pa en problemček z Gorenjevo 2+2 ploščo - vsaj mislim, da je problem, namreč občasno se mi indukcija izklaplja, četudi ne umaknem posode - npr dodam nekaj v lonec, pa neha gret, indikator temperaturer pa začne utripat. Takrat navadno izklopim grelo, ga vklopim nazaj in dela normalno. Razmišljam že nekaj dni o tem, da moram klicat servis, ker je pa ravno debata odprta pa me zanima, ali ima še kdo tako težavo? Irena

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

2. apr 2009 21:29

Piškotek, kaj pa če je problem v posodi in ne v plošči. Jaz imam dva manjša lonca rostfrei, na dno katerih se magnet ne prime, se pa prime na rob posode. S tema dvema posodama imam tudi jaz včasih problem, včasih kuham brez problema, včasih pa se plošča (Electrolux 2+2) izklaplja. Smo pa 1x tudi že govorili o velikosti posode. Imam majhno emajlirano džezvico za kuhanje 1 kave, ki mi tudi včasih nagaja, včasih pa je OK! Simona Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 02. apr 2009 21:30:25

NIKTJAŽ  

član od: 18.10.2007

sporočila: 44

2. apr 2009 22:41

Najverjetneje je res kriva posoda, ker sem jaz tudi imela tak problem z džezvo. Trgovka mi je garantirala, da je za indukcijo, ko pa sem jo uporabila je res delala in ravno, ko je hotelo zavreti je indukcija ni več zaznala. Smešno kaj ne? Mogoče pa je bila samo prepoceni? Z drugimi posodami nimam težav, tako, da neki je na tem. NIKTJAŽ

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

3. apr 2009 21:47

Ne vem... mogoče so pa res lonci... Irena

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

24. jun 2009 10:24

Mene pa glede posode bega to, da menda dno ne sme biti večje od plošče (kroga) za več kot 1 cm. Tako so mi rekli v trgovini.  To pomeni, da ima največja posoda lahko premer največ 24 cm. Sicer indukcija dela, vendar je izkoristek energije manjši. Kako pa naj potem skuham naprimer golaž za 10 ljudi. V dveh loncih.

Lejla13

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

24. jun 2009 11:17

Lejla, pa to piše tudi v navodilih? V navodilih moje plošče je namreč naveden le minimalen premer posode za različne premere kuhališča, da pa pisker ne bi smel biti prevelik, pa prvič slišim. Res se na robovih, ki segajo čez kuhališče, hrana ne segreva z indukcijo, ker je le ta ne doseže, torej je v ponvi premera 36cm, postavljeni na kuhališče premera 18cm na robu širine 9cm težko lepo zapeči meso...izkoristek energije je malenkost manjši, ker se preko dela dna lonca, ki se segreva z indukcijo, segreva rob dna, ki sega čez ploščo, preko njega pa steklo okrog kuhališča- ta E gre res v ploščo šporheta namesto v hrano, se mi pa ne zdi, da bi bile to nevemakšne izgube. No ja, že v moji razlagi so lahko izgube, kaj vem, že precej vode je preteklo je od mojega izpita fizike, pa še takrat je bilo na tesno:))

No ja, mogoče me bo pa kdo prepričal, da so izgube res hude in bom morala šaržo soka prepoloviti, ker nimam ustreznega kotla...pa župo ob tavečjih preznikih, ko pride vsa žlahta vkup, tudi...

 

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti