Kaj počnete, ko ne morete spati?

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. feb 2009 13:48

Moje uspavalne tablete so melatonin, kupljene v ZDA, naj ne bi povečevale teže, ravno nasprotno. Vsaj kolikor sem takrat brala na medmrežju. OJOJ; PA NE UDRIHAT PO MENI zaradi tega, sem enkrat že poslušala "pametovanje" na to temo... Jaz sem jih uporabljala silom prilike, ker je bilo pač takšno obdobje, ko sem morala regulirati ciklus spanja, sicer bi se sesula v sončni prah, milo rečeno... Ravno par dni nazaj me je moj spomnil, da jih že lep čas ne jemljem več, pa sem rekla, konec nekih "obveznosti" in jaz sem nasploh bolj sproščena in happy v lajfu... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 25. feb 2009 13:49:46

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

25. feb 2009 14:03

Če ne morem zaspati ali se ponoči zbudim, gledam TV, berem knjigo ali časopis in, ko postanejo oči trudne, ugasnem luč in po navadi hitro zaspim. Je pa res, da rabim samo 5-6 ur spanja na noč. LP lenča

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. feb 2009 16:05

lenca, ajz tudi rabim izredno malo spanja, samo so noči, ko sploh ne spim.To zna biti problematično. Čeprav se mi zadnje čase ne dogaja več, po pravici povedano, prevetrena podstreha dela čudeže. Mi je pa ratalo zanimivo, ker zadnje čase malo bolj spremljam svoje spalne navade, ker sem čisto nedisciplinirana pri tem, kdaj hodim spat... Vstajam konstantno malo pred šesto čez teden, ko je lepo vreme, še prej, tam nekaj čez pet. Spat pa grem kakor kdaj. In zdaj se trudim, da grem spat vsaj pred polnočjo. Samo ko berem, v momentu pozabim, koliko je ura in zna biti takoj tam okoli dveh, treh.

Loni Makaroni

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

25. feb 2009 20:31

jaz pa pospravljam kopalnico - generalno in s tem spravljam moža ob pamet, ker on pa nima težav s spanjem. ali pa gledam televizijo, če je ravno še taka ura, da je še kakšen film na sporedu. kleo

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

25. feb 2009 20:33

Kar smilite se mi drage dame,ko imate težave s spanjem.Sama sem velika zaspanka,kadar sem imela nočno sem spala od pol sedme pa do dvanajste kot ubita,sem si pa naravnala budilko da me je zbudila,drugače bi imeli kosilo šele po sedmi uri,kar se mi je nekajkrat zgodilo ko sem pozabila na uro.Zadostuje mi osem ur spanja ,imam res trden spanec,kadar pa ni obveznosti, me pa tudi dvanajst ur spanja ne moti.Rabim samo vodoraven položaj in sem "izklopljena".Ko bi se dalo po ZS pošiljati kakšno urico spanja ,ali pa vodoravnega položaja ,verjemite da bi vam ga poslala,vsaj za seme ! jampina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti