Kaj počnete, ko ne morete spati?

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

23. feb 2009 18:44

 Sem mislila, da zadnje čase samo jaz ne spim. Zgleda, da je nekaj v zraku. Sem če čisto. Najbolje, da organiziramo nočni party v pižamah in gremo potem kar direkt v službo.

kobra 1

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

23. feb 2009 19:03

Kaj pa kakšno pecivo?Samo jajca potrebuječ pa mešalnik,ROČNI,se razume,pa lepo do penice ,da narastejo.....Ene tri runde,verjemi da boš spala kot ubita,bo noč še prekratka.Če pa organizirate pižama party pridem pa tud jast,se bom potrudila vstati jampina

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

23. feb 2009 19:13

Jaz bi pa cele noči in dneve spala, če bi mi to malčka dopuščala... Kaj delam, ko ne morem spati? Stojim ob posteljici ali pa zibam dete na rokah, odštevam ure do službe, preklinjam, včasih se mi od obupa vlijejo še solze... In ko ubogo dete končno zaspi, padem kot ubita, zaspim v trenutku, se 1x obrnem in že se oglasi budilka. Tako da tiste, ki ne morete spati- mogoče bi pa kakšno noč k nam prišle dežurat?

čoko

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

23. feb 2009 19:16

 a, da tri jajca, pol bo pa šlo ? , ne vem koga naj zdaj  prepričam, da bo samo enga "prmaknu"

kobra 1

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. feb 2009 20:01

ursula-ce je napisal/a:
Velikokrat ne morem spati ponoči, takrat sem na internetu, rešujem križanke ali pa kaj poiščem na TV. Zaradi sosedov ne morem nič delati, da jih ne zbudim. Sem pa pred nekaj leti ob eni krasni polni luni ob 4 zjutraj čistila okna. Živim ob glavni cesti v drugem nadstopju. Avtomobil se je ustavil in izstopil je gospod, ki je začel vpiti:" Gospa, za nobeno stvar se tega ne splača narediti. Pridite no dol z okna!" Je revež mislil, da nameravam skočiti. Okna sem nehala umivati, da ne bi še kdo policije poklical, zato pa sedaj delam samo to, kar sem na začetku napisala. ursula-ce
*krohot peklenski* Tako almodovarske storije pa ze dolgo nisem slisala...:))))))) lp, proxima

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

23. feb 2009 20:06

frina je napisal/a:

Druga zvijača pa je, da se trudim ostati budna...

F r i n a

Tale ja pa najbolj učinkovita...preverjeno...

strippy

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. feb 2009 20:33

Ursula, pri nas je glavnina oken obrnjena na dvorišče, tako da če boš pri meni sredi noči čistila okna, ti zagotavljam, da te nihče ne bo odvračal od tega koristnega početja.... Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. feb 2009 20:42

jampina, ostali štirje spijo in šundr ni dovoljen oziroma zaželen. Pekarija me ne uspava, tudi že preverjeno.

Ursula, potem pridi pa še k nam, najvišja okna so v 1. nadstropju, tudi ne bo sile, pa še na urgenco ne bo treba, imamo zdravnico, ki dežura po uradni dolžnosti tam, kar doma...

Pa saj pri meni ni problem zaspanost, problem je, kaj početi, ker sem taka kot sredi belega dne, pa tudi danes ni nobenih posledic.

Loni Makaroni

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

23. feb 2009 21:21

Čim v postelji začutim, da ne bom mogla zaspati, nemudoma vstanem in se zaposlim z branjem, reševanjem križank in podobnim. Nikoli pa se v takih situacijah ne lotim nekega zaresnega dela (pospravljanja, likanja, ojoj!). Včasih spijem skodelico toplega mleka, kar baje pomaga. Ko začutim, da se me loteva spanec, se vrnem v posteljo in običajno takoj zaspim. Na splošno pa z nespečnostjo nimam posebnih težav. In ko zaspim, spim v enem kosu in čvrsto - za prebujanje se samo na eno budilko sploh ne morem zanesti. Poznam nekaj žensk, ki zaradi nespečnosti (ali zgolj zaradi bojazni pred njo) pogosto vzamejo kakšno pomirjevalno oz. uspavalno tabletko. To pa se mi zdi zelo nespametno in rizično. jedert

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. feb 2009 21:44

jedert je napisal/a:
Poznam nekaj žensk, ki zaradi nespečnosti (ali zgolj zaradi bojazni pred njo) pogosto vzamejo kakšno pomirjevalno oz. uspavalno tabletko. To pa se mi zdi zelo nespametno in rizično.jedert

 

Zakaj pa? Ker meni so na nek način rešile življenje, v kombinaciji z ostalim. Kako bi se pa ti počutila, če ne bi spala vsaj 5 noči zaporedoma niti minute? Ne gre in po toliko nočeh brez spanca se mi nič ni zdelo več rizično, kvečjemu sama sem bila zrela za odpis. Pa raznorazni Sanosani in Hove niso prav nič pomagali, saj namesto teh bi si lahko in tudi sem skuhala čajčke, zelišča v različnih pakovanjih pač.

 

 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti