Sadike jagod

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

tema odprta - 20. feb 2009 15:36 | ogledi: 9.642 | odgovori: 35

živjo,

 

zanima me, če imate kakšen nasvet kje kupiti kvalitetne sadike jagod v okolici LJ?

 

najlepša hvala

lp veverica cak

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

20. feb 2009 16:19

ha ko sem prebrala naslov sem najprej mislila ,da sprašuješ za čudežne jagode,ki plezajo po ograji.... V časopisih so reklame.....izkušnja:ČISTI NATEG Jagode nič ne plezajo so čist normalne,dobra stran pa je da so okusne. Zato ne kupovat 10 sadik za 25 evrov, kot moj mož.Je mislil da bo mel kar ograjo iz njih. LP petardica

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

20. feb 2009 17:48

O, petardica, hvala! Mislila sem jih naročiti. A, res nič ne plezajo? Moj vnukec ima strašno rad jagode, zato sem se letos odločila, da jih bom posadila še več. Tudi jaz čakam na dobra priporočila. ursula-ce

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. feb 2009 18:11

petardica moje pa plezajo da jih je prav lepo videti sicer so mi vse,kar je bila iznad snega pojedle srne,vendar so dejansko zrastle več kot 1m. Bom videla bolj na pomlad kako se bo obraslo čeprav .če bi jih posadila v gredo,bi verjetno rastle po zemlji,tako pa ker imajo oporo,oziroma mrežo rastejo ob mreži so mi pa tudi obilno rodile,čeprav sem jedla že tudi bolj okusne anaeva

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. feb 2009 18:46

anaeva, a jih privezuješ na oporo?

nola

metoda  

član od: 1.10.2007

sporočila: 55

20. feb 2009 19:16

tudi jaz sem lani naročila te čudežne jagode dala sem jim oporo a niso plezale po njej zato sem jih privezala, jagode pa niso nič kaj posebnega okusa,anaeva tudi mene zanima ali jih privežuješ na oporo ali se same ovijajo.danes sem ji pogledala in se mi zdi da jih je mraz na opori uničil čeprav sem jih zasčitila. metoda

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

20. feb 2009 19:19

Ne vem za okolico, vem pa za LJ. Pred 2. leti sem v Semenarni (Kalia na Rudniku) kupila mesečne jagode. Sicer le 10 sadik, ker sem jih dala v dva tegelca ampak so bile super! Obrodile so že novembra, nobenih težav nisem imela z njimi in bile so zelo sladke. Tiste meterske sem lani kupila. Zrastle so do cca 50 cm, obrodile zelo zelo revno. Ampak, probala sem. Ravno danes sem videla, da so preživele letošnjo zimo, nekaj listkov je že zelenih. Ker imam le 3 sadike, jih bom obdržala, malo bolj pognojila in držala fige Lp, Asja

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

20. feb 2009 20:58

Moram priznati, da so tudi mene pritegnile jagode z reklame, vendar me je že zaradi montaže same fotografije malce navdajalo s skepso. Ko pa sem prebrala še nekaj komentarjev...no, ne bom jih kupila.

Moram malo pogledati kje so kakšni rastlinjaki, kjer prodajajo sadike. Morda celo kakšna eko kmetija?

Asja, saj LJ je še bolje, hvala. Napisala sem okolica, ker sem pripravljena iti tudi kakšen km iz nje, če bi bil nakup kvalitetnejši...

Kaj pa so to mesečne jagode?

Mi imamo na vrtu pač "navadne" vrtne jagode in pa tudi gozdne. Ker pa jih naš malček tako rad je, smo se odločili, da malce povečamo "nasad".

lp veverica cak

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. feb 2009 21:00

ne nisem nič privezovala na koncu so se jim vitice zavile,oziroma so se ovile okrog,podobno kot pri slaku ali klematisu ko bodo odgnale ,vsaj upam,da bodo poslikam in pokažem anaeva

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. feb 2009 21:06

veverica, mesečne jagode rodijo večkrat letno kupiš pa jih lahko skoraj v vsaki vrtnariji ali celo že raznih obi,bau,..... jaz imam več različnih vrst jagod,skoraj vsako leto kupim kakšno drugo vrsto,bolj za primerjavo se pa jagoda itak hitro razraste,tako da jih ne rabiš kupovati veliko te ovijalke imam samo mislim da 5 komadov zelo dobre sem kupila tudi pri Rotarju,in tudi Breskvarju in mislim da sem nekaj zanimivih videla tudi v Botaničnem vrtu vLj aja pa kakšna branjevka na trgu bi jih tudi mogoče imela anaeva

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

20. feb 2009 21:07

Veverica cak, mislim, da se po domače reče mesečne jagode tistim jagodam, ki obrodijo več mesecev hkrati, od pozne pomladi do pozne jeseni. Drugače pa mislim, da so čisto navadne jagode. Lani jih nisem kupila, sem poskusila iz "mladičev" predlanskih kaj pridelka dobit. Pa sem bila razočarana. Sicer pa je baje na splošno znano, da je najbolje kupit vsako leto nove sadike. Lp, Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti