Dobri steak v ljubljani in v okolici?

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

10. mar 2009 9:36

Moja zadnja izkušnja iz Pena je precej bedna, tako da nikoli več ne grem tja, in to kljub temu, lastnika in ženo že dolgo poznam in sta mi sicer precej pri srcu. Ampak tole mi je pa izbilo dno: Moj dragi je naročil biftek s tartufi. Meso je bilo obupno (čisto zares) in na vrhu nekaj posušenih skorjic brez okusa, ki naj bi bili tartufi. Ampak vrhunec je bil pa račun, ki naju je vrgel na rit! Biftek 18 € in rezanci s tartufi 16 €. What the h***?! Ko sva zahtevala pojasnilo, je kelnar nonšalantno razložil, da pač biftka s tartufi nimajo v sistemu blagajne in to je to. Kako prosim? Najraje bi zahtevala, da mi postrežejo še tiste rezance, ampak kaj, ko so bili tartufi tako brez veze. Kar se mene tiče, je bil to najdražji biftek v Ljubljani, in daleč najslabši. Tudi ostala hrana je bila povsem povprečna (račka presušena in utopljena v presladki omaki itd.). Evo, sem morala povedati, glede na to, da je bil Pen zgoraj nekajkrat omenjen. strelka

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

10. mar 2009 16:54

ne vem, kdaj si sicer bila tam ampak jaz imam vedno dobre izkušnje s pena. ni več to stari pen ampak je še vedno ena boljših odločitev v ljubljani. je pa res, da ponavadi ko grem ne pogledam računa, ker grem tja največkrat poslovno... maybe I should! ;) čeprav je glede mesa v sloveinji še kar slabo v povporečju. če naročiš biftek, v 90% dobiš ponarejen biftek izrezan iz stegna... trdo in žilavo meso, ki je samo po izgledu podobno biftku. da o ramstku ne zgubljam besed. pa skoraj nihče ne uleži mesa, tako da je večinoma ponujena preveč pečena žagovina brez okusa... so pa seveda izjeme. jaz nikoli ne naročim mesa, če se ne prepričam, da je uležano in dobro. potem raje kaj vegetarjanskega žulim ;) cellnet

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

10. mar 2009 16:56

tatufe pa naročim samo v sezoni (ki jo je na žalost počasi konec) in samo tako, da vidim tartuf, ki bo šel na moj krožnik ;) cellnet

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

10. mar 2009 17:09

Punce, ali ste že kdaj naročile biftek (goveji ali žrebičkov) pri Čadu? Jaz sem ga že velikokrat (tako da ne gre samo za enkratno izkušnjo) - pa še nikjer drugje nisem jedla tako mehkega in sočnega! Poskusite! teta torta

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

10. mar 2009 18:20

Teta torta, hvala na namig! V Penu sva bila nekje konec novembra. Tudi sama sem tam že kdaj dobro jedla (ampak to je tudi vse, nobenih presežkov), tole zadnje je bilo pa razočaranje, da si verjetno še dolgo ne bova toliko opomogla, da bi šla nazaj. Cellnet, mislim, da bom tudi sama postala še bolj zaj* in se držala tvojega nasveta. Nasploh naj bi veljalo, da se mora tartuf naribati pred gostom, pa se tega redkokje držijo strelka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. mar 2009 18:38

S sočnim biftekom nimam slabih izkušenj tudi pri Pecu, gostišču ob Dravi pri Mariboru, v smeri proti Koroški. Uležano meso, vedno pečeno natanko tako,kot želi gost (tri prijateljice jemo tri različno pečene biftke in še vedno smo jih dobile točno takšne, kot smo naročile). Meso je takšno, da komaj nož potrebuješ ...

 

 

mamamia

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

21. mar 2009 20:09

pri čadu je biftek zelo soliden. samo na živce mi gre tisti kruh pod njim, ki če biftek naročiš srednje pečen zgleda zelo neokusno krvav in razmočen... pa še zdi se mi, da gre pri čadu meso prehitro z žara na krožnik in mizo... so se preveč navadili od čevapčičev ;) cellnet

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

22. mar 2009 1:05

Cellnet, glede tistega kruha imaš prav, a jaz ga pač odmaknem. Drugače pa ne razumem, kako naj bi šlo meso prehitro z žara - če naročim srednje pečen biftek, je primerno rožnat in nikakor ne surov. teta torta

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

26. mar 2009 11:27

Zelo dobre steake imajo v Petrinki, ki se nahaja v Župančičevi jami. V bližini imajo tudi svojo mesnico in ko je sezona piknikov vedno nabavim meso pri njih, ker je lepo uležano, vedno ti pa tudi svetujejo katerega raje vzeti in katerega ne(da ni dovolj uležano, za žar neprimerno itd..). V njihovi gostilni so bili še najbolj zahtevni jedci iz moje družbe zelo zadovoljni. Imaš vse napisano kakšno meso je, kolikšna je gramaža in kakšne priloge so zraven. Spečejo ti ga pa po želji-malo, srednje ali prepečeno. Probajte , res je dobro. Renata Košir

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

1. apr 2009 21:04

@teta torta mislil sem, da mora meso preden gre na mizo počivati na toplem, da se sokovi razporedijo po pečenem mesu. takole vsaj nekaj minut (cca. 5-10) naj bi dober steak počival preden gre na krožnik. v čadu pa hop z žara na krožnik. poten zarežeš in ven steče vse kar je v mesu dobrega... če si v res dobri restavraciji pa naredijo to tako, da zrezek spečejo malo manj kot ga želiš. zrezek počva 15 min in tik preden ga servirajo ga popečejo še 10-20 sekund na vsaki strani. cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti