(divji) losos

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

12. feb 2009 14:27

Oprosite, nisem imela dostopa do racunalnika. Torej to je ribogojnica Edi Zobec, Boljunec 244, tel.: 00390408325063, e-mail: e.zobec@libero.it. Ah, ja seveda, govorijo slovensko. Odprto pa je ob petkih in sobotah. Lp ribica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. feb 2009 15:19

Odlicno, ribica. Prilagam URL haciende (za lazje raziskovanje po zemljevidih) - glede na slike okolice je treba zadevo vsekakor obiskat, tudi ce ne maramo lososov. lp, proxima

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. feb 2009 16:25

Hvala ribica. To bo hec konec tedna, ko nas bo kakšnih dvajset kokodakalo po Boljuncu!

nola

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. feb 2009 16:58

proxima je napisal/a:
Odlicno, ribica. Prilagam URL haciende (za lazje raziskovanje po zemljevidih) - glede na slike okolice je treba zadevo vsekakor obiskat, tudi ce ne maramo lososov. lp, proxima

Normalno, dolina Glinščice je za dol padit - tudi s kolesom, če se ne motim.

LP

cervus

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

12. feb 2009 22:41

pa ce boste ze tam, ne pozabite na odlicno olivno olje bratov starec iz boljunca. ce boste pa kaj tam naokoli okoli velike noci, pa imajo v boljuncu v pekarni nejboljso pinco dalec naokrog... cellnet

shari2007  

član od: 29.6.2012

sporočila: 1097

25. maj 2014 18:00

Hvala za link, Vanja!

 

Zanimiv in žalosten prispevek. Me zanima, kako je to v Evropi... Verjetno ni razlike.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. maj 2014 18:29

Shari, v Evropi še nisem naletela na divjega lososa. Gojen losos je tako grozno masten, da ga res ne maram in dosti raje kupim kos kake druge velike ribe. Tudi v restavracijah ga naročim samo, če piše, da je divji z Alaske. Poskušam biti kar se da prijazna, zato navadno že z natakarjem zaidem v debato, če je res riba, kot je opisano na jedilniku, sicer bo šla jed nazaj v kuhinjo. Razlika med divjim lososom z alaske in vsemi ostalimi lososi je taka, kot je razlika med piščancem in govedino. (ajd, mogoče sem s tole primerjavo malo pretiravala) 

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. maj 2014 1:24

Potem pa očitno jaz zaradi tega ne maram preveč lososa in mi ni  bilo jasno, kako so tujci nori na losose. Sploh na žaru oziroma na deski na žaru. Jaz sem do sedaj parkrat jedla kotlete, vendar jih sama ne kupim več. Okus mi je premasten in čeprav ga zalivam z limono, mi nekaj ne paše. Dimljenega imam sicer rada, vendar bo treba preizkusiti še divjega!! In to na žaru!!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. maj 2014 2:33

V Evropi prav tako še nisem naletela na toplotno dimljenega, samo tale lachs ali kakosemužereče. 

Na Alaski sem srečala kar nekaj Nemcev, ki so prišli lovit losose. Potem so jih nekaj zmrznili in tako peljali v Nemčijo, nekaj so jih dali domačinom dimit in ti so jih potem čez nekaj dni poslali za njimi.

Bannanna, prepričana sem, da bi ti bil divji losos všeč. Rekla bi, da večina ljudi ne ve, kaj je razlika med enim in drugim. Kot sashimi, lososa še nisem dobila divjega.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti