Čokoladna krema

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

tema odprta - 9. feb 2009 16:14 | ogledi: 6.545 | odgovori: 8

Živjo!

Nekaj dni nazaj sem jedla odlično torto iz kavarne Brioni v Kranju. Spodaj je bil temen biskvit, nato plast višenj, čokoladna krema in še smetana. Sedaj bi rada naredila podobno torto doma, ampak ne vem, kako naj naredim čokoladno kremo, ki je bila izredno mazava, okusna, temna kot nutella. Ponavadi naredim pariško kremo, ampak ta ni bila taka. Mogoče katera ve, kakšna krema bi to lahko bila ali kaj se doda pariški kremi, da je bolj mazava?

Hvala za vsa menja in odg.

Lep dan vsem!

Jagoda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. feb 2009 16:21

Ni druge, kot da greš še enkrat v omenjeno slaščičarno in vprašaš, kako je narejena ta krema in poskusiš z dodatnim poskušanjem ugotoviti, kaj je notri. Pa potem kupi še nekaj kosov za domov..... Vendelina jr.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. feb 2009 18:22

Mogoče je to taka  čokoladna krema, kakršna je v saharci od kranjskega kolačka. Tista je narejena iz tričetrt litra sladke smetane in 30 dag gorenjka jedilne čokolade. Smetano in nalomljeno čokolado segrevaš, da se  čokolada stopi, res dobro ohladiš in stepeš.

Lijana

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

9. feb 2009 19:09

Joj, vedno znova me "razjezi" ko kje preberem, vidim ali pa celo dobim na mizo Sacher torto s kakšno kremo. In ni mi jasno, zakaj to delajo - konce koncev je trema v Sacherco ne le nepotrebno, ampak povsem odvečno opravilo. Razen če jim ne ostane krema od kakšne druge torte, pa se jim jo zdi škoda vreči stran ... :) No, kakorkoli že, še nasvet: poskusi v pariško kremo dodati stepeno maslo in kakšno žlico nutelle, tudi malo ruma, vanilijeve arome (super je tista v prahu) ali česa podobnega ne more škoditi. Če krema ne bo prava, boš to "napako" vsaj z veseljem pojedla ;) s0ncek*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. feb 2009 20:26

s0ncek* je napisal/a:
Joj, vedno znova me "razjezi" ko kje preberem, vidim ali pa celo dobim na mizo Sacher torto s kakšno kremo. In ni mi jasno, zakaj to delajo - konce koncev je trema v Sacherco ne le nepotrebno, ampak povsem odvečno opravilo. Razen če jim ne ostane krema od kakšne druge torte, pa se jim jo zdi škoda vreči stran ... :) s0ncek*
recikliranje je mati varčevanja.....dasiravno bi sama potem slaščico drugače imenovala. Vendelina jr.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

9. feb 2009 22:35

Tudi jaz, Vendelina jr., tudi jaz ... s0ncek*

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. feb 2009 9:30

V Velenju so taki kombinaciji (brez smetane na vrhu) v slaščičarni rekli kar pariška rezina (čeprav je uradno pisalo na listku višnejva rezina), sem sama doma scoprala kar dober približek. Rahlost pariške kreme določa razmerje med čokolado in smetano, tu eksperimetiraj.  Manj bo čokolade, rahlejša bo krema.

Loni Makaroni

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

10. feb 2009 10:22

Ne vem, zakaj takoj poskočite v zrak zaradi kreme v saharci. Meni in večini drugim je jasno, da je prava saharca mazana z marelično marmelado. Saharca iz kranjske slaščičarne in kasneje iz  kranskega kolačka pa ima vedno notri kremo in to vsaj 5 cm debelo plast, narejeno kot sem napisala  v prejšnem postu. Ker sprašuje za Kranj, bi lahko bila ta, jaz nimam nič pri tem, spomnim pa se za vsaj 40 let nazaj, da je taka.

Lijana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

10. feb 2009 14:14

No, potem je to Kranjska saherca, pa je zadeva rešena. Bi pa slaščičarji morali vedeti, da je prava saherca brez kreme.

 

Lahko, da so v kremi, po kateri sprašuje Jerča, uporabili temno čokoaldno z višjo vsebnostjo kakakva in je bilo razmerje, če gre za kremo s smetano, krepko v korist čokolade. Ugibam, sicer pa mi je najbližje Vendelinin nasvet. Jaz vedno vprašam, ko mi je kje kaj všeč, kako so to naredili, pa so mi še vedno povedali. Celo v kuhinjo so me peljali in sem se pogovorila s kuharjem oziroma slaščičarjem, v eni restavraciji pa so mi kar podarili svojo knjigo sladic.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti