Tetoviranje

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. maj 2012 9:32

Nekateri tatuji so mi vsec, nekateri mi niso. Bi ga imela? Ne. Vsake toliko dobim tatu nalepke, ki mi jih radodarno deli moj sestletnik in sem ze naletela na presenecene poglede, in ce to malo potenciram potem si kar predstavljam kaj dozivljajo tisti ki jih imajo, in v resnici mi je to motece. Sploh pa ne zelim pripadati nobeni »tolpi« za vedno.

Na nek nacin se strinjam da je pravica posameznika kaj dela s svojim telesom, dokler ne skoduje drugim, in pri tatujih sem se tolerantna, tole mi pa dvigne pokrovko, pa je tudi to samo »osebna« stvar.

http://www.knjiznica-celje.si/raziskovalne/4201104

http://www.knjiznica-celje.si/raziskovalne/4200805

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

22. maj 2012 12:54

No mislim, da prihajamo na neko normalo. Se strinjam z naor, ki je kratko in jedernato napisala bistvo.

rebecca: pa saj s tatujem ne pripadaš nujno tolpi :) to je skrajno in seveda ta slika, ki si jo dala tudi in ni niti meni všeč, samo moramo razumet, da se vsak odloča po svoje.

Sta pa raziskovalni nalogi dobri in lahko si jih vsi preberete.

_tmickena_

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

4. jun 2012 15:43

Sama tatujev nimam v planu, me pa pri drugih načeloma ne motijo. Kakšen majhen, diskreten, s simboliko za osebo recimo. Mamici je eden od otročkov umru in si je dala naredit nekaj majhnega na to temo. Ko pa si ljudje dajejo barvne slike čez cel hrbet sam zato, ker jim je slika všeč - ma ne vem, kupi si tisto sliko in jo obesi na steno. Ko se jo boš naveličal, jo bo vseeno malenkost lažje zamenjat na steni kot na telesu.

Ne spomnem se nikogar iz najstniških let, ki bi imel tato. Jih pa poznam kar nekaj, ki si jih dajejo zdaj, po tridesetem, ko bi jih že 'morala srečat pamet' So pa toliko pazljivi, da jih dajejo na takšna mesta, kjer se jih tudi v kratki majici v službi ne bo videlo.

OlivaB

hellcat666  

član od: 15.6.2012

sporočila: 3

15. jun 2012 15:52

Pozdravljeni! Stara sem 21 in sem si ravno včeraj naredila svoj prvi tattoo (pa ne sama da ne bo pomote :) ). Moram pa reči, da sem zelo presenečena nad ekstremno negativnim odzivom nekaterih. Saj ne da v njih ne bi bilo tudi zrna resnice samo vseeno :) 

tattoo sem si dala delat zato, da se bom vsakič, ko ga bom pogledala spomnila, da sem močna, da lahko dosežem vse kar hočem, da imam močno inteligenco, da sem neodvisna, po drugi strani pa zelo zvesta oseba. Imam ga zato, da ne bom nikoli pozabila kdo sem. imam pa na spodnji strani levega zapestja podganico, ki meni predstavlja vse te stvari,  iz vijugastih črt. je zelo elegantna :) 

 

tako da ne dajemo vsi tattooja delat samo zato ker ga majo bogati in slavni in tudi ne dajemo vsi delat kitajskih pismenk ipd. ne nas vse metat v isti koš. 

hellcat666

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

15. jun 2012 16:11

, hellcat666, ne bi šla tudi h kakšnemu zdravniku? Take težave s spominom ne gre jemati zlahka!

lp

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. jun 2012 16:47

hellcat, dobrodošla na forumu

kulinarika je polna  in , tako da če bi mal bolj brala, bi vedela, da tisti, ki v svoj prvi post napišejo, da so močni, da  lahko delajo vse, kar hočejo, imajo močno inteligenco, so neodvisni, zvesti, in da jim to ne uide iz spomina, imajo na roki elegantno podganco, da jih na to spomni, kadar jim začasno le uide iz spomina - sploh pa nočejo biti v istem košu s tistimi (neienovanimi), ki na zapestjih nosijo kitajske pismenke - no, tisti so še posebej dobrodošli, saj iz nekaterih mrkih duš izbezajo prešerno razposajenost. Škoda, da v tvojem seznamu dobrih lastnosti ni smisla za humor, ker tukaj ga boš zelo potrebovala, sicer podgana ne bo dovolj.

MIšzmoke je pa resna punca in njenih zapisov ne gre jemati zlahka. 

Sonja

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

16. jun 2012 0:08

Na splošno nisem proti tatujem, tudi sama imam enega. Me pa preseneča, koliko ljudi ima neizvirne tatuje, ki jih izberejo pri tetovatorju ali pa jih izberejo med prvimi 10imi slikami, ki jim jih pokaže google. Dobim kar kurjo kožo ob pogledu na kitajske pismenke, nebesna znamenja, tigre in še kaj bi se našlo... No, najbrž tudi moj ni vsem všeč. Ima osebni pomen, ki ga pa ne razlagam naokoli, ker se pač ostalih to ne tiče.

Me pa pri osebi prej odbije, da ima nenaravno skodrane živordeče lase, kot pa nevsiljiv tatu.

f0rk

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

16. jun 2012 7:03

f0rk, jaz bi pa takoj imela zivordeče skodrane lase 

OlivaB

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. jun 2012 8:26

Jaz imam tatu zdaj že 11 let in moram reči, da mi do sedaj niti 1x ni bilo žal, da ga imam. Zaradi tega sem dobila tudi nekaj stav

Je pa res, da se ga ne vidi, če sem oblečena v vsakdanja oblačila (npr. v službi), zaradi česar sem bila na začetku sicer malo nesrečna, ampak vidim, da zna to priti prav. tako me tudi ne bo skrbelo, kako bo videti, ko se mi bo povesila koža, saj za veliko večino ljudi ne bo viden Razmišljam še o kakšnem tatuju, vendar bi morala zelo premišljeno izbrati mesto, pri prvem sem imela pač večjo srečo kot pamet

Sicer pa se mi ne zdi, da ljudje na splošno gledajo "tetovirance" postrani, mogoče koga z res ogromnim izstopajočim tatujem, kakšna malenkost je pa že čisto vsakdanja.

JJ

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

16. jun 2012 8:35

OlivaB jaz jih pa imam

mamazeljka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti