Kaj podariti bratu za rojstni dan?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. jan 2009 13:20

Moj brat tudi ima bon za masažo doma, pa se mu že dve leti prah gor nabira, dobil ga je od naše najmlajše. Se bo slišalo hecno, lani je dobil od naju set kuhinjske posode za indukcijo, letos litoželezno ponev in sesalec. Očitno je bolj gospodinjske sorte, dobil je tudi že mikrovalovko, koher, škatlo dobrot (misliji, čokolešniki, tunina v konzervah...), no, pa posteljnino ene dvakrat plus barvno usklajeno pižamo za zraven, copate, skratka skoraj vedno tisto, kar rabi. Rajši vprašamo kot da povečujemo zbirko praholovcev.

Loni Makaroni

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

30. jan 2009 13:30

No, mogoče sem napisala tako preveč na široko... ampak Vendelinajr na tvoj odgovor pa res moram odreagirat. Z bratom imava zelo spodobne odnose. Verjetno boljše kot marsikdo drug. Tvoj odgovor je na koncu izpadel čisto iz konteksta... oprosti, ampak se mi res ni zdelo primerno, da mi daješ poduke. Prosila sem za ideje, ne pa za 'lekcijo'. Napisala se, da iščem idejo za veliko smeha... to pomeni, da je moj brat človek za hece. Darilo mu kupim težko, ker na moja vprašanja vedno odgovori, da že ima vse. Je človek, ki izredno veliko dela... torej ima tudi zelo malo prostega časa. Nikoli ne reče, da mu kaj manjka ali kaj potrebuje. V glavnem je en tak človek, ki je zelo srečen v svojem svetu, svoje želje si izpolni kar sam. Podarila sem mu že marsikaj... včasih z malo več, drugič z malo manj uspeha. Vem, težka naloga... mogoče se boste pa le kaj 'lušnega' spomnili... matisa

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. jan 2009 13:32

Ob predstavi Pet moških.com se baje zelo nasmejejo, jaz je še nisem videla, se pa ravno zdaj napoveduje poslovilna turneja. fresh

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

30. jan 2009 13:37

Po mojih izkušnjah so ljudje, ki "že imajo vse", najbolj veseli darila, ki ga izdelaš sam. Razmisli, če imaš kakšen talent - mogoče mu lahko podariš sliko, ki si jo sama naredila, nogavice ali rokavice, ki si mu jih sama spletla, itd. Morda bo vesel kakšne dobre torte, ali pa mu pripravi presenečenje - povabi nekaj najboljših prijateljev in mu priredi minizabavo. Lahko pa mu podariš "bon" za vikend, ki ga bosta nekje preživela skupaj - recimo vozovnice za vlak LJ-Dunaj ali Lj-Praga stanejo samo 29 eur. Lahko seveda tudi nekje v Sloveniji, saj imamo tudi pri nas veliko zanimivih destinacij. Če rad bere, je knjiga vedno dobrodošlo darilo. Srečno. RadaJem

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

30. jan 2009 14:11

Super darilo je lahko karikatura.. Obstajajo pravi mojstri.. In če brata poznaš, karikaturistu poveš značilnosti in ti rata cela "štala" Tina

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

30. jan 2009 14:40

Ma kupiš eno malenkost, pa iz srca. Meni se zdi malo čudno, da folk daje spiske kaj vse rabi in kaj naj bi se kupilo. Pa to vse presenečenje pokvari. Kot da čakajo na RD, da si bojo nabrali vse kar jim rabi. No meni to ni lih. Jaz sem zadovoljna, če se nekdo potrudi, če si vzame čas, da poišče zame neko malo darilce, pa da je originalno, pa ne neke visoke vrednosti, ampak le simbolično. je lažje it v zlatarno in tam skeširat dnar za nek npr. nakit, ma je to brez prave vrednosti zame. No ne vem, če ste me razumeli, pa vseeno. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

30. jan 2009 15:09

Katarina K - brat je še študent in nima rednih prihodkodkov, tako da je to navadno, študijska literatura in podobne zadeve. Niso pa to "spiski" dolgi "kilometer" in še čez, ampak takšne čisto realne, uresničljive zadeve. In ne gre tukaj za zadeve, ki jih nujno potrebuje. Tisto mu že starši kupijo. Gre za tiste zadeve, ki si jih želi. Moycaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jan 2009 15:09

matisa je napisal/a:
. . Nikoli ne reče, da mu kaj manjka ali kaj potrebuje. V glavnem je en tak človek, ki je zelo srečen v svojem svetu, svoje želje si izpolni kar sam. matisa
Dobro, če eksplicitno ne reče, "da mu kaj manjka", kljub vsemu pa verjetno pripoveduje o stvareh, ki ga zanimajo, skratka ima neke teme, ki so mu pri srcu, a ne? Ergo, malo prevrti filme vajihnih pogovorov in druženj in tam kaj išči. Ali se spominja kakega filma, ki mu je bil všeč, pa nima DVD-ja? A je kot mulc norel za kakšnim bendom - pa se npr kupi vinilka od tistega benda in kak gramofon na boljšaku? Ali imate kakšne smešne fotografije z dopustov, ko ste bili otroci, pa to zbereš in narediš en kolaž......Hočem reči, idej kot solate, samo treba se je odločiti, v katero smer se razmišlja. Oziroma, človek največ pove o sebi takrat, kadar ne govori direktno o sebi, temveč ko se predstavlja posredno. Skratka, prevrti filme v glavi. Sama imam rezerve do tega, da bi se nekdo, ki ni komik oziroma, ki nima tega talenta, trudil, da bi skupaj spravil "nekaj hecnega" - ker to še nikoli ni izpadlo "hecno", kvečjemu muka za tistega, ki je moral tak izdelek/storitev sprejeti. Drugače pa, matisa, nisem ravno pričakovala, da boš skakala v luft od veselja nad tistim, čemur ti imenuješ "lekcija". Ampak čez nekaj časa boš verjetno o zadevi bolj mirno razmisila. Vendelina jr.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

30. jan 2009 15:16

Matisa - napisala si, da brat veliko dela in da nima veliko prostega časa - podari mu bon za prosti čas, pa naj bo to sprehod z ženo, igranje npr. monopolija ali kaj podobnega. Moycaa

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

30. jan 2009 16:05

Karte za vožnjo z muzejskim vlakom, v dobri ( s smislom za humor) družbi - pa če si to magari ti, zame nepozabno darilo.

strippy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti