Kaj podariti bratu za rojstni dan?

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

tema odprta - 30. jan 2009 11:22 | ogledi: 11.678 | odgovori: 23

Pozdravljeni,

v prihodnjih dneh bo moj brat pranoval svoj praznik (37. rojstni dan).

Ker si že kar nekaj časa belim glavo s tem kaj naj mu podarim (rada pa bi izvirno oziroma domiselno darilo)... imate mogoče kakšno izvirno idejo za veliko smeha?

matisa

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

30. jan 2009 11:30

Špas Teater - karta za kako dobro predstavo! lp rolada

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

30. jan 2009 11:33

Ivanušič bo spet v Špas Teatru, se mi zdi. In je super. Margot

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jan 2009 11:47

Postavljaš napačno vprašanje (kaj kupiti bratu) napačni javnosti (nam). Namreč, ti bi morala poznati svojega brata (je izdelana osebnost z jasnimi interesi) - mi ga ne poznamo. Vprašanje, ki bi si ga morala zastaviti (ne nam, sebi) bi se glasilo: zakaj ne vem, kaj podariti bratu za rojstni dan? Ali nimama neke ta prave komunikacije in ga v bistvu ne poznam, čeprav sva v sorodu, ali pa ga poznam, vendar ne zaupam svoji presoji (in je tu dolga zgodba, zakaj nekdo ne zaupa svoji presoji pri relativno bazičnem vprašanju) in se iz stiske rešujem z namigi ljudi, ki me ne poznajo, brata pa še manj in če ravno ne bom zadela z izbiro, ne bo moja odgovornost, saj so mi vednar drugi tako svetovali? Tole ti je za razmislek. Mi pa ni jasno, saj to je vendar brat in vsak brat in sestra, če imata kolikor toliko spodobne odnose, lahko drug drugemu rečeta - ti, poslušaj, kaj si pa RES želiš za rojstni dan, ti kar reci, se bom po najboljših močeh potrudil/a, da to dobiš, raje mi povej, kot pa da se jaz trudim z originalnimi darili, ki to morda ne bodo.... Vendelina jr.

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

30. jan 2009 11:55

Oh, no,..... rolada

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

30. jan 2009 11:59

Moj brat nam 2 meseca pred rojstnim dnem, da spisek kaj si želi oz. kaj potrebuje in kje se da to kupiti. Si že prej ogleda in tudi doda zraven cene, tako da je vsak izbre tisto, kar je njegovemu finančnemu stanju najbolj ustreza. Pa je volk sit in koza cela. Pa se potem delamo norca, da kot bi vpisoval v knjigo želja mladoporočencev. In sedaj ga vedno bezamo, kdaj bo izdal tisti seznam. In potem je cel "špasteater" z igranim presenečenjem ob odvijanju daril. Ravno to je smešno pri vsem skupaj. Moycaa

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

30. jan 2009 12:08

Se strinjam, če ne veš kaj mu kupiti, ga enostavno vprašaj kaj potrebuje.

Jaz praznujem čez 14 dni pa sem familiji že povedala kaj rabim. Uslugo narediš bližnjim, ker si ne rabijo delat panike kaj kupit in brezglavo in brez idej letat po trgovinah in sebi, ker dobiš tisto kar si res želiš.

 

saša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

30. jan 2009 12:13

Jaz sicer razumem stisko matise, ampak težko karkoli rečem ker, kot je Vendelina jr. napisala, o tem bratu ne vem nič. Je za hece ali je bolj re sne sorte? Je športni tip ali ne? Mu vstopnice za gledališče sploh kaj pomenijo ali bi raje imel plačani dve uri bowlinga? Mene neizmerno razveseli kakršno koli pisalo, ampak če pisalo dobi za darilomojatašlča, ga darovalcu gladko zapiči v glavo, ker si s tem ne ve kaj početi.

 

Torej je treba navesti kaj več podatkov o bratu in njegovih interesih, da se dokopljemo do originalnega darila. Ker zakaj bi mu podarila na primer polet z balonom, če to njemu nič ne pomeni?

 

V to smer razmisli - s čem se ukvarja, kaj ga veseli, ima kakšen hobi, si kaj res želi, pa tega še nima?

Mamamia

mamamia

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

30. jan 2009 12:19

Mogoče pa kakšn bon za masažo celega telesa ali pa mogoče čokoladno kopel ali kaj podobnega. Mislim ,da je to kar izvirno darilo in ,da skoraj ne moreš zgrešiti . kriznana

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. jan 2009 12:32

oj, tudi s temi boni za masazo in podobno lahko krepko falis. Sama sem ga enkrat podarila in sem bila sama nase ponosna, kaka fina ideja, sploh ker obdarovani rad hodi v savno, pa plavat, pa tudi na masazo (ce le ima cas), ampak bon mu je pa propadel, kljub polletni veljavnosti. LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

30. jan 2009 12:55

Se strinjam z rebecco. S čemer koli, pa naj se nam zdi darilo še tako super, lahko brcneš v temo, če tistemu, ki mu podarjaš, to ne pomeni kaj veliko. Moj svak na primer je športni tip in aktiven, a če mu podarim bon za masažo ali kaj podobnega me bo samo topo pogledal in vprašal, če sem pri sebi. Ker masaža pač ne sodi v njegov miselni sklop. Kot karat za gledališče ne. Meni so pa taka darila, sploh za masažo glave ali stopal, kar sem že večkrat dobila, super stvar.

 

Tako da v bistvu ima Vendy prav - treba je poznati človeka, ki ga želiš razveseliti z darilom.

Jaz si zapisujem, ko kdo kar tako mimogrede omeni, kaj si želi, pa nimam nikdar težav, kaj komu od bližnjih kupiti.

Mamami

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti