Darovalec organov

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

29. jan 2009 19:58

Tudi jaz sem ena izmed tistih, ki so mislili, da je dovolj nositi podpisan kartonček v denarnici... Pa očitno ni dovolj, čeprav sem vsem mojim povedala, da želim po smrti pomagati in mogoče rešiti življenje. Torej, ko grem naslednjič darovat kri, bom to uredila, ker si tega resnično želim. Hvala za informacije.. angie

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

29. jan 2009 21:07

Bom bla v študentskih rokah. tumpika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. jan 2009 1:25

mamaF je napisal/a:
Vanja, upam, da imata v planu tudi tisto prej - kar je Meryl počela z Eastwoodom, ko moža ni bilo doma mamaF - Mojca
joj sem se nasmejala Aja trenutno aktualen film z Willom Smithom v glavni vlogi je tudi tovrstne tematike - Seven pounds, priporočam ogled (ne vem, če že vrtijo, gledala sem na compu.) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. jan 2009 2:57

mamaF je napisal/a:
Vanja, upam, da imata v planu tudi tisto prej - kar je Meryl počela z Eastwoodom, ko moža ni bilo domamamaF - Mojca

 

Hej, Mojca, midva imava romanco že skoraj 28 let! Na to idejo sva pa prišla, ko je on enkrat izjavil, da hoče svoj pepel samo raztresen kjerkoli. Pa sem se seveda oglasila, da jaz tudi, pa točno tam, kjer bo njegov. Dolgo po tem sem videla film. Pretresel me je zato, ker si sama niti v mislih ne morem predstavljati, kako bi živela v njenih čevljih do konca življenja.

Ste opazile, kako pari, ki imajo dolgoletno, ljubeznivo in hm, strastno življenje, umrejo hitro en za drugim?

A ne bi prešaltale, recimo na čeveljčke. Ne bo dolgo, ko se bom začela , če se bomo še dolgo pogovarjale o tem.

 

Katka, tale Seven pounds sem si pa skoraj ogledala, mislim pa, da bo na vrsti tale weekend. Pa menda 7 pounds niso ostanki is krematorija. Ouch! To moram vedet, preden kupim karto....

 

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

30. jan 2009 9:28

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

mamaF je napisal/a:
Vanja, upam, da imata v planu tudi tisto prej - kar je Meryl počela z Eastwoodom, ko moža ni bilo domamamaF - Mojca

 

Hej, Mojca, midva imava romanco že skoraj 28 let! Na to idejo sva pa prišla, ko je on enkrat izjavil, da hoče svoj pepel samo raztresen kjerkoli. Pa sem se seveda oglasila, da jaz tudi, pa točno tam, kjer bo njegov. Dolgo po tem sem videla film. Pretresel me je zato, ker si sama niti v mislih ne morem predstavljati, kako bi živela v njenih čevljih do konca življenja.

Ste opazile, kako pari, ki imajo dolgoletno, ljubeznivo in hm, strastno življenje, umrejo hitro en za drugim?

A ne bi prešaltale, recimo na čeveljčke. Ne bo dolgo, ko se bom začela , če se bomo še dolgo pogovarjale o tem.

 

Katka, tale Seven pounds sem si pa skoraj ogledala, mislim pa, da bo na vrsti tale weekend. Pa menda 7 pounds niso ostanki is krematorija. Ouch! To moram vedet, preden kupim karto....

 

 

Vanja

 

Eh, USAvanja, veš kako je s tem: na še tako dobri torti s smetano pride prav še kakšna nepričakovana češnjica in ni nujno, da se koščica v grlu zatakne ...

 

 A se gremo raje o čevljih pogovarjat?

 

Mamamia

mamamia

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

31. jan 2009 7:43

Čeprav ste malo krenili s teme, bi kljub temu povedala, da v Celju niti v bolnici nimajo pooblaščenca , ampak je edini za celjski okoliš sekretar Območnega združenja rdečega križa v Celju, g. Igor Poljanšek. Kdor želi darovati organe s področja Celja, lahko pokliče na OZ RK Celje, tel.: 03 4252562. Lep vikend! ursula-ce

Labela  

član od: 12.7.2004

sporočila: 21

31. jan 2009 13:07

Pozdravljeni! Glede darovanje organov je takole. Darovalec organov (donor) ne more biti kar ena stara mama, ki so jo svojci slučajno zjutraj našli mrtvo. Pa z izrazom stara mama ne želim biti nespoštljiva, ne me narobe razumet. Donorji so običajno "zdravi" mladi ljudje, ki se huje poškodujejo v prometnih in raznih drugih nesrečah (predvsem poškodbe glave), ali doživijo možganski infarkt, ki pusti nepopravljive in z življenjem nezdružljive posledice. Cela poanta je ve tem da so človekovi možgani mrtvi. Seveda so narejene številne preiskave, da se to 100% potrdi. Srce in vsi ostali organi pa morajo normalno in brezhibno delovati. Takšen pacient je "priklopljen" na aparat za umetno predihavanje. Aparat "diha" namesto njega, ker takšen človek tega sam ne zmore, ker možgani ne opravljajo te funkcije. Med operacijo v kateri se človeku odvzame organe se šele ustavi srce. Vse do takrat pa mora brezhibno delovati, da omogoči preskrbo ostalih organov s kisikom in hranili. Drugače se imajo pa svojci pravico odločiti ali bodo podarili vse organe (srce, pljuča, jetra, ledvice, trebušno slinavko, tanko črevo, roženico, kožo, nekatere kosti in mogoče še kaj) ali pa bodo darovali samo nekatere organe. Je pa to vsekakor zelo humano dejanje in ga podpiram. Sočloveku se s tem lahko podaljša življenje (srce, pljuča, jetra) ali pa se izboljša njegova kvaliteta (ledvice, roženica, trebušna slinavka). Jaz osebno pa se še nisem uspela odločiti kaj bi želela da storijo z menoj v takšnem primeru.

janadam  

član od: 25.9.2007

sporočila: 78

31. jan 2009 19:06

Jaz sem tudi za darovanje organov po naši smrti.Mislim ,da je to zelo humano od nas.Že sedaj sem bila 2xdarovalka (kostni mozeg),krvodajalka pa nisem ker imam probleme ,že za manjši odvzem krvi. janadam

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

31. jan 2009 20:02

Bravo Janadam!! Si spoznala prejeto osebo? jampina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti