Darovalec organov

selvi  

član od: 16.4.2008

sporočila: 69

tema odprta - 28. jan 2009 23:02 | ogledi: 2.156 | odgovori: 39

Lep pozdrav vsem.Morda ne sodi tema tukaj,ampak smo tukaj vsi ljudje ki si delimo mnjenja in iskušnje.Vprašanje je ali bi postali podsmrtni darovalec organov,kakšna so vaša mnjenja in kaj si mislite o temu.Jaz osebno da je humano pomagati sočloveku po smrti.Hvala vsem v naprej kateri se boste vključili in povedali kako Vi na to gledate.LP............

selvi

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. jan 2009 23:08

Moj odgovor je da. Sicer še nisem podpisala izjave, nameravam pa to vsekakor narediti. Če bi imela dovolj dobro kri in dovolj kg bi bila tudi krvodajalka, ker pa mi to še ni uspelo, se pozitivno nagibam v smer posmrtnega darovanja organov. Moje menje je namreč, da "v onstran" ne bom mogla nesti nič telesnega, zatorej bom poskušala pomagati "tostran", če bo le možno. mamaF - Mojca

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

28. jan 2009 23:49

se strinjam. mamaF ma čisto prav! slovinkita

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. jan 2009 0:08

Sem že od vsega začetka, ko so začeli podatke shranjevati na kartico zdr. zavarovanja, prej sem imela pa tisto papirnato v denarnici. Pa tudi nimam nobene želje, da bi moje "ostanke" kjerkoli pokopali. Upam, da bo ob mojih bolj vigi vagi izvidih sploh kaj "užitnega".

Loni Makaroni

Miro  

član od: 6.9.2007

sporočila: 40

29. jan 2009 7:17

Uff, Loni hvala za informacijo. Jaz še vedno nosim tisti karton s seboj. Miro

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

29. jan 2009 7:21

Tudi jaz bom rade volje darovalka, če bo le še kaj uporabnega. Mislim pa, da pri nas naredimo še veliko premalo za osveščanje prebivalcev o humanosti darovanja organov. Marsikdo bi to želel, pa se ne znajde kje naj to uredi. Nekaj oddaj na televiziji in v radiu bi bilo zelo dobrodošlo za informiranje državljanov. Selvi, pozdravljam tvoj predlog o tej debati na kulinariki, tudi tukaj se izobražujemo in delimo mnenja. Lep dan vsem! ursula-ce

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

29. jan 2009 7:34

Komot naj si vzamejo vse dele, ki jih rabijo, itak to je pol samo telo in, če lahko komu po moji smrti pomagam, zakaj pa ne. Mož itak ve, da bi darovala, če se mi kej zgodi, bo že vedel kaj nardit, če bom pa stara umrla, pa moji rezervni deli najbrž ne bojo več kaj prida uporabni. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. jan 2009 8:45

Jaz imam tudi izjavo že lep čas podpisano, je lep občutek.

tulka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

29. jan 2009 8:50

Tudi jaz sem za .Poslušam na RTS ko v dnevnikih govorijo o tem ,da lahko tako pomagamo drugim in sem se odločila da prvič ko bom šla k moji splošni zdravnici povem da hočem postati posmrtni darovalec organov.LP. golubić

mial  

član od: 3.11.2008

sporočila: 81

29. jan 2009 9:11

Pozdrav! Tudi jaz sem za. Se pravi, povem svojemu splošnemu zadravniku ali bližnjim in je to to? Lp mial

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti