Torta za otrokov 2. rojstni dan na temo "avto"

žana  

član od: 28.10.2005

sporočila: 40

27. jan 2009 6:57

Moj sinko bo čez dva tedna star 2 leti in je tudi nor na vse avtomobile, traktorje, viličarje in podobnima brneča vozila. Ker ima strogo dieto mu bom tortico spekla jaz, eno za goste pa bom naročila. Hotela sem mu iz testa sestaviti avto, ampak ker bo ta njegova tortica samo njegova in bi šlo preveč biskvita in kreme sem se odločila kar za navadno okroglo tortico, nanjo bom pa dala nov avtomobilček ali pa motor in seveda dve svečki in mislim da bom zadela terno... lep pozdrav žana

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

13. jun 2009 8:00

Evo, poročam Rojstni dan je uspešno minil. Spekla sem tole torto v obliki pravokotnika, jo oblekla v ticino maso, nanjo pa nalepila silhuete avtomobilčkov iz ticino mase - delovala je kot cesta z avtomobili. Mož je naredil še en 3D modelček avtomobila (iz ticino mase), ki ga je mali seveda navdušeno pojedel. No, to je bila moja prva torta s ticino maso in sem prav vesela, da je uspela. Recept pa že čaka na objavo (naslov bo Gabrijelova torta).

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. jun 2009 18:22

Za nečakinjo, ki bo čez dva tedna stara 2 leti, sem kupila ogromen tovornjak. Ne za na torto, ampak zanjo.

Kupila sem tudi marcipanasti muciki pod odejo. Me pa zanima, če obstajo na trgu že narejeni Telebajski, ki sem videla na eni torti. Ali jih bom morala delati sama.

Naš škrat je bil navudšen nad tortno fontano, ki smo jo prižgali na bratovi torti, ki sva jo okrasili s sladkimi pisali, kar sem in tja. Bila je navdušena, kričala je torta. Potem pa dva grižljaja. In konec.

Pošteno bom povedala, da želim narediti tako torto, da bo mala prepoznala like in da bo čez leta v albumu dobro zgledala.

Jasno, da ne more biti ena aromatična torta, ki smo se je nacukali za moj nedavni rojstni dan, pomembno je, da jo sme mala tudi poskusiti.

LAni sem ticino maso delala sama iz ratluka, letos pa jo bom šla naprosit v eno slaščičarno.

F r i n a

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

14. jun 2009 14:02

No pa naj še jaz pristavim svoj lonček. Moja mala ima tudi 2. roj.dan in seveda je nora na FIFI. Ima katera kako idejo kako Fifi spraviti na torto. Vidla sem sicer super sliko iz albuma od Miie, vendar je to zame malo prevč zahtevno. Kaj bolj simpl, morda samo narisano ali pa nerejeno iz marcipana,...? Že v naprej se zahvaljujem za ideje. Ana

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

14. jun 2009 20:19

anagerzina lahko torto oblečeš v zeleno tičino, pol pa na tičino daš sedet pliškota Fifi, pa iz tičine naokoli nardiš marjetice ali pa katerekoli rožice. Pol si jo pa ta mala lahko vzame s torte in se z njo igra. Če jo že ima, pa lahko mogoče Vijolico ali pa kateri drugi lik iz te risanke kupiš in tako narediš. Če ne se da tudi slikico( hostijo ) nabavit in dat na torto. Možnosti je več, če tudi nisi tako vešča in ne boš naredila Fifi iz Tičine. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

15. jun 2009 10:49

nikoli še nisem delala s tičino maso. mi je pa zanimiva ta ideja, da bi torto oblekla v zeleno tičino maso pa potem traktor pa rožice gor... ne vem, če si upam... klavdija

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

15. jun 2009 12:23

Hm... tale tičina masa mene vedno tako zelo mika, vendar je nimam, kupiti pa se jo menda da le v LJ in še to v velikih količinah. Kaj pa marcipan? In kaj se pliš ne umaže ali kako drugače uniči na torti iz tičine ali marcipana? Ana

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

15. jun 2009 12:36

a je katera delala tičino po ežojevem receptu? (mam še par dni časa, da razmislim ali upam ali ne). ali pa še ena nenavadna ideja - kako bi se bela čokolada obarvala v zeleno? Je katera probala že belo čokolado obarvati? klavdija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jun 2009 13:01

klavdija, jaz sem jo barvala v rdečo, je super ratalo, ko sem delala torto v obliki igralnih kart. Rdečo sem pa imela tisto v prahu. Loni Makaroni

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

15. jun 2009 13:58

loni hvala za odgovor, bom prej en dan probala malo za probo čokolado v zeleno pobarvat, da dobim občutek. se mi zdi, da bo to za otroke boljše od tičino mase. ampak se mi je res zadnjih hip prikradla tale misel z barvanjem bele čokolade, prej še nisem kje brala ali slišala, da bi kdo to delal. mi je že lažje pri srcu........ klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti