Preveč potice

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

26. jan 2009 9:38

Pozdravljeni! Moja mama je iz ostankov starega peciva vedno delala "TRIJET" - niti ne vem, če sem prav napisala. Pravzaprav sem na to že pozabila, pa ste me spomnili. Ostanke peciva, potice je narezala na večje kose v skledo, skuhala zakuhano vino z nageljnovimi žbicami, cimetom... in še vročega prelila čez ostanke. Običajno smo to postavili v hladno shrambo, kjer se je dobro ohladilo. Jedli smo kar z žlico in kolikor se pomnim je bilo odlično, pa še malo v rožcah smo bili vsi. Poskusite manjšo količino, ker vsem ni bilo všeč..... Pravi trijet pa je naredila enako iz popečenega belega kruha. Kje so tisti časi? LP Zdenka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. jan 2009 12:25

Ja, res, kje so tisti časi....Trijet je bila najljubša jed mojega pokojnega starega očeta, samo to si je zaželel, da mu prinesemo v bolnico. Je bil pa to trijet s kruhom in vinom. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti