Okolica Komende je domovina kašnatega zelja......pa repe....pa gob s kašo....s
Kisla repa ali zelje s kašo?
Se spomnim, da smo nekoč kuhali zelje s pšenom, seveda je bilo to pred 100 leti. Se pa kuha tudi zelje s fižolom a brez pšena, prav tako repa s kašo (bujta), brez fižola.
Mož skuha super repo s kašo,posebej speče pečenice in jih doda repi.Dobro za prste oblizat,samo kaj ,ko vedno misli ,da pride cel bataljon na kosilo
....pa vrže preveč kaše in jo lahko jemo cel teden ....noče in noče je zmanjkat
lp goga
Mogoče pa si mislila tole?
Repa, kuhana s proseno kašo, zraven pa fižolova omaka?
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6425
jasna
Jaz ravnokar pečem zelje pripravljeno po tem receptu:
http://kmetija.24ur.com/clanek/tvoj_recept/peceno-pre
PACKA
Edino kar vem o tem je da se imenuje "ušivo zelje" in da se peče v krušni peči. Sem že jedel vendar pa ne vem točnega recepta. Mi tudi ni za dol past ampak bolj tako -tako. Vsekakor pa je boljša verzija z ocvirki in prekajenim mesom kot pa z kislo smetano ,ta mi sem res ne paše, žal.
LP
hedonist
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
