Obrezki od biskvita

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

tema odprta - 23. jan 2009 8:53 | ogledi: 3.054 | odgovori: 5

Pomagajte z nasveti prosim, ker mi ta hip nič pametnega ne pade v glavo: pekla sem veliko torto (medvedka) in mi je ostalo kar precej obrezkov od biskvita. Kako naj porabim vse to? Poleg manjših kosov je ostala še ena bolj ozka podolgovata plošča, ki bi jo lahko porabila za osnovo.

Prva ideja, ki mi je padla na pamet je bila punč varianta, pa tega nočem, ker je notri rum. Je še kaka varianta, nekaj brezalkoholnega?

Sweetie

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. jan 2009 9:12

Posušiš v biskvitne drobtine, pa potem kdaj uporabiš za kako drugo pecivo. Drobtine lahko narediš tudi v/na sladoledu, malo rozin, kaki oreščki... Grmado lahko narediš. Lahko pa v kombinaciji z moscarpone kremo recimo. Kavno kremo. Pa kake gozdne sadeže zdraven. Evo, več kot 10 idej od mene... : ) lidka [sonce]

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

23. jan 2009 9:16

rumove la kakšne druge kroglice. Lahko nardiš eno tako maso, da primešaš čokolado, malo rima, orehe, pa kokos, oziroma povaljaš v kokos. Je hitro narejeno in dobro. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

23. jan 2009 9:18

Biskvit lahko zamrzneš ali posušiš in zmelješ v drobtine ter ga pozneje uporabiš. Lahko pa uporabiš za podlago pri torti ali narediš kot rezine po tem receptu:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10079

stana

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

23. jan 2009 10:14

Hvala, punce. Medtem sem se že nekaj zmislila in napravila nekakšno grmado z dodanim sadjem in pudingom. Na sušenje biskvita pa še pomislila nisem, bom pa drugič. Hvala za nasvet. Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti