Modrostni zob

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

tema odprta - 21. jan 2009 20:16 | ogledi: 8.751 | odgovori: 12

Pozdravljene, ker vas je kar nekaj zobozdravnic tu gor in tudi drugih z bogatimi izkušnjami, bi vas rada nekaj vprašala. Spodaj levo mi je prišel na plan modrostni zob, lepo v vrsti z ostalimi, tako da me ne moti, problem je le sedaj ko še raste da me zdaj že 2 dni zelo fajn boli, danes sicer že malo bolje in tudi zobka je vedno več zunaj. Boli pa me vse do ušesa in cela leva stran. Ker imam zobozdravnika v domačem koncu, bi vas prosila za nasvet, ali naj vseeno obiščem zdravniku tu, če ima sploh kako pomagati, saj je vsaj meni normalno, da malo boli ko predre zobek dlesen.

hvala vam za kakršen koli nasvet in lepo pozdravljene

nitta

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

21. jan 2009 20:34

Kakor sem jaz slišala od moje zobozdravnice je tako, da če lepo raste modrostni, v vrsti in je zdrav, da ti ga ne odstranijo (češ da potem ko dobiš nove zobe (protezo) jo imajo kam pritrditi, ker so ti modrostni zobje mega močni). Imam že 2 modrostna zunaj zgoraj, pa nisem niti čutila ko sta rastla. nitta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jan 2009 20:43

Glej, če bo blazno hudo, boš itak vededla, da je treba k zdravniku - za to itak ni treba nobenega spraševati ali se gre ali se ne gre, kar veš tudi sama. Če pa boli, ampak se še da živeti in bolečina pojenja - potem pa izkoristi zadnjo priliko, da si malo "ubogica" in te pleme crkja, ker te sladke bolečine bo najbrž kmalu konec....... Vendelina jr.

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

21. jan 2009 20:45

Crkljat nihče noče, sploh pa ne profesorji na faxu :) bom videla, če jutri ne bo bolje kot danes, bom šla malo na obisk doktorju. nitta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. jan 2009 22:15

Ko so meni rasli modrostni zobje, kak dan nisem šla v šolo (se mi zdi, da je bilo nekje v tretjem oz. četrtem letniku srednje šole), ker mi je dlesen tako močno zatekla, da ust sploh nisem mogla zapret. In pogled name z odprtimi usti, iz katerih se cedi slina (oprostite za nazoren opis, hočem samo potolažit nitto), res ni posebej lep. Proizvajala sem toliko sline, kot bi imela steklino. To je trajalo nekako dva dni (pri treh zobih - četrti je prišel ven, da sama ne vem, kdaj), izpirala sem si z mlačnimi kamilicami, pa pojedla kak aspirin (lekadola menda takrat še nismo poznali ;-))) In je minilo.

Ne vem pa, če so ti modrostni zobje res tako močni - jaz že dveh nimam in, ko mi ju je zobozdravnica pulila, sta mi šla ven veliko lepše in laže kot šestica, ki se je zlomila v čeljusti pa podobni heci. Pa je bil isti zobo za vsa puljenja.

Če praviš, da je že malo bolje, se mi zdi, da si najhujše že prestala.

Lp

cervus

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. jan 2009 23:08

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Na naši strani zobozdravniki odstranijo vse modrostne zobe, ne vem pa, po kakšni logiki.

Vanja[pika]

pr nas se pa skuša čimveč zob ohranit če ne delajo problemov,, bannanna_v_slo ;)

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

21. jan 2009 23:18

Elaphus hvala za spodbudo :), ogromnih količin sline sicer ne proizvajam sem pa na pogled taka zdrava kmečka deklica iz planin, katera vsak dan za zajtrk poje porcijo kislega mleka :) in je zato taka okroglo lična gospodična. Če bodo jutri bolečine manjše, ne bom šla k zdravniku, ker je moj zdravnik 100 km stran, tako da imam v planu it do njega v ponedeljek (študentske počitnice oz. izpitno obdobje). Evo fant že kuha kamilice, jaz pa sem kar malo bolje ko slišim kako spodbudno. Hvala nitta

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

22. jan 2009 7:56

Tudi jaz sem imela zelo močne bolečine, ko mi je rastel modrostni zob, tako da sem šla k zdravniku, ker sem mislila, da me boli uho. Vendar pri meni modrostni zob ni imel prostora za priti ven, tako da so mi tega in kasneje še dva operativno spravili ven. Vendar misli, da se pri tebi stvar umirja in da bo OK. Lep dan. leny

panaja  

član od: 4.7.2007

sporočila: 45

22. jan 2009 8:04

Jaz imam vse modrostne zobe so mi lepo zrastli me je pa ful bolelo in nisem šla zdravniku.Tebi priporočam, da greš saj je pri meni kasneje ko so zrasli nastala gužva in eden zob ni imel prostora da zraste.Zato zdaj nosim aparat s tem, da sem mogla spulit zdrav zob in počasi čakam, da mi začne zob rasti. Tako, da pojdi do zdravnika po mnenje. LP panaja

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

22. jan 2009 8:12

se moram še jaz oglasiti, ker sem imela grozne težave z modrostnimi zobmi...na spodnji levi strani mi je zob rinil ven več mesecev. vsak mesec ali pa mogoče dva se mi je vse skupaj grozno vnelo, dobila sem celo tako hudo vnetje, da sem se skoraj že zadušila, ker mi je sapnik tako stisnilo. No in potem so mi na stomatološki kliniki to lepo poskušali rešit in so mi naredili veliko zarezo, v njo pa trakce (menjava vsak dan skoraj 14 dni). Ne priporočam nikomur. No ta zob so mi potem po odločitvi odstranili. Pred tem mi je delal osmica na desni strani spodaj, vendar ne tako hude. Zgornja dva zoba sta bila pa skoraj brez problemov. Me pa čaka odstranitev zgornje leve osmice, ki se izrašča v prazen prostor in je že za ene 4 mm daljša od ostalih zob v liniji. Zobozdravniško mnenje je res da včasih tako, da mečejo osmice ven kar tako, vendar pri meni drugače sploh ni moglo biti. Se pa splača it vprašat kaj in kako. Lahko se ti zares vname, če nimaš zadosti prostora. Kakšna slikca tudi pride prav, da se vidi od kje in kam prihaja nov zob. LP jasna

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

22. jan 2009 9:46

Tako, včeraj sem parkrat dobro sprala s kamilicami in nisem mogla verjeti kako je to pomirilo zadevo, danes zjutraj je že veliko bolje kot včeraj zjutraj, vendar bom vseeno šla do zdravnika, danes sem ravno prosta predavanj tako da grem pokazat mojo modrost, danes kar tukaj k študentskem zobozdravniku, v ponedeljek pa doma k svojemu. Hvala vam vsem za nasvete. nitta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti