Omaka pri peki rib

mallinca  

član od: 29.9.2008

sporočila: 34

tema odprta - 20. jan 2009 18:35 | ogledi: 8.093 | odgovori: 8

pozdravcek.

sem velika obozevalka rib na tak in drugacen nacin, zanima pa me kako pri peki rib v pecici poleg ribe v pekacu pripravite se omako? koliko vina, dodate kej limone, itd.?

hvala za nasvete:)

mallinca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jan 2009 19:22

Ko pečem ribe v pečici, jih večinoma pečem na krompirju in včasih s kakšno zelenjavo, in takrat dolijem malo vina, a ne toliko, da bi se vse kopalo v tekočini. ZGolj toliko, da je je, da je zelenjava sočna in da krompir ni presuh.

 

Imam en recept za trilje v pomarančni omaki, če te zanima, ti ga napišem. To sem delala enkrat, saj je jed všeč le možu in meni, otrokoma ni bilo preveč dobro.

 

Kakšno omako k ribam naredim, če delam ribje fileje, na primer rahla omaka iz smetane z dodatkom kaper k zvitkom iz filejev morskega lista.

 

Sama imam ribe najraje ali kuhane ali pa pečene (raje sicer žar kot ponev, a pojem vse).

 

Mamamia

mamamia

mallinca  

član od: 29.9.2008

sporočila: 34

26. jan 2009 23:17

super...ce imas voljo mi lahko napises ja, ful me zanima ta omakca iz smetane (za k filejem). seveda je zar boljsi kot ponev, se strinjam s tabo:) se kozarev belega vina zraven-heaven:))) lp mallinca

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

27. jan 2009 1:02

meni se pa zdi taka škoda prikrivat dober okus svežih rib z raznimi smetanami, pomarančami, začimbami... ycrna

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

27. jan 2009 8:57

Prav razmišljaš Ycrna, res je škoda na tak način uničiti sveže ribe. Omakca pride prav v primeru,ko riba ni več tako zelo sveža, takrat pa se jo lahko naredi. Amapak tudi taka omaka mora biti sila nežna tako kot je nežno ribje meso. Kakih močnih začimb pač ne prenese. Nekja kapljic belega vina, brizg limone, sol ,poper, česen, peteršilj,lahko pardižnik in paprika od začimb pa koper,pa kapre -na tej točki bi pa jaz že nehal. Je najbolje Malinca da sama malo eksperimentiraš in dodaš tido kar imašti in tvoji radi. Taka šola je najboljša. Preverjeno. LP hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jan 2009 9:43

V tej nežni omaki, ki jo omenjam, ni ničesar drugega kot malo smetane, belega vina ali limoninega soka in nekaj kaper ter ščep belega popra. Nobenega česna, ki hitro preglasi nežnost. Tako da, hedonist in ycrna, brez strahu, ničesar ne uničujemo s takšno omako, kvečjemu dopolnimo nežnost ribjega fileja.  Meni sta že paprika in paradižnik preveč za omako k ribam.

Kje pa piše, da so vse omake s smetano težke?

 

Ycrna, trilje v pomarančni omaki so pa grška jed, lahka, brez smetane, samo pomarančni sok se doda ribam in zelenjavi, dokler se vse skupaj peče v pečici. Grki pa menda ne slovijo po tem, da ubijajo okuse tistega, kar prihaja iz morja?

 

Mamamia

mamamia

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

27. jan 2009 10:25

mamamia meni smetana deluje težko kjerkoli se jo dodaja, pa magari da ni v njej nič drugega kot sama smetana...pač vsak želodec drugače odgovori na določeno hrano ;) kar se pa grkov tiče, nimam preveč dobrih spominov na njihovo hrano, nisem nek "fan" njihove kuhinje...razen gyros pite mi ni bilo prav nič všeč, pa še tista gyros pita je bila "angloamerikanizirana". Pa še nekaj, mogoče se motim ampak tako je moje mnenje, zame omaka ne pomeni dodati malo pomarančnega soka neki jedi...ne vem no, zame omaka pomeni nekaj sila bolj kompliciranega kot brizg limonce in dve začimbice navzkriž. ycrna

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

27. jan 2009 10:26

pa še nekaj, grška hrana je TEŽKA na kvadrat! Vse pade na želodec, sploh pa ni ravno ena najbolj priznanih na svetu. ycrna

mallinca  

član od: 29.9.2008

sporočila: 34

27. jan 2009 16:20

glede na to, da mamamia posreduje na kulinariko same dobre recepte, ji bom kar zaupala in poizkusila nardit, provat ni greh. najboljsa riba je meni osebno tista, ki je sveza in samo soljena ter pecena na zaru, z malo olja! ker pa te varjante trenutno ni in tudi ribe niso vedno prvoklasne v Sparu morm malo prikrojit recept:) morm rect, da sm zadnjic pekac fino namazala z maslom (al je bla margarina, se ne spomnem), ribo lepo marinirala v olivnem in limoncki, malo pred koncem pa dodala se malo vina in se je nardila taka fina omakca, ki sploh ni pokvarila ribe....je treba malo eksperimentirat:) mallinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti