Ideja!

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

tema odprta - 13. mar 2003 17:30 | ogledi: 2.684 | odgovori: 8

Ko berem forume tukaj na KulSlo se vprašam: Koliko sodelujočih na Forumih dela ali je/bo/bi,... delalo v gostinstvu?

Toliko odličnih receptov preberem tukaj in nekaj tudi preizkusim sam. Kaj če bi odprli restavracijo Kulinarična Slovenija, seveda s stalno logistično podporo, v pripravi hrane pa bi izmenično sodelovalo nekaj članov KulSlo - pač po dogovoru, ki bi kuhali, pekli,.... dobrote iz forumov KulSlo in ker je to gostinska dejavnost bili tudi plačani. Jedilnik bi bil presenečenje, vendar bi moralo biti za vsakega nekaj (npr: ponedeljek - vegeterijanska kuhinja, torek - mediteran, sreda,....).

Kakšno je vaše mnenje (razen da nimate časa)?

Marijan PETEK

Temo je spremenil(a) MA-RE dne 13. mar 2003 17:30:49

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. mar 2003 18:54

Sredstev tudi ne! LP cervus

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

14. mar 2003 7:10

HOJLA Največja želja mojega fanta. Imeti gostilno v kateri bi ljudi razveseljeval s meniji presenečenja. Po moje bi se vam z veseljem kdaj pridružil, samo kaj ko pri njemu ni receptov, je bolj trenutni navdih pomešan z vsebino hladilnika in kaj vem čem še. Mnjami je pa vedno. Drugače pa enako kot pri elaphus: sredstev pa nimava. LP Mica Sporočilo je spremenil(a) micam dne 14. mar 2003 07:11:28

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

14. mar 2003 12:43

dragi moji, ideja ena a. sploh zame, ki nisem iz lj, kjer bi seveda stala ta restavracija, da bi po službi , po kosilu, po pospravljanju , po igranju s hčerko,...po, po, šla čez Trojane do bele Ljubljane in primerno spočita in polna navdihov blestela ob štedilniku,..haha. malo heca. ideja ni slaba. KAJ PA MISLITE O KULINARIČNEM FESTIVALU????? Ki bi trajal takole en teden, družil ljubitelje dobre hrane, pijače, kuhanja, ... ki bi omogočil prijavo, sodelovanje, rezultat bi se točkoval, sodelovali bi lahko samo neprofesionalci, ali pa ločeno, dve skupini, da bo bolj pravično (seveda se jaz s svojim ljubiteljskim kuhanjema niti slučajno ne morem primerjati s profesionalci) in bi prvi prišli do nekih nagrad. Pred časom sem na National Geographicu gledala dokumentarec o neki grofici, ki v Italiji, v Toskani, seveda, organizira enotedenske kuharske tečaje...mnjam, mnjam,....TO BI NPR. LAHKO BILA PRVA NAGRADA. Kaj mislite, aaaa????

leahladkyturk  

član od: 26.1.2003

sporočila: 20

14. mar 2003 21:42

Zelo dobra ideja. Tudi jaz bi se prijavila kot neprofesionalka na takle festival. Samo povejte kdaj bo. Lea leahladkyturk

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

15. mar 2003 8:51

Dobra ideja, vendar zal neizvedljiva, vsekakor pa se strinjam s kuharskim festivalom ali vsaj s piknikom za obiskovalce Kulinaricne Slovenije, tako bi se vsaj enkrat srecali in si osebno izmenjali nasvete in recepte. ribica

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

17. mar 2003 7:24

HOJLA! Tale festival bi bil res super. Pa kakšno tekmovanjce bi lahko pripravili: kdo naredi boljši golaž, bograč, pečenega odojka.... mnjami. Zmagovalca bi ustrezno nagradili: z veseljem bi pojedli njegovo stvaritev in ga vsepovprek hvalili. Mnjami. Najbolje da najdemo kakšen prostor, velik travnik s prostorom za piknike, pa kakšna voda ali igrala bi bila lahko zraven, da bi se najmlajši kuharčki lahko po mili volji igrali. No mogoče bi lahko organizirali mini kuharski tečaj za najmlajše. Delali bi kakšne čevapčiče, čokoladne kroglice, skratka nekaj pri čemer bi lahko čim bolj pacali. Ve kdo za kakšen prostor???? Pa datum bi bilo lepo določiti. Mogoče bi bili lahko malo nostalgični in bi se dobili na dan mladosti, lahko pa pač določimo nek datum in ga proglasimo za dan kulinarike. Uspelo nam sigurno bi, kar poglejte kako uspeva krompirjevcem. Iz male šale ko so se trije zbrali ob kozarčku so sedaj imeli že 2 festivala praženega krompirja. Torej kaj še čakamo. Kdaj bo naš prvi festival???? Kdo ve za kakšen prostor?? Kakšen predlog o datumu?? Letnem času???? LP Mica

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

17. mar 2003 16:05

Namensko sem spraševal za mnenje o ideji in ne o finančnih zmožnostih, ker se pač za vsako dobro poslovno priložnost najde investitor. In tudi delavna sila ni pod vprašajem, saj so javno znane številke o brezposelnih v RS (med njimi tudi takšni po poklicu kuhar/ica in natakar/ica, lahko je tudi kakšen takšen član KulSlo,...), zato sem bolj mislil vašo sodelovanje v obliki idej, nasvetov, po želji pa tudi dejanska udeležba - kuhanje,... Pa saj to ni pomembno, važno je, da ste zainteresirani za doseganje cilja (kar je še zmeraj kuhanje, druženje, zabava, kvalitetno in prijetno izkoriščanje prostega časa,... ker se zato pač udeležujemo foruma KulSlo), pa čeprav v malce drugačni obliki. Sem 100% za predlog festivala oz. piknika, čeprav bi se tukaj moral vključiti tudi Urednik in vabila z programom in pogoji razposlati vsem članom po e-mailu, ker jih pač tam posedujejo. Letni čas: mislim, da je najbolj primeren čas na začetku ali koncu poletnih šolskih počitnic (vikend). Prostor: Ker je v vsaki vasi kakšen "piknik plac" z izbiro prostora ne bo problemov, bolj je vprašaj v kateri regiji? Ker je pač Ljubljana nekje v sredini kokoši, predlagam prostor v okolici Ljubljane (Zbilje,....)? Marijan PETEK

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

18. mar 2003 14:10

aha, gospod MA RE, sedaj pa razumem idejo, kot je bila originalno mišljena, torej ste imeli v mislih podjem, tržno uresničitev neke ideje , kar ni slabo, samo mogoče forum ni dovolj za dorečti take stvari. Čeprav ne smemo pozabiti na tisto kleno slovensko, da v španoviji še pes crkne. No, mogoče pa tudi ne. Kar se tiče prostora za izvedbo, mislim, da tu ne more biti neke velike demokracije, ker potem bo to ostalo samo ideja. Prostor je definitivno treba določiti, kar ne pomeni, da bi v primeru, da se iz tega RES kaj razvije, ta isti tudi ostal, lahko se seli po raznih lokacijah v Sloveniji. Itak nikoli ne more biti neka stvar vsem enako po godu. Pa nič kaj cincati se ne sme, ker bo poletje ušlo mimo nas, kot bi mignil. lp VIOLETA BOŽANIĆ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti