Fiksni zobni aparat

Łollypop  

član od: 9.1.2011

sporočila: 13

24. jan 2012 7:37

dan..mene pa zanima kaj naj naredim ker me vsi zobovi na katerem imam fiksni tobni aparat. Ne prime nikakršen lekadol,aspirin nič. bolečina pa je neznosta. ali je to čisto normalno? hvala že v naprej za odgovor.. ;)

Łollypop

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

24. jan 2012 7:46

Če želiš povedat, da te zobje bolijo zaradi fiksnega zobnega aparata je to popolnoma normalno, osebno sem se ravnokar znebila aoarata, ki sem ga nosila 3 leta in bolečine so bile res grozne. Eni to bolje prenašajo eni slabše.

Poiskusi pa s kakšnim nalgesinom ali naprosynom bolečine zmanjšat. Boš pa videla, vmes se bo malo umirilo, ko ti bodo pa spet kaj delali ali zategovali bo pa spet hudo. Se pa splača :)

 

Lp Vesna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. jan 2012 8:13

Za lepoto je treba malce potrpeti, je meni vedno rekla moja ortodontka, ko mi je zadevo na vsake kvarte malce raztegnila. Pa ni šlo samo za lepoto. Predvsem za funkcionalnost...

Loni Makaroni

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

24. jan 2012 10:03

Pri meni je bilo tako(imam ga 2 leti in pol) da s časom sploh nisem več čutila, da mi je kaj nategnila. Bolj sem ji govorila, da mi še nič ne zateguje...ona pa je rekla za tokrat bo dovolj. Tako, da se čez čas tudi telo navadi na to zategovanje.

Lp Saša

Mir in dobro!

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

26. jan 2012 1:03

Loni, jaz si to tudi vedno dopovedujem

Lollypop, poskusi ne misliti na bolečino. In čim bolj sprosti obrazne in čeljustne mišice. To so normalne bolečine, ker se zobje premikajo. Jaz niti do avta nisem prišla, pa mi je že en zob obrnilo. Da ne omenjam ko so mi dva modrostna naenkrat izmaknili. Za popi***** boleče! In to vse zaradi aparata...

Bo bolečina hitro minila. Če ne pomaga tableta (ali dve tableti naenkrat), pa bi morda prosila za injekcijo. Ampak mislim da ni tak hudo. Malo treba potrpet...

Ah ja, aspirin je premili za takšne bolečine. Priporočam naprosyn 500 ali naklofen (ali n.duo).

yulchi

Sporočilo je spremenil(a) yulchi dne 26. 2012 01:07

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

26. jan 2012 19:51

Zato so snemni aparati tako neučinkoviti. Ko res boli, ga pač flikneš ven . S fiksnim to ne gre, pač potrpiš. Sem pa verjetno edina, ki je jokala, ko sem dala aparat ven. Ker nisem bila pač več jaz. S simpatično krivimi dvojkami in baje je zdaj to moderno.

Suzi

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

27. jan 2012 13:50

Meni je bilo tudi malo žal, da sem ga tako malo časa nosila, ampak življenje gre naprej. Jaz sem se jokala samo od sreče, ko so mi ga dol vzeli :)

yulchi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jan 2012 14:03

SUZANAZ, s tem se pa ne strinjam, sama ga niti enkrat nisem vzela ven zaradi bolečin, je bilo pa res, da se meni sploh ni videlo, da ga imam, ker imam tako specifično obliko zgornje čeljusti, da spredaj žička ni bila potrebna.

Loni Makaroni

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

27. jan 2012 14:09

Tudi jaz sem nosila tega v zgornji čeljusti in je bolelo pa ga nisem ven jemala.

mucka123  

član od: 27.1.2012

sporočila: 23

30. jan 2012 18:31

Jz sem imela fiksni aparat zdaj imam pa tako lepe zobke da sem sama sebi smešna, prva dva sekalca sem imela čisto rotirana.

Moje mnenje: Bolj boli ko tiga dol uzamejo.

mucka123

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti