Fiksni zobni aparat

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

10. feb 2011 20:03

Pozdravljene, ali mogoče veste koliko stane ta fiksni aparat, ki ga je potrebno doplačati? Je pa bele barve, da ni tako zelo opazen. Zanima me pa tudi, kako je z aparatom, če ga dobiš in ti ortodont reče, da ga boš nosil cca 1 leto in potem še kar vleče v nedogled, da bi dal aparat dol. Ga na uporabnikovo željo sname? Imamo namreč v družini najstnico s aparatom in temu primerne probleme oz pomisleke. Lp lovebeyba

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

10. feb 2011 20:18

Meni se pa ne zdi, da se beli aparat manj vidi. Fiksen aparat je pač nekaj, kar je za tisto 1-2 leti treba sprejet in ga ne moreš skrit. Pri kovinskem se mi zdi lepo očitno, da imaš aparat (in to je to), pri ljudeh z belim aparatom pa imam vedno občutek, da majo nekaj čudnega na zobeh... Aparat pa je treba nosit še kar nekaj potem, ko imaš zobe že na pravem mestu, da se stanje utrdi. In tistega zadnjega pol leta je bilo vsaj zame zelo neprijetno, komaj čakaš, da se ga znebiš perpetua

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

10. feb 2011 20:25

večina pacientov, ki jim odstranijo fiksni aparat, tudi potem dobi ali snemljivi aparat ali pa jim na zadjo stran zob prilepijo tako žičko. vsaj tako je bilo pri meni - zgoraj mi manjkata stalni 2ki, spodaj stalni 1ki, s fiksnim aparatom (vsako čeljust sem imela 3 leta, z eno-letnim zamikom) so mi zobčke lepo postavili v ravno vrsto, tako da so spodnje 2ke sedaj 1ke in se sploh ne opazi, da bi bilo kaj narobe. tudi zgornji 3ki, ki sta na mestu dvojk mi je zobozdravnica zalila (ker sta sekalca malo bolj koničasta), da sta bolj oglate oblike. ampak še vedno moram vsako noč (kdaj pa kdaj lahko spustim) nositi snemljivi aparat. drugače opazim, da enki zlezeta narazen. spodaj so, presenetljivo, kar fino pri miru. tako da s tem, ko se fiksni aparat sname, še ni nujno, da je konec težav :P je pa seveda odvisno od vsakega posebej, ampak jaz poznam kar nekaj primerov, ki so dobili bodisi žičko ali pa snemljivi aparat. drugače pa je občutek, ko z jezikom prvič oblizneš zobe po tem, ko ti snamejo aparat, nekaj neprecenljivega in nepozabljivega :D tunna http://titabota.blogspot.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

10. feb 2011 20:59

Še eno vprašanje imam. Kakšen je pa tisti zobni aparat, ko imajo otroci okoli in okoli glave neko žico speljano? Prvič sem kaj takega vidla, ko sem bila z sinom na pregledu in so reveži zgledali kot kaki vesoljčki Upam, da ne bo kaj takega potrebno,.. ker ne vem, al se to sname dol pri športnih aktivnostih al kako je s tem, ker je moj sine nogometaš,.. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

10. feb 2011 22:15

Ta aparat se (po izkušnjah iz naše širše družine) nosi z namenom, da bi zadnje zobe bolj nazaj spravli. Ponavadi se ga nosi samo ponoči, bratranec bi ga naj tudi podnevi in mu mama ni pustila Pa je bila ortodontka zelo zadovoljna z napredkom. perpetua

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. feb 2011 8:54

Alcika, me veseli, da ti gre ok. Boš videla, da boš kot iz cajtnga, ko bo vse to mimo. Edina malce negativna posledica, ki je meni ostala, je bil problem z zehanjem. Kirurg, ki je mene imel pod nožem, je rekel, da se zna zgoditi, če preveč zazaham, se zna zgoditi, da se mi bo čeljust zataknila. Se mi tudi je, pest pod brado in počasi čeljust nazaj na njeno mesto. No, težave so se pokazale pri športu, ker si nisem upala ornk sape zajeti. No, sem se naučila tudi tega. To, da ob zehanju še vedno dam pest pod brado, mi je pa ostalo, to počenjam zdaj že čisto podzavestno.

Loni Makaroni

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

11. feb 2011 9:09

Loni, a tole zehanje.......a to pomeni, da ti je čeljust skočila iz sklepa in takrat zaboli ko pri norcih. Ker men se tud včasih to zgodi, pa si moram čeljust, tko, malo levo-desno z roko premaknt, da skoč nazaj, pa še potem me nekaj časa boli. Ortodont mi pravi, da so kite, ki držijo čeljust v položaju nekaj pretegnjene, ma nekaj v tem smislu. janko1

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

11. feb 2011 9:51

Tole s zehanjem je pa tudi moj problem. Vedno mi poka ko preveč zazeham in se moram prav brzdat da ne odprem ust preveč, da ne bi kaj ven skočilo.

Komaj čakam, da se rešim aparata,

Lp Saša

Mir in dobro!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. feb 2011 11:26

janko1, sklepi po "umetnem" lomljenju niso več, kar so bili pred operacijo. Zadeva niti ni zelo boleča. Enostavno pahneš vse skupaj nazaj in to je to.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti