Fiksni zobni aparat

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

15. jan 2009 10:15

Mac, 29 jih bom mela maja, letos :D. Nekateri pravijo, da je vse pozno ;). Glede na moje zdravstveno stanje čeljusti, pa govorijo, da je dokaj OK, komu sedaj verjeti ;). Se pa ne dam kr tako. Alcika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jan 2009 10:21

Moja sodelavka je šla skozi vse to pri skoraj 40ih in se je splačalo.

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

15. jan 2009 10:33

Loni, pregledala sem tvoje linke, naročila krtačko, žepni set za čiščenje medzobnih prostorov in ADS zobno kremo. Vem,da je vse to še le začetek :). Za zobno prho se še odločam, bom vidla, kolko me pride v Avstriji :). Alcika

Lucy  

član od: 7.2.2002

sporočila: 80

15. jan 2009 10:41

Koliko pa stane fiksni aparat za obe čeljusti? Hvala za odgovor.

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

15. jan 2009 10:48

Lucy, odvisno od ortodonta, tako pravijo. Sama sem doma iz Celja, delal mi ga bo dr. Štolfa (ZD Celje).Nekje okoli 3000 €, me bo prišlo, lahko je kaj več, manj ne bo. Alcika

panaja  

član od: 4.7.2007

sporočila: 45

15. jan 2009 10:49

Za obe čeljusti stane okoli 3000€ načeloma gre ta filozofija tko pr moji ortodontki 1604€ stane aparat sam za obe čeljusti ostalo plačaš žice, ki se s časoma mejavajo v celotnem zdravljenju naj bi mi jih zamenjala okoli 5 se pravi na vsako dlesen 2 pride to 10žic. No to potem nanes žica je 100€ kos jaz imam malo cenejše, ker sem prišla pred podražitvijo cenika :). Pa še 200€ sem plačala še preden sem dobila aparat za pregled,odtis zod,analiza in potek zdravljenja. No za konec pa še ko snameš ta aparat dobiš še snemljivga, ki pa stane še par 100€ tko, da kr ni konca :) se pa da zmenit za plačilo po obrokih.Je pa res, da je na hrvaškem baje cenejše. LP panaja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jan 2009 11:19

Alcika, vsak začetek je nekaj vreden, jih boš vse prav fajn ponucala, za tisto ultrasonično krtačko se ti pa nič ne mudi. Kar sem gledala v štacunah čez mejo, tako avstrijsko kot italijansko, so cene tam tam z našimi.

Drugače se, če je nuja, izredno dobro namesto zobne prhe obnese kar domač tuš, nastavek za tuš odstraniš in enostavno izpiraš ustno votlino. V treh mesecih početja le-tega nisem fasala nobenega kariesa ali druge nebodigatrebe, takrat si zaradi fiksirane čeljusti zob sploh nisem mogla umivati. To ni zraslo na mojem zelniku, ampak je bil nasvet maksilofacialnega kirurga, ki me je operiral. Efekti približno isti, seveda ne, če boš vprašala proizvajalce oziroma prodajalce dotičnih zobnih prh.

 

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

15. jan 2009 11:26

Loni, eno vprašanje...imeli si fiksacijo čeljusti? To mene še čaka, ko bom dala vsaj kakšno leto, skozi, z aparatom.Tudi LJ, maksilofac.kirurga :). Je pa tko, da obiskujem maksilo že 2 leti, lahko da se poznava ;) nikoli se ne ve :). Alcika

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

15. jan 2009 11:53

Hčerka je dobila fiksni aparat 20.12.2008. Samoplačniško sva šli na HR, stara je 20 let, aparat z keramike naju bo prišel 2.200 EUR. Plačujeva na obroke. Se je že malo navadila, prve dni pa je bilo kar hudo, jedla le tekoče oz redke jedi. Se pa splača potrpeti. Lp Talija

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

15. jan 2009 19:01

 

Tudi jaz sem ena tistih, ki je bila davnega leta 1996 operirana na maksilofacialni kirurgiji pri dr. Žajdeli. Takrat je bil on oh in sploh. Diagnoza, lateroprogenia. Tri mesece hrana po slamici....jogurti, šejki, juhice. Prva hrana po odstranitvi žičk, ki so totalno zafiksirale obe čeljusti skupaj je bila rižota. Čeprav nič posebnega sem je pojedla 3 krožnike....Mišice so le s težavo odpirale usta, ker so 3 mesece mirovale...   Sedaj so pa ugotovili, da tisto ni nič pomagalo. Ker se je čeljust spet narobe obrnila. Sedaj moram pa še fiksni aparat dobit...za pop.....dost imam že teh zob. Sedaj je dr. Ihan-ova tista ki je glavna za to oz. je na kliniki najbolj zverzirana za to. Pa zelo je prijazna...

 Stara sem pa 31...tudi nisem glih najmlajša

Lp, Saša

Mir in dobro!

Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 15. jan 2009 19:01:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti