Kava, kavca, kavica, ...

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. jan 2009 7:22

Vsako jutro spijem skodelico kave, narejene iz 1 žlice instant nescaffeja, nekaj kristalčkov sladkorja, 1,5 dl vrele vode in 0,5 dl mleka. In to je vse. Temu sledijo samo čaji.

LP

cervus

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. jan 2009 7:23

Doma turška brez mleka, tako sladkana, da Donat ni potreben . V gostilni ponavadi bela kava. Začetnica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8718

12. jan 2009 7:39

Kot pravi MamaF.... Jaz imam pa najraje tuško kavo iz moje bosanske bakrene džezve brez sladkorja in z malo mleka... prav tako tudi jaz. Pozdravček!

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. jan 2009 8:28

Od kave mi je najbolj všeč njen duh. Nisem redna kofetarica, sem bolj za čaj, ampak ob priložnosti mi pa zadiši. Kakšen kapučin, če se znajdem dopoldne na pravem mestu, pa kakšen zelo skrajšan espresso po kosilu. Pa seveda jo poskusim kamorkoli grem, kakšna mi je všeč, druga ne, je pa dejstvo, da nobena kava, še tako nemogoča, ni tako zanič kot zares slab čaj.

Doma je ne kuham, jo pa včasih popijem, ko jo skuham kafetarskim prijateljem. Posebej rada tisto, ki jo kupim v (da ne bom delala reklame) v kavni trgovini blizu čajnice v Ljubljani. Ker nisem resna kofetarica, si pustim svetovati osebju in navadno vzamem zavitek za turško in enega za kafetjero.

Nazadnje sem vzela Etiopia Mocha Yergacheffe in se mi zdi, da zadiši tja do Postojne že ko odprem škatlo. 

nola

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

12. jan 2009 8:59

Pri nas skuhamo turško kavo za bujenje takole: V bakreno džezvo dam željeno količino kave,sladkorja in zrnce soli na plinu segrejem torej toliko popražim,da kava zadiši,posebej  zavrem vodo,jo vlijem v džezvo,pustim,da 2x na hitro "dvigne" in postrežem.Poskusite LP

receptor

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

12. jan 2009 9:18

Kava iz kafetere, v veliki šalci z veliiiiiiko mleka. Brez sladkorja. Mi je všeč malo cimeta v kavi, ampak si ga sama ne dodajam, tako pijem samo v kafičih, kadar se mi zlušta.

Včasih sem pila kavo s smetano, potem pa sem bila na Korziki in tam sem dobila ogromno šalco kave z ogromnim kupom smetane, ki je bila taka sladka, rastlinska, gosta, trda, , da se mi je zagabila za vedno. Niti videt ne morem več smetane v kavi

saša

MARTA1  

član od: 17.10.2008

sporočila: 33

12. jan 2009 10:25

Žigolino, kje pa kupite lešnikovo Barkavo, baje, da je ni več za dobiti, ne vem, pa, če je še delajo? lp Marta MARTA1

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

12. jan 2009 10:43

A res,da je ni več za dobit.?Septembra sem jo kupla v Mercatorju,decembra pa sem jo pol kg dobila od mame,kje pa jo je kupila pa ne vem.Moram prav pogledat jutri če jo še imajo v trgovinah.Je pa res da je kolinska z 1.1. opustila večina izdelkov.Ti poročam jutri! žigolino

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

12. jan 2009 11:03

Jaz imam najraje expresso kavico z rjavim sladkorjem, brez ostalih dodatkov. Občasno spijem doma expresso (iz kofetiere) z malo sojinega mleka.

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

12. jan 2009 11:22

jaz in moj mož pa vedno ppijeva zjutraj nescaffe z ntrenom in nato jaz še čez dan 2x ( sedaj ko sem doma še v porodniški ). užitek, ki ga ne zamenam za nič priv priv

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti