Prodam kamnit terilnik

krasevec 2  

član od: 27.12.2008

sporočila: 9

tema odprta - 30. dec 2008 15:18 | ogledi: 4.754 | odgovori: 9

prodam kamnit terilnik za drobljenje začimb, ali pa za kuhinjski okras.

krasevec 2

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

30. dec 2008 17:08

Za koliko denarja? Kako izgleda?

krasevec 2  

član od: 27.12.2008

sporočila: 9

30. dec 2008 17:47

zgleda fino obrušenz naravnega marmorja REPEN, cena 40e. krasevec 2

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

31. dec 2008 11:15

Krasevec 2 glej prosim na ZS. Lp jaša

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. dec 2008 12:07

Za moje pojme je iz marmorja 40€ preveč. lp Vesna

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

31. dec 2008 12:53

"Repen " je siv kraški apnenec z veliko trdnostjo, ni marmor. Ime ima po kraju Repen (ital. Rupino) tik ob slo-it meji, tam je tudi kar nekaj kamnolomov, kjer ta kamen pridobivajo. Če je terilnik izdelan ročno, unikatno, 40€ ni veliko, res pa se ne da primerjati z nizkimi cenami uvoženih granitnih terilnikov, ki jih serijsko izdelujejo na daljnem vzhodu in jih za majhno ceno lahko dobimo tudi v nekaterih supermarketih. Meni se zdi prav, da znamo ceniti delo domačih mojstrov, ki uporabljajo domače materiale in svoje izdelke izdelujejo unikatno. mamaF - Mojca

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. dec 2008 14:40

mamaF, se zelo, zelo strinjam s tabo. Prav zaradi tega, ker dela in postopkov domačih mojstrov ne cenimo, je za vedno poniknilo ničkoliko znanja in spretnosti.

Na obali recimo ni več nikogar, ki bi znal zložiti klasično suho škarpo. Stare se podirajo in ker jih nihče ne zna popraviti oziroma se zdi tako delo nekaterim predrago, jih nadomeščajo imenitnosti, ki jih ne bom opisovala, saj ste že vsi stali pred njimi - eni otrpli od navdušenja, drugi od zgroženosti.

Prav je, da vsi, vsak po svojih močeh podpremo domačo ustvarjalnost, tradicionalno ali moderno, ker je drugače kmalu ne bo več.

Pri sosedu prodajajo nosilne vrečke za večkratno uporabo. Lepo in pohvalno, še lepše bi bilo, če bi poleg teh ponudili še klasične cekarje in košare, pa bi se lahko vsak odločil koga in zakaj bo sponzoriral.

Pa naj bo to moje novoletno voščilo in želja: da bi vsak v naslednjem letu kupil vsaj en izdelek lokalnega mojstra, narejen iz okoliških materialov po tradicionalni metodi. (pa naj bo to pršut, cekar, terilnik ali flaška vina)  

nola

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. dec 2008 17:01

Se z obema strinjam in bom svojemu sinu naročila, da podraži svoje ročno izdelane granitne terilnike. Nikakor nisem imela v mislik tiste čip robe za par evrov. lp Vesna

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

31. dec 2008 17:09

Tole je malo za hec: ko sem jaz iskala terilnik za rojstnodnevno darilo sodelavki (je že precej let od takrat), sem v cvetličarni, kjer so terilnike tudi prodajali, zahtevala "možnar", ker temu pri nas pač rečemo tako in me je prodajalka nekam čudno gledala, potem pa le "pogruntala", da tega pri njih nimajo, ker to je pa nekaj, kar spada v cerkev, da tam jih pa sigurno imajo (mislila je mežnarja, to je tisti, ki zvoni (včasih je) v cerkvenem zvoniku, pa hostije preče, pa žegnano vodo dobavlja, pa cerkev odklepa, itd.); potem sem ji razložila, da to ni to, in kaj "možnar" je, in sva ga našli v neodprti škatli v skladišču, tako, da mi ga je, po daljših mukah, lahko prodala.

Ne vem,če tole spada sem, mi je pa trenutni navdih narekoval, da napišem, kar pač sem. Vsem, ki tole berete,  želim lep praznični večer, v naslednjem letu pa obilo vsega, kar si sami želite. Srečno.

Ava

krasevec 2  

član od: 27.12.2008

sporočila: 9

3. jan 2009 15:52

Lepo je ugotoviti, da se spoznate tudi na pomen besede REPEN v kamnoseštvu in me to veseli, lahko pa vam povem,da je MARMOR Sežana ponovno odprl v Vrhovljah dva kamnoloma za pridobivanje tega kamna, sicer pa so res v preteklih letih ta kamen pridobivali največ v Italijanskih kamnolomih ter v Povirju. JE pa ta kamen kljub vsemu marmor, čeprav ima večjo gostoto in trdnost. Vse to verjetno ne sodi najbolj k kulinariki, čeprav lahko v teh časih kot prestiž, postrežete narezke na kamnitem pladnju ki se sveti kot porcelan, itd... L.P.in srečno 2009! krasevec 2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti