Agar agar

dipi  

član od: 26.1.2009

sporočila: 3

30. jan 2009 8:15

Kupila sem ga v trgovini Kalček v BTC-ju. dipi

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

1. feb 2009 12:28

Pa me res zanima kje vse lahko uporabite ta agar agar,slučajno sem zasledila to včeraj pri kuhajmo z Damijanom ki ga je rabil pri pripravi ene sladice,ker samo malo zamudila mi lahko kdo pomaga. mark5

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. feb 2009 17:22

Namesto želatine pač, mark5.

rimljanka - zasebno mnenje

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

6. feb 2009 16:02

Rimljanka hvala za odgovor,ga bom preizkusila pa se oglasim kako mi je uspelo. mark5

dipi  

član od: 26.1.2009

sporočila: 3

10. feb 2009 14:17

Mark tukejle je link, če si želiš še enkrat pogledat: http://www.rtvslo.si/play/z-damijanom/ava2.2744521 Me je papresenetilo, ker ni nič kuhal, ampak samo pustil, da agar agar nabrekne v vodi in ga nato umešal v sadno kašo; js sm pa mislila, da ga je treba po tem bo nabrekne (tako kot želatino) še segreti, da se raztopi .... ima kdo več izkušenj? dipi

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

10. mar 2009 16:40

moje izkušnje z agar agarjem so sledeče: uporabiš ga 0,5% teže tekočine dodaš v hladno in segreješ do vretja nato tekočina želira pri cca. 35oC če segreješ se spet stopi (ampak skroraj pri vrelišču) podobne izkušnje imam, ko sem nadobuden mladenič pripravljal v laboratoriju gojišča za bakterije in viruse. in to je isti agar agar. jaz dobim ponavadi kar agar agar iz laboratorija. mi ga prinese prijateljica. do sedaj se ni še nihče zastrupil ;) cellnet

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

12. mar 2009 8:40

Se moram vmešati, celinet. Agar agar je osnovni dodatek za gojišča na katere cepimo zgolj bakterije in bacile, virusi pa se gojijo na povsem drugih podlagah. Tako da ,ko si kot mladenič pripravljal gojišča si jih zgolj za bakterije, za viruse pa iz teh substanc zagotovo ne. LP hedonist

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. mar 2009 9:07

Jaz sem agar agar kupila v trgovini s tajsko hrano v Celovcu se mi zdi. V vrečki ga je kar nekaj, v nekih nitkah je, pa vem da sem vzela, ker se mi je cena zdela bagatelna. Preizkusila ga pa še nisem, da bi lahko rekla a je v redu ali ne. Imam pa plan naslednjič recimo v Londonu malo bolj raziskat SOHO, v tistih kitajskih trgovinah najdeš marsikaj... : ) lidka [sonce]

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. mar 2009 14:13

hedonist je napisal/a:
Se moram vmešati, celinet. Agar agar je osnovni dodatek za gojišča na katere cepimo zgolj bakterije in bacile, virusi pa se gojijo na povsem drugih podlagah. Tako da ,ko si kot mladenič pripravljal gojišča si jih zgolj za bakterije, za viruse pa iz teh substanc zagotovo ne. LP hedonist
Se bom še jaz malo vmešala. Bacili so skupina bakterij (paličaste bakterije). Viruse lahko gojimo na agarskih gojiščih, če so gojeni v bakterijah, ki rastejo na teh gojiščih (torej gre za bakterijske viruse, bakteriofage, fage). Vsaka vrsta virusov pač zahteva žive celice ustrezne vrste organizmov za gojenje, ker so znotrajcelični zajedalci. Torej imata pogojno oba prav, enako kot oba mislita napak.

In agar se ne strjuje pri 35 stopinjah, ampak, večina njih, pri 53, želatina pa že pri nekaj nad 40. Zato je agar uporabnejši za gojišča. Se pa strinjam, da je običajen laboratorijski povsem upoiraben, seveda tak brez dodatkov, ki jih številni imajo. Cenovno bistveno ugodnješi kot oni, ki se kupi v prodaji za kuharske namene

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

12. mar 2009 14:47

Vidim, da se na te reči bolje spoznate kot jaz. Pa vas čisto konkretno vprašam: kaj naj naslednjič uporabim za  hitro zgostitev marmelade, da bo bolj zdravo? Želatino, pektin ali agar? In če mogoče kdo ve, koliko agara (predvidevam, da se boste odločili zanj) naj dam na 1 kg sadja (npr. rdečih jagod), bi mi tudi prišlo prav.

Hvala in l.p.

Lejla13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti