Potica

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

19. dec 2008 18:32

Tudi moja potica je vedno odstopala.No najbrž zaradi tega,ker sem testo prenatanko razvaljala in preveč nadevala.Pretrda skorja pa ni bila nikoli.Zadnja leta pa raje pečem potratno potico tam nimam problemov z odstopanjem skorje.Mi je blo včasih kar hudo pri srcu,ko je skorja tako odstopala.Vedno sem si želela,da bi bila moja potica podobna mamini,a na žalost to nikoli ni bilo tako.Njena potica je bila vedno fantastična in jo je dokler je bila pri močeh jo je pripravljala za vse praznike in obhajila ali birme svojih najbližnjih. chappy

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

21. dec 2008 20:19

jaz dam potico vzhajat kar v pečico na 50c in ji temperaturo dvignem ko je dosti vzhajana jo tudi prepikam... recept pa imam iz intesove moke ... zadaj je napisan,pa mi potica vedno uspe.

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

21. dec 2008 20:34

Ravno sedaj jo imam v pečici.Zdaj čakam kakšna bo ratala.Upam da bo mehka,sem v pečico dala posodico z malo vode. leni1

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

21. dec 2008 22:31

Tudi meni je skorja vedno odstopalo, dokler nisem stopila zadevi na prste in izvedela, da je bila vedno preveč vzhajena, tudi do ure in pol sem jo pustila vzhajati. Sedaj jo pustim samo pol ure in mi skorja nikoli več ne odstopi, seveda s prejšnjim prepikanjem in vse kar spada zraven. oliva

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

22. dec 2008 10:07

Lahko prilepite link recepta za najoljšo orehovo potico? HVALA"! kruhy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti