A ima katera kakšen pameten recept?
Dolores
A ima katera kakšen pameten recept?
Dolores
Bikove prašnike smo pripravljali,enalo kot jetrca.Najprej jih je treba malo pokuhat,olupit,nato narezat na tanko,orepražit čebulo -skratka tako kot jetrca.Lahko pa jih tudi dunajsko paniraš in ocvreš,zraven pa tatarska omaka.LP
receptorŠe moj način: najprej jih skuhaš, da jih lažje olupiš- uporabna je le mehka sredica, ovojnica je kot žvečilni gumi. Nato na maščobi prepražiš sesekljano čebulo, dodaš na majhne kocke narezane prašnke, soliš, popraš, po želji malo vegete in pražiš nekaj minut. Dodaš na drobno nasekljan česen, da malo zadiši, dodaš še dva ali tri jajca, umešaš, da zakrknejo in posuješ z nasekljanim peteršiljem.
Na tak način jaz pripravljam tudi možgane in jurčke...jurčki so mi zdaleč najboljši:)
LP, V.
Bikova jajca lahko shraniš v zamrzovalnik tudi surova, hraniš pa jih lahko tako dolgo kot npr. drugo drobovino.
BalenkaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | johana |
| MOJ vrt | rimljanka |
| malo za hec | Nikita2 |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Princeske

Hačapuri - gruzijski kruh