Riž

_ribica_  

član od: 31.8.2008

sporočila: 21

tema odprta - 11. dec 2008 10:10 | ogledi: 4.748 | odgovori: 6

Kaj vse nardite z rižem? Danes sem vzela ven bedrca piščančja in bi zraven riž nardila. Samo bi pa na malo drugačen način na hitro nardila. Prosim vas za kakšen predlog.

LP vsem!

_ribica_

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

11. dec 2008 10:26

_ribica_ najprej dobrodošla "pri nas". Brez zamere - preberi si besedilo, ki si ga napisala - malce zmedeno deluje, a ne? No, verjetno sprašuješ kako narediti riž malo drugače. Jaz ga včasih naredim takole. V večji ponvi z visokim robom, na olju popečem npr. perutničke, da so lepo zapečene, potem pa enostavno dodam riž, malo dosolim in zalijem z vodo. To dušim cca 40 min. Vmes nekajkrat rahlo premešam, da se riž ne prime. Okus mi je fantastičen, saj riž delno prevzame okus po zapečenem piščancu. Vse je zelo enostavno, predvsem pa umažeš le eno posodo. lp, vanjatajnsek

_ribica_  

član od: 31.8.2008

sporočila: 21

11. dec 2008 10:36

Hvala, vanjatajnsek za dobrodošlico, zelo lepo. Mogoče res malo zmedeno deluje, ampak ste pa razumele:). Bom nardila tako kot si sama omenla, da popečeš meso pol pa dodaš riž, le da bom jaz še kaj dodala. Najlepša hvala obema. LP _ribica_

neznan uporabnik

11. dec 2008 11:18

Jaz najprej lepo opečem perutničke v kakšni bolj debeli in teflonasti ponvi ali kozici. Nato jih vzamem ven (perutničke je potrebno hraniti na toplem, ker se jih kasneje ne pogreva) in dodam na to maščobo riž, malo mešam, da riž postekleni in nato zalijem s toplo vodo (na 1 lonček riža 2-2,5 lončka vode), premešam, dodam jušno kocko in pokrijem posodo ter zmanjšam moč gretja - toliko da vre in čez 12-15 minut je riž kuhan. Vmes kar se da malo odkrivam posodo, samo proti koncu pogledam kako je s tekočino, če se mi zdi, da je preveč suho dodam še nekaj malega VROČE vode ali juhe in premešam, lahko tudi malo vina, komur to paše. Preverim tudi slanost. Mi imamo radi bolj sočen rižot, zato mora biti na koncu še malo tekočine vidne na vrhu. Včasih na koncu vmešam še mogoče kakšen trikotnik topljenega sirčka ali košček masla, ki da res dober okus. Riž mora biti ob koncu kuhanja na sredini še malo al-dente, potrebno ga je pustiti na toplem še kakšnih pet minut po končanem kuhanju. Serviram tako, da dam na krožnik najprej riž in na vrh še perutničke - je lepo in se tudi lažje deli. Na maščobi, preden vkuhamo riž lahko malo popražimo še papriko, korenčke, paradižnik... ali korenčke in grah in tako dobimo kakšno bolj zelenjavno varjanto. Po želji lahko na koncu dodamo tudi sveže sesekljan petršilj ali malo parmezana. Z malo improvizacije je riž vedno drugačen. Pa veliko uspeha l.p. tedi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. dec 2008 11:41

Meso se premaže z gorčico in balzmičnim kisom. V ognjevarni ponvi se na hitro opeče, nakar se temu dodajo rezine paprike, jabolk in korenčka (oziroma česrkoli, kar je trenutno v ozimnici, pa ima že malo ovenel videz). Sadje in sočivje se še malo pokapa z medom (ni važno, kakšnim). Ponev je potem na 150 stopinj kakih5 minut, potem pa dve uri na 80 stopinjah. Riž pa bi naredila tako, melonini omaki. Ker je totalno enostavno, Kuhaš riž (najboljši je tisti, ki ga imamo za mlečni riž), dodajaš smetano za kuhanje, premešaš, dodaš spasirano melono, premešaš, dodaš še malo koriandra in to je to. Vendelina jr.

tjasqa86  

član od: 12.12.2008

sporočila: 11

14. dec 2008 18:11

Jaz pa delam riz tako: - cebulo prazim na masti, rahlo posolim da je okusna. Ko je nekje srednje zapecena, je primerna za riz. Riz operem 3x v vodi, nakar ga stresem na vroco cebulo da se popece. Mesam in dodajam: mleti poper, malo soli, veliko curryja, stisnjen cesen, paradiznikova mezga, mediteranska sol in posusena bazilika. Zalijem z dvakratno kolicino vode (ali malo vec) kot je bilo riza in pocakam do vretja. Ko zavre, dodam se sladko papriko in pustim toliko casa, kolikor pise na skatli riza da se kuha. Riz pride izjemno okusen in socen. lp, tjasa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti