Čokoldani preliv za torto

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

tema odprta - 6. dec 2008 7:57 | ogledi: 3.825 | odgovori: 7

Ponavadi sem torte vedno premazala s kakšno kremo, tokrat pa bi rada naredila čokoldani preliv. Zanima me, če potem preliv samo polijem po vrhu in pustim, da steče ob straneh dol ali moram narediti bolj gost preliv in ga ob straneh mazati na torto? Nisem čisto prepričana, če bo celo torta lepo oblita. Sem pa mislila narediti preliv iz smetane in jedilne čokolade. Bo v redu?

Hvala vsem za pomoč!

mala pikica

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

6. dec 2008 9:35

Katka, hvala! mala pikica

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

6. dec 2008 11:24

Čao, ja, zgornja predstavitev je zelo dobra, ampak ponavadi, vsaj jaz, ne uporabimo tako veliko čokolade, da tako bogato teče na vse strani, pač malo pošparamo, a ne? No, jaz v tem primeru naredim tako, kot je Stana.r prikazala v enem postopku, torej prelijem, potem pa od spodaj navzgor mažem ali s strgalom, da ja ravno ali pa s silikon čopičem, da je malo rebrasto. Glede sestavin - tudi jaz delam po receptu čokolada + smetana, če oblivam torto in čokolada + margarina in malo rumčka, če pomakam piškote, ker se hitreje strdi in pride obliv bolj trd. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

10. dec 2008 18:58

Kakšno pa mora biti razmerje med čokolado in smetano? Verjetno je to pomembno ali se motim? londonska rezina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. dec 2008 19:28

Na 10 dag čokolade je 1 dl smetane...tako nekako, jaz v osnovi kar skupaj mešam....saj vidiš pri nastajanju, kakšne barve je stvar in če je preveč svetlo, daš še čokolado. Je pa fino imeti nekaj viška sestavin. Vendelina jr.

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

10. dec 2008 19:56

Se ti zahvaljujem za ekspres odgovor! londonska rezina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti