Pokvarjena pečica

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

tema odprta - 5. dec 2008 13:51 | ogledi: 3.434 | odgovori: 13

Sem ravno sredi pečenja muffinov in kar naenkrat lučka in ventilator v pečici ugasneta. Pečica se je očitno pokvarila. Pa ravno začetek decembra. Pozna kdo kakšnega mojstra iz Ljubljane ali Domžalskega konca (živim v Nadgorici-Črnuče)? Upam, da se to čim prej uredi, ker decembra brez pečice si pa res ne predstavljam!!!

Hvala!!

habibti

Temo je spremenil(a) habibti dne 05. dec 2008 13:51:35

neznan uporabnik

5. dec 2008 14:26

Mogoče pa se ni pokvarila pečica ampak je samo varovalko vrglo ven. Pri nas ima štedilnik s pečico (po moje zaradi tega ker je velik porabnik), v elektro omarici svojo varovalko. December brez pečice - si ne znam predstavljati niti v sanjah. tedi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

5. dec 2008 14:37

Bi hitro prispevali seznam božičnih slaščic brez peke, bi se našlo. mamamia

mamamia

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

5. dec 2008 14:44

Tole je bilo pa res čudno. Muffini so se pekli 10 minut, potem je pečica ugasnila. In je nisem odpirala, da bi se morda le do konca spekli. Vse varovalke so bile OK. 10 minut kasneje so ugasnile vse luči v hiši. Čez minuto pa se je najprej prižgala pečica in nato še luči. Trenutno torej dela, a bi bilo za vsak slučaj vseeno dobro imeti kontakt koga, ki popravlja pečice. Zdaj pa veselo na delo novih umetnin! habibti

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

5. dec 2008 16:23

Ko smo že ravno pri pečicah,  vas prosim za vaše izkušnje z peko  kruha , biskvita,  mesa ipd  v Boschevi samočistilni pečici.

Iimam novo  pečico HBN730551 z pyrolyzo  z katero  žal nisem  zadovoljna. Hrana je z gornje strani lepo zapečena z  spodnje strani  pa nezapečena,  bleda . Meso  ima videz kuhanega in ne pečenega.

Včeraj  me je obiskall Boschev serviser pečico pregledal  vendar ni našel nobenih napak. Kaj storiti?

 

Iča

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. dec 2008 16:38

Jaz bi izbrala eno izmed možnosti:

  • hrano (torej meso) večkrat vmes obrnila, da bi izpostavila še nezapečeno stran grelcu. Hrana spodaj je večkrat manj pečena, ker recimo plava v soku.
  • vklopila spodnje grelo z ventilatorjem nekje sredi peke (zagotovo imaš)
  • pekla na nižji rešetki

A pecivo ti pa v redu speče? Jaz pečice sicer nisem videla ampak se mi zdi, da je z njo vse v redu.

Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

5. dec 2008 17:03

Habi bti, kaj pa, če je ena faza pač odpovedala prej kot še ostali dve, za kratek čas. Pri nas pogosto zmanjka elektrike, vedno bi najprej pomislila na to možnost.

rimljanka - zasebno mnenje

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

5. dec 2008 17:27

IČA je napisal/a:

Ko smo že ravno pri pečicah,  vas prosim za vaše izkušnje z peko  kruha , biskvita,  mesa ipd  v Boschevi samočistilni pečici.

Iimam novo  pečico HBN730551 z pyrolyzo  z katero  žal nisem  zadovoljna. Hrana je z gornje strani lepo zapečena z  spodnje strani  pa nezapečena,  bleda . Meso  ima videz kuhanega in ne pečenega.

Včeraj  me je obiskall Boschev serviser pečico pregledal  vendar ni našel nobenih napak. Kaj storiti?

 

Iča

 

http://www.bosch-hisniaparati.si/files/bosch/u

 

V navodilih od strani 46 naprej imaš nasvete, kako peči pasamezne jedi v novi pečici. Za začetek jih malo prelistaj in upoštevaj.

 

Jaz imam pol leta Siemensovo pečico HBN 780570 in sem se na začetku  držala njihovih priporočil. Pekače dajem na spodnjo tretjino pečice (nivo 2, se mi zdi), ventilatorja ne uporabljam. Kljub vsem mogočim programom uporabljam gretje zgoraj spodaj, pri jedeh pri katerih bi rada zadržala vlago pa program  s paro.

 

Če imaš kakšen problem se obrni na:

BSH Hišni aparati d.o.o., Nazarje

 

Prodaja in marketing

Litostrojska 481000 Ljubljana

 

Telefon: +386 1 583 08 50 (centrala)+386 1 583 08 61 (tajništvo)

+386 1 583 08 87 (reklamacije)

 

E-pošta:

za produktne in prodajne informacije          informacije.prodaja@bshg.com

za servisne informacije in reklamacije        informacije.servis@bshg.com

 

So zelo prijazni in rade volje posredujejo informacije.

 

 

barbara9

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

5. dec 2008 17:48

Antina,  ne tudi pecivo spodaj ni lepo porjavelo ampak bledo .

Včeraj sem ponovno  pekla kruh   kot je opisano v navodilu  z vključenim spodnjim  in gornjim grelom,  le z to razliko, da sem pekač postavila skoraj na dno pečice.

Spodnja stran kruha je bila zopet ista,  nezapečena in bleda.

Za kruh in meso se ne sekiram,  ker ga itak lahko obračam, večje težave vidim pri peki biskvitov, ipd.

Dno pečice  je vroče in se segreva,  vendar  očitno premalo, da bi se hrana lepo zapekla. V 34 letih gospodinjstva  je to moj 4 štedilnik. Z nobenim  do sedaj nisem imala opisanih problemov.

Če imate  še   kakšen nasvet in izkušnjo,  bom zelo vesela vašega odgovora.

Iča

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

5. dec 2008 17:51

Iča, obrni se na BHS, oni so uvoznik, verjetno ti bodo znali pomagati odpraviti te težave.

 

 

barbara9

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. dec 2008 23:36

Mi imamo Boschevo pečico s pirolizo in takih odstopanj pri peki ni. Oziroma smo z njo zelo zadovoljni.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti