Shranjevanje suhuh mesnin.

simond  

član od: 6.4.2007

sporočila: 60

25. nov 2008 9:40

Hvala za vaše nasvete in mnenja. Tudi jaz sem lani klobase prvič shranil v kozarce, s tem, da sem jaz najprej segrel svinjsko mast in jo nalil na pokrov od kozarca, nato sem klobase naložil v kozarec. Klobas sem dal toliko v kozarec, da sem ga lahko obrnil narobe in niso padle ven, nato sem "kozarec postavil na pokrov", na katerem je bila še tekoča sv. mast iz zaprl. Kozarce sem pustil obrnjene "na glavo" kakšen dan nato pa sem jih pospravil na polico v klet. Meni so se od lani tako shranjene klobase ohranile do prejšnega tedna. V enem kozarcu je pričela nastajati na klobasah bela plesen in opazil sem šele ko so bile klobase že čisto bele, vzel sem jih ven in jih z krpo namočeno v vreočo vodo dobro obrisal in jih dal nazaj not. Eno sem olupil in takoj poizkusil in bila je OK. Na ostalih se je ponovno pričela nabirati plesen, in sem jih pustil. Ta kozarec sem pustil in smo ga odprli nazadnje, in imel sem občutek, da so te klobase imele najboljši okus. Mene pa malo več zanima o shranjevanju v pšenici, kako? se samo salame zasujejo s pšenico? Se ne izsušijo preveč? Kako je pa s Panceto, ali pa vratovino, ker je res neumnost dobro posušene stvari dajati v zamrzovalnik simond

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

25. nov 2008 12:44

Sweets ali klobase daste malo manj suhe v kozarec? Če posrkajo ves zrak iz kozarca so potem enake kot ko ste jih zaprli ali se kaj usušijo? špelči

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

25. nov 2008 14:12

Mi jih najprej delno posušimo in okadimo, nato jih damo v kantino z visoko vlago, kjer jih vlažimo, da se jih prime bela plesen. Ko je bela plesen na klobasi jih še nekaj časa sušimo, da otrdijo nato pa vakumsko pakiramo in v hladilnik. Svinjske kosti posušimo in damo v skrinjo. Pancete in pršute sušimo, če jih ne damo v klobase.Ombolo malo okadimo, delno posušimo in vakumsko pakiramo. Vsakič nekaj pskušamo , večino pa damo v klobase. Nekaterim klobasam dodamo še meso divjega prašiča. Krvavice in kožarce pa samo v skrinjo. kruhy Sporočilo je spremenil(a) kruhy dne 25. nov 2008 14:12:47

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

25. nov 2008 20:41

Spelci, popolnoma suhe, take kot so dobre za jest. V kozarec jih zložimo tesno, (6-7 klobas) tako da zraka pride zelo malo. Ko jih zapremo se ne več usušijo. sweets

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

25. nov 2008 22:38

sweets je napisal/a:
Spelci, popolnoma suhe, take kot so dobre za jest. V kozarec jih zložimo tesno, (6-7 klobas) tako da zraka pride zelo malo. Ko jih zapremo se ne več usušijo. sweets
Me zanima ali lahko to narediš tudi s kupljeno klobaso, ker ponavadi kupimo pa jo režemo sproti pa zavijamo v papir ali folijo itd...je zelo zanimiva ideja za ohranjanje---nekako sem mislil da bi kupil celo klobaso jo dal na pol in shranil v kozarec zaprt z navojem....ko rabiš odpreš narežeš in spet shraniš----bi to šlo...vsekakor bolj priročno kot zavijanje v papir ali folijo Escada

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

26. nov 2008 17:34

Jaz dajem vedno domače suhe klobase. S kupljenimi nevem kako je, nisem nikoli probala. Pa probaj ti, če želiš. Mogoče manjšo količino, da ne bo veliko škode, če slučajno ne uspe. Saj so tudi majhni kozarci in za preizkus so dovolj veliki. sweets

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

26. nov 2008 18:34

sweets hvala za odgovor. Bom poskusila, samo še malo počakam pa bodo suhe tele letošnje klobasice. špelči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti