Sečuanski poper

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. mar 2012 20:30

666 je napisal/a:

...zato pa ga ima Aoy China Shop v Gradcu. Pa tudi marsikaj drugega, hehe  Tudi mladi poper, liste pandana, svežo koreniko kurkume, galganta in neke druge lilijevke ("lesser ginger", "fingerroot", "krachai"), posušene kožice sojinega mleka (jap. juba 湯葉), posušeno rdečo okro... da se omejim samo na zanimivejše



 

Tista desno od banhofa, ne? neverejtno, kaj vse imajo tam na tako majhnem prostoru.

mamamia

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

23. mar 2012 21:46

zanimivo. Vse to, samo 70km stran!!! hjoooo. Kak Juga smo še mi :P

 

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. mar 2012 21:57

[citat=--MBrando--]

zanimivo. Vse to, samo 70km stran!!! hjoooo. Kak Juga smo še mi :P

 citat]

No, če pa to sodiš po eni štacuni s kitajsko (al pa recimo, vzhodno) robo, pa daj. Merilo pa tako.

rimljanka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

23. mar 2012 22:07

hihi, saj vidiš da sem jezik dodal. Navihano sem to napisal. Nikakor ne bom primerjal na osnovi ene trgovinice. Saj 70km je res blizu in itak smo Evropa. Ena državica, če pogledamo bolj na široko.  Tako da združim einkauf, plezanje, izlet, pa še nabavim kaj rabim. Se opravicujem, če je delovalo nesramno do naše male državice...

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

25. mar 2012 11:01

mamamia je napisal/a:

Tista desno od banhofa, ne? neverejtno, kaj vse imajo tam na tako majhnem prostoru.

Genau tista, ja  Res imajo ogromno, predvsem tajskih zadev. 

Kitajskih (domnevam... vse mogoče suhe gobe in listje, pa korenike in druge stvari, za katere še slišal nisem) sestavin pa sem več videl v Ljubljani v trgovini Kitajski vrt. 

kimiliza  

član od: 10.1.2008

sporočila: 5

25. mar 2012 12:01

Rdeči poper ima tudi blagovna znamka Kotany, vendar se ne dobi v vseh prodajalnah, tudi če imajo začimbe te znamke. Potrebno je poskusti na večih mestih, kar velik kozarček (ne vem prostornine) pa stane okoli 9 €

kimiliza

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

25. mar 2012 15:58

kimiliza je napisal/a:

Rdeči poper ima tudi blagovna znamka Kotany, vendar se ne dobi v vseh prodajalnah, tudi če imajo začimbe te znamke. Potrebno je poskusti na večih mestih, kar velik kozarček (ne vem prostornine) pa stane okoli 9 €.

Hja, že, že, rdeči poper. Res, da je sečuanski poper (Zanthoxylum spp.) rdeč, ampak rdeči poper pa ni sečuanski  Večinoma gre za južnoameriške vrste (Schinus spp.).

Tako da, hvala, namen je bil dober, ampak Kotanyijev rdeči poper ni sečuanski. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti