Moj vrt

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

27. apr 2009 19:06

To je pa res zanimiva zadeva Tulka! Saj po moje ti to vzame kar nekaj časa, ampak ga pol prišparaš, ko ne rabiš redčit solatk. To moram definitivno poskusit, pa javim, kako bo. Kako pa to narediš? Si potegneš nekakšno črto in potem samo semena zagrebeš - ali kako drugače? Tanjika82

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

27. apr 2009 19:42

Najprej moram povedati, da me je s to 'metodo' seznanil ežoj, da ne bom pobirala zaslug za nekaj, kar sem samo skopirala... (hvala!!!). Res je, sejanje traja in pobiranje seme iz dlani je posebne vrste zabava... V knjigi svetujejo, da si narediš nekakšno leseno 'sito' in nato polagaš seme na sredo vsake luknje. Jaz sem potegnila črte in polagala seme bolj na pamet in je bilo prav tako v redu. Pri večjih razdaljah pa si pomagam z enakostraničnim trikotnikom in polagam seme na robove, nato trikotnik premaknem itd... Menda se še posebej pozna pri korenju, kjer z redčenjem dejansko poškoduješ koreninice. Jaz sem z berivko poskusila za hec in me je povsem presenetilo...

tulka

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

28. apr 2009 20:17

Kaj pa paradižnik ste že sadile na prosto? Jaz sem ga danes kupila, zdaj pa se bojim, da bi pomrznil. Naj ga pokrijem s kopreno? Tanjika82

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. apr 2009 21:03

Pokrij s kopreno!

tulka

branka171

sporočila: 218

28. apr 2009 21:07

Tanjika 82 ,če imaš Gaio je v zadnji št. obširen članek na temo paradajza. Baje ga prehitro sadimo ven, ker naj bi bila zemlja bolj ogreta. Za vse ki si želijo redko posejano zelenjavo pa predlog kupite seme na traku,bo vse lepo v vrsti, dobi se skoraj povsod in ni dražji od navadne vrečk. veselo vrtarjenje vam želim, branka171

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

28. apr 2009 21:16

pozdravljeni vrtnarji, Tudi sama v vrtnarjenju uživam, predvsem sedaj, ko rastline vsak dan bolj kukajo ven. Odlične rezultate dosegam zadnja leta z grahom in bobom, ker ga sadim zadnji teden v februarju - no letos prvi teden v marcu. Največjo težavo mi dela čebulna muha. Med čebulo sem prva leta posejala rumeno korenje, čebula res ni imela muhe, je pa potem bolj gnila. Lansko leto sem jo do 15. maja pokrila s kopreno, pa je bila polomljena in manjša. Kaj vi naredite, da se čebulne muhe ubranite? Pora ne sadim več, čebulna muha ima pravo naselbino. Hvala za nasvete marjanaj marjanaj

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. apr 2009 21:17

točno, Branka, ravno včeraj sem brala v eni knjigi, da je osnovna napaka pri gojenju paradižnika to, da ga damo prezgodaj ven oz. ne zaščitimo pred mrazom. Moja soseda pravi, da paradižnika in paprike ne smeš dati na prosto pred Ledenimi možmi (rrr, okrog 12. maja, a ne?) oz. dokler imajo gore še 'kapo' - torej dokler je na vrhu gora še sneg. Naši hribi imajo trenutno še gate, ne samo kapo!

tulka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. apr 2009 21:19

Jaz sem v neki nasi vrtnarski knjigi, zdajle se avtorja ne spomnim, brala tudi nasvet, da nakaljeno drobno seme (solata, korenje etc) enakomerno zamesamo v kako dovolj viskozno nestrupeno tekocino (kuhan skrob, razredceno lepilo za tapete - pri tem zadnjem bi bila jaz sicer precej v dvomih), zlijemo v PVC vrecko, odrezemo vogal in zlivamo enakomerno debel curek v jarke, izkopane v gredicah (z malo vaje in malo poskusanja in racunanja se naj bi dalo precej dobro zadeti pravilno gostoto).

 

O tem se da tudi na internetu kar nekaj prebrat, ce pogooglas z gesli fluid drill sowing.

 

Slisi se intriguing, poskusila pa se nisem.

 

lp, proxima

 

 

Sporočilo je spremenil(a) proxima dne 28. 2009 21:20

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. apr 2009 3:28

Jaz pa drobna semena zmešam s sladkorjem in vse skupaj posejem in zalijem.

nola

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

29. apr 2009 6:52

Marjana, jaz bom čebulo odkrila za 1. maj. Sem ravno te dni poslušala po radju, da mora bit pokrita dokler češnja cveti. Saj je malo kriva pod kopreno, a se takoj naravna, ko jo odkriješ. Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti