Riževa moka

Odkar je znana lj. slaščičarna lansirala sladolede, narejene z riževo moko...se čuti moja amaterska kuharska nečimrnost rahlo izvana.

Do sedaj sem zmogla kremo iz sojinega mleka in zelenega čaja....in smo se delali, da to je pa blazno vzhodnjaški štih

Skratka, če imate kakšne izkušnje z uporabo te moke pri pripravi sladic, nikar tega ne zadržujte zase.

Zanimajo me tako izkušnje z bolj proevropskimi zadevami in tudi vzhodne izkušnje.

Vendelina jr.

A bi šlo kaj iranskega? Imajo nekaj sladic na to temo...Mamamia

mamamia
Shoot, darling, shoot... Vendelina jr.

Moja malenkost je do sedaj delala samo tole:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9786

In eksperiemntirala z riževim mlekom, ko so me strašili z intoleranco na laktozo. Mi ni bilo všeč.

Čeprav dotični sladoled niti ni tako slab. Ma ko ti nabijejo še 50% na ceno običajne kepice, grem takoj k sosednji vitrini.

Loni Makaroni
Zakaj pa je bela riževa moka boljša od pšenične. Nič kaj posebej se okusi ne razlikujejo, pa tudi vsebnost škroba in ostalih sestavin je zelo podobna. Pšenična moka ima celo nekaj več rudnin in vlaknin. Očitna razlika je menda smo pri glutenu, kar pa za večino porabnikov ni pomembno. O ceni ne gre izgubljati besed, ker "štih" je treba plačat, ne glede na zemljepisno poreklo. Sem vnet zagovornik klasične kuharije , ki bazira predvsem na domačih in že dolgo poznanih sestavinah. V sladoledu, kjer se moka uporablja kot gostilo v zelo majhnih količinah, je, ob obilici sadja, jedrc in ostalih aromatičnih dodatkov ter maščob, razlika v okusu zanemarljiva, če jo je sploh mogoče opaziti. Sicer pa vsak po svoje. Meni vzhodnjaški štih ob sintetičnih omakah in zvrhanih žlicah umetnih arom in glutaminatov ne sede najbolj. ati zlati

Kolikor sem riževo moko uporabljal v proevropskih recepturah namesto pšenične moke, sem imel porazne rezultate; bilo je sicer užitno, ampak nič več kot to. Najbolj sem imel težave s kompaktnostjo testa.

 

LP

Drejček

ati zlati je napisal/a:
Očitna razlika je menda smo pri glutenu, kar pa za večino porabnikov ni pomembno.  ati zlati

Ja, celiakašev je 1-2%, pa še ene toliko alergikov, pa je porabnikov že zadosti, da se komu splača delat rižev sladoled.

Glede vzhodnjaškega štiha pa ... probat je treba, a ne?

Nasja
Že nekaj časa imam ugledan tale recept od "sosedov", zgleda precej užitno, tako, da bo kmalu na vrsti, da gre iz teorije v prakso :) http://www.coolinarika.com/recept/rizini-keksi Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti