Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. nov 2008 11:02

Okej, kje se kupi kristalno sladkor v večjih kristalih? Mueller? Pa bi se to magari našpricalo z modro jedilno barvo? Zdej me je začelo tole zanimat, ker bom definitvno naredila ene efektne piškote... Sem si že zamislila, preliv iz bele čokolade, pa svetlo modri kristali gor... lidka [sonce]

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

6. nov 2008 11:17

lidka je napisal/a:
Okej, kje se kupi kristalno sladkor v večjih kristalih? Mueller? Pa bi se to magari našpricalo z modro jedilno barvo? Zdej me je začelo tole zanimat, ker bom definitvno naredila ene efektne piškote... Sem si že zamislila, preliv iz bele čokolade, pa svetlo modri kristali gor... lidka
Nekaj podobnega mi je dala soseda, ona je s takim sladkorjem delala neko švedsko pecivo s cimetom. Tak saldkor sem videla v A, pri nas pa še ne. Če ga odkrijem, sporočim, čeprav Muller bi ga verjetno znal imeti, pa DM morda.

 

Naj ne izpade kot reklama, ampak nova izdaja Lise o božičnem pecivu je pa res dobra. Kar nekaj novih idej za piškote. In za tiste, ki sprašujejo po trajnsoti piškotov: pri vsakem receptu je navedeno, kako piškote shraniti in koliko časa se obdržijo.

 

Mamamia

mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. nov 2008 11:26

Oooo, hvala, bom letela kupit. Evo, jaz sem si zamislila recimo lunice, navadne iz bele moke. Med obema fila iz bele čokolade, masla, mletih mandljev, nekaj v tem smislu skratka. Stisnjene skupaj, premazane z oblivom iz bele čokolade in posuto z modrimi kristalčki... : ) Zdej me bo kr konc od navdušenja, : ) lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. nov 2008 12:45

Jaz pa nazarensko težko jem hrano modre barve.... Nekako mi gre prva asociacija ob modri barvi hrane na Bridget Jones, ki je kuhala juho in je dala sestavine z embalažo vred in je bila juha potem modra. Potem je prišel Mr. Darcy in potem je še nabutal Hugha Granta... Skratka, če bi bila v lovu za Mr. Darcyjem, bi najbrž poskusila še z modro hrano. Ker ga pa že imam... Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. nov 2008 12:51

Saj to bi bilo par barvastih kristalov na piškotu, Vendy, ne bi bili celi piškoti modri... (ojoj, to bi bil dizaster Bridget Jones, ja...) Ampak ona bi lahko skočila k fast food kitajcu po nudel župo, ne pa da so jedli modro... hja, filmski trik... : ) lidka [sonce]

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

6. nov 2008 12:54

Morda ste se že kdaj pogovarjale, pa nisem našla, zato bom kar vprašala. Zanima me namreč, ali je bistvena razlika, če hraniš piškote v pločevinasti ali plastični posodi? LP pujsek

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

6. nov 2008 16:08

Ampak, vendy, tisto z modro župo se je potem vseeno dobro končalo, če me spomin ne vara... Piškotki s kristalčki zgledajo pa super - take piškotne zvezdice, imaš občutek, da se kar topijo v ustih... sicer sem jaz tudi razmišljala, da bi obarvala grobi sladkor... pa to ni to, ker nima tiste "prozornosti"... In, mamamia, kje v Avstirji pa, če ni skrivnost? Bom šla še pred Miklavžem gotovo proti severu, pa če ni ravno stotine kilometrov vstran... Irena

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

6. nov 2008 17:17

piškotek je napisal/a:
Ampak, vendy, tisto z modro župo se je potem vseeno dobro končalo, če me spomin ne vara... Irena
Ja potem je postregla še pomarančno strjenko, ki je bila v resnici bolj podobna pomarančni marmeladi (mogoče zato, ker je med pripravo popila celo flašo Grand Marniera??), ampak na koncu je še vseeno dobila Colina Firtha se opravičujem, to je bilo čisto off topic saša Sporočilo je spremenil(a) spagon dne 06. nov 2008 17:17:29

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

6. nov 2008 18:13

piškotek je napisal/a:
Ampak, vendy, tisto z modro župo se je potem vseeno dobro končalo, če me spomin ne vara... Piškotki s kristalčki zgledajo pa super - take piškotne zvezdice, imaš občutek, da se kar topijo v ustih... sicer sem jaz tudi razmišljala, da bi obarvala grobi sladkor... pa to ni to, ker nima tiste "prozornosti"... In, mamamia, kje v Avstirji pa, če ni skrivnost? Bom šla še pred Miklavžem gotovo proti severu, pa če ni ravno stotine kilometrov vstran... Irena

 

1. Mr. Darcy mi je bil izredno všeč v oni nadaljevanki Prevzetnost in pristranost, nekaj let nazaj (in manj v filmu o mladem irskem dekletu, ki z njim zanosi in jo seveda pusti na cedilu, kako se mu že reče???)

 

2. V Metroju so ga imeli, ti jutri napišem, kako se mu reče.

 

mamamia

mamamia

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

7. nov 2008 0:04

Kristalni sladkor, v različnih barvah se dobi v Pekarni Vrhnika. Žal prodajajo samo po 1 kg, cena pa mislim, da je okrog 9€. Na tej sliki se ne vidi dobro, vendar je na lunicah zlat kristalni sladkor:

http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=CD3L9K0ME

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti