Bratu bratu ? groza !!!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. okt 2008 8:38

Vanilija, poglej odjavne špice na izdelkih resnih ali pa vsaj profesionalnih televizij in boš videla, kako dolge so. Z resnimi sem mislila nacionalne televizije, pa mednarodne televizije itd itd. Plus v resnih televizijah imajo tudi profile raziskovalcev-dokumentaristov. To so ljudje, ki zbirajo vhodne podatke za novinarja, da potem lahko naredi prispevek. In v resnih in profi televizijah pride na enega novinarja več raziskovalcev, pri nas pride pa na eno oddajo en raziskovalec, pa še srečni so, če ga imajo. Tisto, kar pa ti opisuješ, ko nekdo sam naredi skoraj vse - to je pa format lokalne televizije. Vendelina jr.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. okt 2008 9:04

zdaj bom pa se jaz malo nasmetila temo. Cisto financno gledano je res ceneje ce namesto desetih dela pet, pa namesto petih spet samo en. Ampak, to velja res, ce tistih deset dela popolnoma isto stvar, potem je pa res nesmiselno da se jih placuje (razen ce je potrebno v kratkem casu imet 10 identicnih izdelkov ;-)), ce pa je vsak doma na svojem podrocju je pa financni nesmisel tako krcenje. Koliko vec casa se za to porabi, koliko napak se naredi, poleg tega marsikdaj pridejo stroski zaradi neorganiziranosti vecji in kar je morda se najslabse, na koncu vse skupaj izpade amatersko. LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

2. okt 2008 10:40

Vendelina jr. je napisal/a:
Vanilija, poglej odjavne špice na izdelkih resnih ali pa vsaj profesionalnih televizij in boš videla, kako dolge so. Z resnimi sem mislila nacionalne televizije, pa mednarodne televizije itd itd. Plus v resnih televizijah imajo tudi profile raziskovalcev-dokumentaristov. To so ljudje, ki zbirajo vhodne podatke za novinarja, da potem lahko naredi prispevek. In v resnih in profi televizijah pride na enega novinarja več raziskovalcev, pri nas pride pa na eno oddajo en raziskovalec, pa še srečni so, če ga imajo. Tisto, kar pa ti opisuješ, ko nekdo sam naredi skoraj vse - to je pa format lokalne televizije. Vendelina jr.

 

Iz izkušenj z delom na nacionalni TV in eni od lokanih televizij vem, da zapisano drži. In manj ljudi dela prispevek ali oddajo, slabši je izdelek. Ker novinar sam nikdar ne more tako dobro posneti kadra, kot to naredi snemalec (in če novinarj s kamero na rami jemlje izjavo od nekoga, kako bo pa to videti?).  Za dober prispevek je nujno sodelovanje novinarja na terenu in snemalca. Večinma so ekipe za teren za manj zahtevne prispevke dvočlanske, torej novinar in snemalec, je pa zaželjeno, da je zraven še tretji, v žargonu jim pravijo "lučkar" (ki pa je prav tako pomemben član ekipe, ker če ta ne opravi dela, kot je potrebno, je lahko slika fuč). 

 

Novinarji sicer lahko montirajo prispevke, a večinoma to počno montažerji, ob prisotnosi novinarja, ki kombinira posamezne kadre z ustreznim tekstom.

 

Je pa druga zgodba o številu sodelavcev in posledično stroških na nacionalni TV in na privatnih TV postajah, lokalne so pa tako ali tako čisto posebna zgodba.

 

Hedonist, Vendy te ni nič "predalčkala" v kakšno tovarno, jaz sem njen post razumela drugače. BTW, tudi ti jo postavljaš v čisto drugo vlogo od tiste, ki jo dejansko igra. Se pač malo "tipamo", kajne?

 

Mimogrede, Brat bratu mi ni všeč, sem si ogledala ponovitev. Se mi zdi, da bolj "teatersko" igrajo kot pa za televizijo.

Mamamia

mamamia

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

2. okt 2008 11:30

Vendelina jr. je napisal/a:
Tisto, kar pa ti opisuješ, ko nekdo sam naredi skoraj vse - to je pa format lokalne televizije. Vendelina jr.
Ne, to, o čemer govorim je format informativnih oddaj največje slovenske komercialne televizije. Govorim o tehničnem, ne vsebinskem vidiku in o informativnih oddajah, ne npr. dokumentarcih, da ne bo pomote. Ker hedonistova izjava o šestih ljudeh se je nanašala na informativni program, jaz pa mu pritrjujem, da po eno izjavo za poročila res ne rabi hoditi šest ljudi, plačanih iz davkoplačevalskega denarja, ker so maksimalno trije dovolj. Če drugje to zmorejo, bi verjetno lahko to zmogli tudi na nacionalki. Na televizijah, kjer ni na voljo davkoplačevalskega denarja, se je delo v zadnjih letih pač racionaliziralo in v dobi računalniških montaž je povsem vseeno, ali si novinar sam zmonitra prispevek na računalniku, ali sedi zraven montažerja in mu narekuje kateri kader naj položi kam... Dvomim, da povprečen gledalec opazi kakšno bistveno razliko v kvaliteti izdelka pri enem ali drugem pristopom. Jaz opažam ravno nasprotni trend, zadnje čase prav na nacionalni televiziji v info. oddajah videvam ogromno tehničnih napak, kar mi samo potrjuje domnevo, da ni vse v številu ljudi, ki pri nastanku oddaje sodeluje. Vanilija

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

2. okt 2008 12:08

Se absolutno pridružujem mnenju Vanilije. Lili lili A.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. okt 2008 12:26

Ne, res ni vse v stevilu ljudi. Nekaj je tudi v tem, kako izkusene ljudi se izbere za doloceno delo. Seveda je ceneje ce se najame cimmanj usposobljene in z nic ali malo izkusnjami. Ali pa kot smo ze prej govorili, skrcimo ekipo, pa smo spet pri osebah z malo izkusnjami. LP, R.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. okt 2008 12:30

Vanilija, primerjati trenutno prakso naše največje komercialne televizije s trenutno prakso naše televizije, je tako, kot bi primerjali performans konjička na gugalnici in precej zdelano kljuse. Skratka, primerjaš nepimerljive elemente. Primerjava komercialne in javne televizije je malo težka in metodološko dvomljiva. Če imaš kaj smisla za družboslovje, boš temu morala pritrditi. Saj me ima, da bi kaj rekla o kvaliteti programa komercialke in o kvaliteti izvedbe tistega, kar ponuja. Pa bi vzelo precej prostora. Ampak samo prosim lahko, da bodo odšteli kak evro za kvaliteto službo za kuluturo govora. Da bo tista blond vremenarka izboljšala svojo dikcijo in da ne bo več govorila tako, kot govorijo govoreče blagajne pri najboljšem sosedu. In da ji bodo tonci posneli tako, da ne bomo več slišali, kdaj nesrečnica vdihne. To, da dvomiš, da "povprečen gledalec opazi razliko", je pa seveda tvoje mnenje. Meni se zdi tole mnenje rahlo pokroviteljsko. Pa poglejmo logično analaizo te trditve: Če dvomiš, da nekdo opazi razliko, potem si na drugi strani z veliko mero verjetnosti prepričana, da razlike NE opazi, in če obstaja velika verjetnost, da razlike ne opazi, potem se mu lahko z veliko verjetnostjo marsikateri šodr podtakne. Kot se mi zdi pokroviteljsko in družbeno neodgovorno s strani vseh, ki delajo v medijih, proizvajati izdelke, ki si takole "na prvo žogo". Pa naj bo to informativni, zabavni, kulturni, dokumentarni in katerikoli program in katerikoli medij. Ker, če se stalno servirajo informacije na prvo žogo - take, ki so tako preproste, da ni treba nič misliti, nič predelati, nič od ustvarjanja lastnega mnenja o zadevi - potem imamo pa res dobimo "povprečnega gledalca, ki ne opazi razlike". In če se taka praksa dogaja stalno in skozi več let, potem se "ta povprečni gledalec, ki ne opazi razlike" pred našimi očmi spreminja (samo, da tega takoj ne opazimo) in čez desetletje postane ovca. Beee.... Ki potem niti ne bo znala ubesediti, zakaj ji je kaj všeč, ali pa zakaj ji kaj ni všeč. Ker ovce kavzalnih relacij nekako ne poznajo. Think about that. Jaz pa se iz te medijske diskusije na tej točki umikam med piškote. Vendelina jr.

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

2. okt 2008 12:41

Vendelina jr. je napisal/a:
To, da dvomiš, da "povprečen gledalec opazi razliko", je pa seveda tvoje mnenje. Meni se zdi tole mnenje rahlo pokroviteljsko. Pa poglejmo logično analaizo te trditve: Če dvomiš, da nekdo opazi razliko, potem si na drugi strani z veliko mero verjetnosti prepričana, da razlike NE opazi, in če obstaja velika verjetnost, da razlike ne opazi, potem se mu lahko z veliko verjetnostjo marsikateri šodr podtakne. Vendelina jr.
Še enkrat, govorim o TEHNIČNI kvaliteti izdelkov.
Vendelina jr. je napisal/a:
Kot se mi zdi pokroviteljsko in družbeno neodgovorno s strani vseh, ki delajo v medijih, proizvajati izdelke, ki si takole "na prvo žogo". Pa naj bo to informativni, zabavni, kulturni, dokumentarni in katerikoli program in katerikoli medij. Ker, če se stalno servirajo informacije na prvo žogo - take, ki so tako preproste, da ni treba nič misliti, nič predelati, nič od ustvarjanja lastnega mnenja o zadevi - potem imamo pa res dobimo "povprečnega gledalca, ki ne opazi razlike". In če se taka praksa dogaja stalno in skozi več let, potem se "ta povprečni gledalec, ki ne opazi razlike" pred našimi očmi spreminja (samo, da tega takoj ne opazimo) in čez desetletje postane ovca. Beee.... Ki potem niti ne bo znala ubesediti, zakaj ji je kaj všeč, ali pa zakaj ji kaj ni všeč. Ker ovce kavzalnih relacij nekako ne poznajo. Think about that. Vendelina jr.
Nimam kaj razmišljat, se strinjam 1000%. Vanilija

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1411

2. okt 2008 14:17

Nič ne bom debatirala ali ugovarjala, ker se na to ne spoznam, rada bi le povedala, da je meni nadvse všeč FINA GOSPA, ki jo na RTV Slo predvajajo v nedeljo popoldne. Ta kratka oddaja me vsakič spravi v smeh. Smeh pa je pol zdravja, kajne? daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 02. okt 2008 14:19:31

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

2. okt 2008 15:25

Ja, ta Fina gospa je za crknit...

 

Mimogrede, ko smo že pri angleških serijah - a se spomnite Na avtobusu?

 

In kdo pravi, da Slovenci ne znamo naredit dobre humoristične nadaljevanke? Spomnite se Malih oglasov, ti bi bili še danes aktualni...Ko se spomnim Janeza Škofa, ki je  s kolesom hodil čez mejo in so ga lovili, kaj neki šverca in so mu vedno vso prtljago pregledali in nikoli nič našli...  On pa je švercal - bicikle...

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti