Na pomoč-poroka-piknik!!!

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

tema odprta - 23. jan 2003 11:53 | ogledi: 7.245 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Ja, se bova poročila...ne morem verjet...., bojda poleti...

Niso nama všeč klasične poroke, niti klasične obleke, niti klasične restavracije. Rada bi, da naju svatje pričakajo na neke vrste "pikniku" oz. pogostitvi na prostem.

Ali imate kake izkušnje oz. nasvete za tako reč? Tako je: ne bi rada, da bi to bil čisto navaden piknik, rada bi najela ljudi, ki bi pripravili takorekoč vse, vsaj kar se hrane tiče. Iščem ponudnike, ki bi prišli, prinesli praktično vse, od kozarcev do krožnikov, vilic itd. do vsaj nekaj prej pripravljene hrane (hladni narezki, tople predjedi), pa da bi bili pripravljeni ostati na tej pogostitvi in sproti pripravljati druge jedi in streči.

Rada bi sproščeno vzdušje in nobenega tempiranja, čisto nekaj neprisiljenega, preprostega...saj potrditev ljubezni ne pomeni nujno krinolin in vlečk in luksuzne restavracije z ansamblom, ne da?

A, ja...ta pogostitev bi se po vsej verjetnosti dogajala v okolici Postojne...

Vnaprej hvala za vašo pomoč.

TanjaG.

bbgg  

član od: 6.1.2003

sporočila: 24

23. jan 2003 12:33

Najboljši v Slocveniji so (po mojih izkušnja) Hiša kulinarike Jezeršek - najdeš jih tudi na internetu: http://www.jezersek.com/

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

23. jan 2003 14:44

draga bodoča mladoporočenka, napovedujem vam veliko odgovorov, tema je neizčrpna (sama čez mesec praznujem drugo obletnico poroke in mi je ostala v prečudovitem spominu, saj sva jo speljala točno tako, kot sva hotela, prijetno vzdušje, smeha, hrane,...enkratno, skratka, pristno, neprisiljeno,...) Odločili ste se že , če bo catering serviserjem zmanjkalo idej ali če ne veste točno, kako bi jim predstavili svoje želje, priporočam pogledati, kaj je o svoji poroki napisal Jamie Olivier v eni svojih kuharskih knjig,...morda si sami želite nekaj ravno takšnega.Pa uživajte !!!!!!! lp violeta

iMojca  

član od: 12.6.2002

sporočila: 16

23. jan 2003 19:31

JA, SLIŠI SE ZELO LEPO, NA PROSTEM, DA SI STREŽEJO OD NOG DO GLAVE-NOBEN PROBLEM, ČE TI JE VSEENO DA BO PADEL KAKŠEN MILIJONČEK IN NAVZGOR (V SIT). NA MOJI POROKI JE BILO PRIBLJIŽNO TAKO. Mojca

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

23. jan 2003 21:43

Mojca, še dobro, da v SIT!!! V bistvu je tako: tam blizu Postojne nam je pač nekaj na razpolago (hiša in lepa okolica, gozd v bližini, hiša je opremljena, kuhinja je, roštilji so, lonci tudi....). Torej plac je zagotovljen, naš, ni potrebno, da bi ga rentali. Zanimalo me je, če obstaja kak servis, ki ti "odstopi" par kuharjev, ki bi kaj vrgli na roštilj in obrnili, malce postregli, daleč od tega, da bi nas pedenali. Imava fejst družbo, za katero vem, da tudi če bodo morali vstati od mize zato, da si gredo iskat žlico, ne bodo delali haloja iz tega. In res upam na mnogo odgovorov...sicer pa je časa še dovolj.... ...ali ne??? TanjaG.

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

25. jan 2003 18:45

Hm, Tanja, nekje sem brala o kuharjih, ki pridejo na dom (če se spomnim, kje, ti sporočim, mislim pa, da je bilo v prilogi Dela - Polet ali Ona). Sicer pa z bodočim ženinom najbrž poznata kakega kuharja/kuharico, ki bi vama za ne prevelik denar naredil to uslugo (malo pomislita na sošolce/sošolke iz O.Š., kake prijatelje od staršev/prijateljev...). Varianta so tudi kaki znanci/znanke, ki obvladajo kuho in bi vama lahko pripravili hrano ali vsaj obračali stvari na roštilju (predlagam da malo pobrskata po spominu, s kom se družita na piknikih, pa ga sicer ne bi povabila na poroko) Varianta je tudi catering servis - pojdi na matkurjo ali najdi si in odprlo se ti bo kar nekaj možnosti. Samo ne vem, ali catering servisi tudi prispevajo koga, ki bi pekel na roštilju - najbolje, da malo pokličeš naokrog in se pozanimaš. pa veliko sreče pri iskanju primernega kuharja oz. ekipe maja

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

27. jan 2003 14:46

HOJLA! Jaz bolj glasujem za catering kot za prijatelje. No varianta je, da naredis tak piknik in vprezes prijatelje, a potem naj bo to tako, da vsi delajo. Zelo smotano bi se pocutil tisti prijatelj, ki bi ga povabila na poroko da bo pekel, potem pa bo ugotavil, da je polno skupnih znancev, ki se veselo zabavajo medtem ko on dela. Mene je povabila prijateljica na poroko in dan prej na kolono. Pa je vprasala, ce bi ji prijateljice samo pomagale dati pladne na mize in pogrniti mize s prti, preden pridejo gosti. Ok 5 min dela. Vzames prt, pogrnes, das gor pladne in pribor. JA JA JA. V petek sem dobila v roke cunjo naj pomijem okna, pomiti je bilo treba po tleh, zloziti piskote v skatle (za goste za domov. naredijo v vsaki pekarni, kjer ti piskote sicer napecejo), narezati se vso salamo in sire in prsut in... in vse zloziti na pladne. ...... (no pomemben podatek je, da je bilo na poroki 150 ljudi) na koncu pa nas je se njena mama napizdila da ni tako kot si je ona zamislila. Malo cudno smo se pocutile, sploh ker se je njena bodoca svakinja sprehajala naokoli s pravkar namazanimi nohti in jih veselo pihala. Zahvalil pa se nam tudi nihce ni. Ok saj je to res ekstremen primer. Vsaki prijateljici bi zlozila pladne na mizo, a to se mi je zdelo malo prevec. Glede na to da so financno odlicno situirani, si bi lahko najeli cistilko, ki bi vse skupaj pospravila, ali pa pospravili prej sami. Malo pazi, da se ne bo kdo tako pocutil, tako da res premisli koga prosis za pomoc in tocno mu povej, kaj bo potrebno naresti. Ker clovek se potem cisto drugace oblece in pripravi na poroko. V primeru cateringa, pa ti svetujem, da vseeno zadolzis nekoga (brata, sestro, teto...) da jih nadzira in da je tocno seznanjen s tem kar ste se zmenili, da se ti takrat ne bo potrebno vsega sami meniti. Aja mogoce raje vprasaj prijatelje, ce poznajo koga, ki pece na rostilju in podobno. Mogoce ima kdo kaksnega bratranca, strica, znanca, ki to obvlada, tako bo vseeno lazje. Ta oseba te verjetno bolj bezno pozna, ali sploh ne in stvar bo lazje izvedljiva. Potem pa se najdes dve studentki, ki pripravita vse stvari. Po moje bi se jih kar nekaj naslo. Zmenis se za ceno, po uri in potem jima bo se v veselje, ce se bo stvar zavlekla. LP Mica

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

27. jan 2003 21:00

...pa na velik in lep sotor (za senco in proti dezju) ne pozabite Kaj pa bi bilo, ce bi prislo tistega najlepsega dne do plohe? Grozno! Lep pozdrav vsem! Henri

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

28. jan 2003 14:39

Veliko lahko storiš sama prejšni dan, potem zadeve jemlješ iz hladilnika, nekaj ti pomagajo sorodniki s tem ko ti napečejo piškote, peciva ali pa iz slaščičarne, strežno osebje si pomagaš tako, da nečake in nečakinje(ali bližne sorodnike) zaposliš in jim npr. plačaš neko dogovorjeno vsoto + hrana tako se izogneš visokim stroškom najetega osebja. Osebno sem večkrat stregla tako iz hobija ali pa na prošnjo društva itd.... Kako je opremljen vikend ? (Kuhinja,voda....)- kaj si je potrebno izposodit ?

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

28. jan 2003 20:25

Kako ste vi prijazni!!! Imam prav slabo vest - jaz lepo uživam na smučanju, vi pa mi organizirate poroko! Barbara, na vikendu imamo praktično vse: kuhinjo, sicer majhno, vendar založeno, štedilnik, hladilnik, peč na drva, vodo, sanitarije...vse. Micam, hvala za tvojo izkušnjo - to so bile dragocene besede! Midva si želiva le, da ta pogostitev ne bi bila neka formalnost, pa žličke sem, pa vilčke tja, pa obrisat usteca preden narediš požirek iz dragocenega kozarca, skratka, da ne bi bilo prislijeno. Pa tudi ne, da bi se svatom potrebno finančno uničiti za nakup novih oblek, čeveljcev, torbic, za bajne dragulje in frizure, kot sem to na nekaterih drugih porokah videla. Vsak ima svoj okus in svoje želje, nobenemu nočem soditi, vendar zakaj bi najine družine in prijatelji zapravljali, če pa lahko pridejo sproščeno oblečeni. Na koncu pogostitve pa bomo za hišo udarili en fuzbal! Vas bom obvestila, če se bi kdo pridružil, vedno namreč iščemo dobre vratarje!!! Hvala vsem in....vi kar pošiljajte svoje predloge in nasvete...vseh bom vesela, posebno sedaj, ko zadeva še ni toliko "uradna", da bi o njej govorila z družino...da jih malce presenetim! P.s.: sneg in sonce - krasna smuka!!! TanjaG.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti