Torta brez moke

tea13  

član od: 15.1.2003

sporočila: 3

tema odprta - 16. jan 2003 15:04 | ogledi: 11.261 | odgovori: 12

Pred časom je kolegica spekla božansko torto brez moke. Mislim da je uporabila orehe, nisem pa prepričana. Recept sem izgubila. Mi lahko kdo prosim pomaga?

Hvala.

tea13

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

17. jan 2003 10:39

Zakaj pa ne rečeš kolegici, da ti ponovno pove recept Tatjana

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

17. jan 2003 10:43

Tudi jaz že dolgo iščem recept za torto brez moke, pa mi ga ena obljublja že 3 leta, tako da sem že obupala in ga od nje nikoli nebom dobila. Se pa bližajo rojstni dnevi in bi se tudi jaz priporočala za recept. Jaz sem jedla torto z čokoladno kremo, res je bila odločna.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. jan 2003 11:17

Tule je recept za rolado kjer je biskvit brez moke, z orehi in je super. Z manjsimi spremembami pripravis torto. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?prikazi=ABC&I Imam pa tudi recept za torto brez moke, vendar je brez orehov, z velikoooooo cokolade. Ce te zanima ti ga lahko napisem. LP, R.

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

17. jan 2003 12:08

To rolado sem že poizkusila, pa ni takšna kot torta, ker je polnjena s kislo smetano, jez pa sem jedla s čokoladno kremo. Prosila bi pa za recept za to torto, ker imam zelo rada čokolado. Rebeka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. jan 2003 13:59

Jaz sem nekoč naredila torto brez moke, za katero sem uporabila recept z vrečke vanilin sladkorja, če ti je to kaj v pomoč. Zakaj pa ne eksperimentiraš? Kdo pa je rekel, da moraš torto oziroma rolado napolniti ravno s kislo smetano? Namesto nje pač uporabiš tisto, kar ti srce poželi. Se pravi, čokoladno kremo. Pa brez zamere... Loni

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. jan 2003 16:08

Tocno to sem imela sama v mislih - od rolade uporabis biskvit, potem ga pa polnis po zelji (sama sem rolado nadevala s sladko stepeno smetano). Za cokoladno torto pa malcek pocaki, do ponedeljka, velja. LP, R

nadad  

član od: 15.9.2002

sporočila: 13

18. jan 2003 13:08

Za čokoladno kremo ti pa toplo priporočam najbolj enostavno in za mene najboljšo - smetanovo čokoladno kremo. V 1/2l sladke smetane nalomi 15-20 dkg čokolade za kuhanje in na manjšem ognju mešaj dokler ne zavre. Zares dobro ohladi (jaz dam 10 ur v hladilnik) in zmiksaj. Dober tek!

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

18. jan 2003 15:32

Pred kratkim, okrog božiča, je že nekdo poslal v rubriko recepti navodila za tako torto. Tudi sama sem jo že naredila, je pa res, da na pamet ne morem napisati količine sestavin, je pa po takem kopitu: mleti orehi, zdrobljeni piškoti in naribana pomarančna lupina, topljena čokolada (morda tudi jajca....se ne spominjam prav točno)...vse to umešamo in spečemo. Nato ohladimo, premažemo s pomarančno marmelado in prelijemo s topljeno čokolado. Tako narejena torta je božanska. Jaz sem osnovo uporabila tudi za drugačno torto; osnovo sem prerezala, napolnila z lahko kremo in koščki kanditov, premazala z neko izmišljeno kremo in rezultat je bil prav presentljiv. Če želite, vam lahko ob priliki napišem točne količine. Lep pozdrav in veliko eksperimentiranja vam želi TanjaG.

mika  

član od: 18.8.2002

sporočila: 23

18. jan 2003 16:58

POGLEJ RECEPT PANAMA TORTA

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

20. jan 2003 17:27

Pozdravljena! Napisala bom recept za orehovo torto, ki ne vsebuje moke. Torta je res božanska! Biskvit: 25 dag sladkorja 10 dag staljene jedilne čokolade 10 rumenjakov 25 dag mletih orehov 2 žlici drobtin sneg iz beljakov pecilni prašek Krema: 1 maslo ali margarina 4 rumenjaki 2 vanilija 15 dag čokolade 2 sladki smetani - kremo razdelimo na dva dela. Biskvit pečemo 1 uro na temp. 200 stopinj( mogoče malo več: preizkusi z nožem!)v modelu za torto. Pečen biskvit enkrat prerežemo na zgornji tretjini. Iz spodnje tretjine izdolbemo biskvit - paziti je treba, da ne preluknjamo spodnjega dela. Izdolbeno maso vmešamo v polovico kreme in to uporabimo za nadev. Z drugo polovico kreme premažemo torto. Dober tek! Karolina kreich

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti