Nadomestilo beljaka.

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

tema odprta - 19. sep 2008 15:36 | ogledi: 4.299 | odgovori: 6

Pozdravljeni. Imam en problem, namreč, otrok naj bi bil alergičen na jajčni beljak. Pa saj itak ne vem koliko je res, dejstvo pa je, da mu ga nekaj časa ne smemo dajati. Zanima me, s čim bi ga lahko nadomestil, npr. v biskvitih, piškotih, v palačinkah ga najbrž lahko kar izpustim, ali kako? Se komu kaj sanja o tem? Lepa hvala, lp

peter

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2008 16:00

V piškotih daš samo rumenjak, v palačinke daš mineralno vodo in rumenjak pa malo bolj z andarhtjo mešaš... BTW, a mleko in smetana sta pa okej? Jaz bi npr dala v biskvit rumenjake, 1 dl stepene smetane in mineralno vodo - pride čisto korekten biskvit. Vendelina jr.

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

19. sep 2008 16:06

Ful hvala. Problem naj bi bil le beljak. Sem zdele naredil palačinke, sicer brez mineralne vode , pa so čist ok. Itak mu je važno, da je notri dosti nutellle. Čist po atiju.... Thx

peter

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

19. sep 2008 16:24

Pri piškotih, palačinkah ni problem, saj lahko nadomestiš s kakšno tekočino, pri biskvitih pa je to težje, saj je ponavadi beljak tisti, ki daje rahlost in volumen biskvitu. Vprašanje pa je, če ni že tista mala količina beljaka ki nam ostane poleg rumenjaka preveč. V tem primeru bi bilo bolje uporabit nadomestek za jajca. Dobi se v prahu na policah z dietno hrano. Ne vem sicer kako se z njim dela, ker tovrstnih iskušen nimam, a verjetno so navodila zraven. Lp patka

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

19. sep 2008 16:47

No, to je pa tudi dobrodošla informacija. Bom preveril... Hvala

peter

seothantic  

član od: 7.8.2008

sporočila: 11

20. sep 2008 9:28

jaz sem v tušu kupila nadomestek za jajce v nekakšen prahu. žličko ga zmešaš z vodo, pa imaš jajce, katerega lahko uporabiš v biskvitih, omletah, piškotih... skratka, povsod lahko nadomesti jajce. da bi pa bil nadomestek za samo jajčni beljak, pa ne vem. lp seothantic

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

26. sep 2008 16:14

Pa se da s tem nadomestkom narediti biskvit. oz. sneg kot pri beljaku?

peter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti