Shranjevanje zališč

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 19. sep 2008 8:48 | ogledi: 1.413 | odgovori: 6

že zadnjič sem se pohvalila,da sem dobila sušilnik za sadje in danes sem začela s sušenjem. Seveda pa imam spet problem. Suha zelišča je treba shranjevati v steklene kozarce, v temnem prostoru. Glede na to da nimam temnega prostora, sem pomislila, da bi kozarce prebarvala s črno barvo za steklo. Je ta barva dovolj temna,da ne prepušča svetlobe v kozarec, kajti slišala sem zanjo, videla pa še ne. Prosila pa bi še za link kjer je toliko dobrih nasvetov o nabiranju, sušenju zelišč,... vem, da nekje je, pa ga ne najdem. hvala

ariella

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

19. sep 2008 9:09

Mogoče bi lahko kozarce samo ovila z alu folijo?

stana

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

19. sep 2008 9:44

stana.r zelo dobra ideja. Pa bo dovolj temno? ariella

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2008 9:54

Pa to smo delali pri poskuskih pri ure fizike v osnovni šoli - in velja to osnovnošolsko znanje uporabiti v praktičnem življenju. Alufolija ODBIJA svetlobo, ergo, če ni svetlobe, je tema. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 19. sep 2008 09:58:10

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. sep 2008 10:02

Ariela, pod "temen postor" lahko mirno šteješ tudi zaprto kuhinjsko omarico. Vsaj za tista zelišča, ki jih imaš za sprotno uporabo (saj imamo tudi začimbe v majhnih kozarčkih navadno kje pri roki, torej na zunanjih policah in v trgovinah ni nič drugače). Sicer pa so poleg steklenih prav tako uporabne pločevinaste doze (tja pa svetloba zagotovo ne bo mogla) ali papirnati škrniclji. Suha zelišča so občutljiva tudi na vlago, zato je prav, da so tudi v suhem prostoru. mamaF - Mojca

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

19. sep 2008 10:21

dam glavo stran, če smo mi pri fiziki kdaj delali kakšne poskuse! Vsi pa tudi ne moremo biti tako vsevedni in vsemogoči kot si ti vendelina jr. ariella

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

19. sep 2008 10:42

Vsaka omara zadošča, ariella. Jaz jih imam v prostoru s strešnim oknom, pkrota s tmno brisačo in je to čsito dovolj. pokriti so seveda kozarci. Drugi del kozarcev je pa v omari. Ostalo je v škatlah od čevljev. je pa res, da je prostor suh.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti