Sestavine

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. sep 2008 9:52

To je ena moja znanka strašno občutljiva pri sokovih. Boženedaj, da ji ponudimo sok, ki nima 100% sadnega deleža. Ko se s sladkarijami in z nevem čem še vse baše, pa je vredi. Začetnica

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

8. sep 2008 10:10

Vendelina: barvil za barvanje torte in podobnega verjetno ne jemo vsak dan in ne v takih količinah kot spijemo pijače. Predstavljaj si, da nekdo vsak dan pije tale sok in to po 2 litra na dan. Sicer je pa res, da je v večini živil nekaj Ejev, vendar vseeno niso vsi isti in niso vsi enako škodljivi. Me pa kar nekam prime, ko oglašujejo, da je zadeva brez sladkorja in nizkoenergijska, potem pa preberem, da je notri aspartam. Hvala lepa, raje kupim sok, ki ima notri navaden sladkor, ne pa nekega umetnega sladila, o katerega nevarnosti za zdravje se marsikaj piše. Ja pa jaz sem kar precej pikolovska kar se tiče teh stvari. Čigumijev že zdavnaj ne žvečim več, raznoraznim pisanim bonbončkom itak ne nasedam, barvilo sem letos dala v torto prvič, pa še to samo za napis na torti, od pijače imam pa najraje vodo (tako navadno brez okusa). Pa tudi pri drugih stvareh ponavadi pogledam kaj je not in če je kaj čudnega raje izberem drug izdelek. Pa če prav je malo dražji. Pa da ne bo kdo mislil, da imam veliko denarja. Urša

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

8. sep 2008 10:43

Ampak če na embalaži piše, da je pijača brez sladkorja, je nekako logično, da so ji dodana umetna sladila, ni res? Cornellia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. sep 2008 11:28

To je pa zato, ker ne kupujete Fructala:) Meni je bila ful všeč ena karikatura v Delu, pred leti, ko direktor Fructala pravi:"Nič čudnega, da bomo bankrotirali, saj smo edini, ki še delamo sadni sok iz sadja..." Pa je bolj res, kot bi si človek mislil, ko sem malo pogledala različne sokove in njihove sestavine. Rajši ga manjkrat kupim, pa takrat dobrega, sicer pa vodo. Ima notri tudi ta kakšno barvilo, gotovo - ampak rdeče barvilo je iz rdeče pese, zeleno iz listnate zelenjave (klorofil),... Veri

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

8. sep 2008 12:30

Cornella: No meni to ni logično. Če je brez sladkorja naj bo tudi brez umetnih sladil, ki so po možnosti še bolj škodljiva kot navaden sladkor. Sicer je pa huje da piše na nekaterih sokih brez dodanega sladkorja, pa je kakšen umeten cukr not. Kar se tiče pa Fructala. Njihovi sokovi so res dobri in jih tudi pijem, ampak ko sem enkrat gledala kaj je v smoothiju (al kako se že napiše), me je minilo. Nej bi ble notri borovnice, pa še neko sadje (mislim, da granatno jabolko), med sestavinami pa je bilo napisano, da tistega sadja skorajda ni, večina soka je bila pa bananina kaša. Pa razumi zdaj če moreš. Sej nimam nič proti, da prodajajo take sokove, so še zmerom boljši od umetnega cukra, samo nej potem ne oglašujejo, da je to popolnoma isto, kot če bi si doma zmiksal sadje in to spil. Urša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. sep 2008 12:53

2l kateregakoli soka na dan je itak čisto pretiravanje. Pa najsi bo doma stisnjen, iz "bio" sadja, ali pa tale, v prvem postu omenjen (in vse možnosti vmes, da smo si na jasnem).

Voda je pač čisto dobra pijača (voda, ne "voda z dodatki").

No, kar se pa tiče sokov BREZ dodanega kateregakoli sredstva, ki ga naredi našemu čutilu za okus sladkega (tu še nos ne sodeluje zraven), so pa najbrž povsem neužitni večini (ker so prekisli). Izvzeti so morda doma stisnjeni sokovi, pa še to ne vsi.

 

rimljanka - zasebno mnenje

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

8. sep 2008 12:54

Če si tako vestna pri prebiranju etikete, kako to da si sploh sok kupila??????????? Drugače pa, tudi ti ki se tako zdravo prehranjuješ boš enkrat umrla, pa ni rečeno, da visoke starosti in "zdrava". Pa brez zamere lena70

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

8. sep 2008 16:20

Nisem kupila soka. Zadnjič sva s fantom naročila hrano na dom in je prišel sok zraven, ker nam študentom pač morajo dat zraven nekaj za pit. Pa sva ga odprla, sprobala en požirek in ker je bil zanič sva šla brat sestavine. lena70: sej nisem nikjer rekla, da se prehranjujem zdravo. Občasna pica pa kaka ocvrta hrana, ki jo včasih jem tudi ni zdrava, ampak sedaj ne govorim o tem. Sem pa hotela samo malce opozoriti na skrite strupe. Mogoče bo pa nekdo naslednjič raje izbral navadno vodo, kot pa tak sok. rimljanka: se strinjam, da je 2 litra soka obupno preveč, vendar nekateri ljudje še vedno raje izberejo sok kot vodo tudi za odžejanje. Urša

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. sep 2008 17:01

Sama imam rada vodo, tisto navadno iz pipe. Na srečo je pri nas še zelo dobra.

Drugače so mi všeč tudi vode z okusom, še najbolj Jane, ker vsebujejo najmanj sladkorja in je okus res zelo blag. Oaza malina je tudi dobra, ampak to je že kot malinovec...

jasna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. sep 2008 11:20

Se strinjam z rimljanko: za žejo je voda, sok pa za posebne priložnosti ali pa za pocrkljat, pa ne cel liter za enega človeka;) zraven hrane na bone, sploh dostave, pa vedno dobiš bolj zanič sokove, se mi zdi, sicer ne bi s ceno skoz prišli... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti