Kisla smetana- zamrzovanje

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

tema odprta - 6. sep 2008 10:29 | ogledi: 6.231 | odgovori: 5

Mogoče neumno za vas, a mene vseeno zanimajo vaše izkušnje glede zamrzovanja kisle smetane. Je mogoče katera jo že zamrzovala? Sama jo namreč sem, kot že večina stvari, ter ugotovila, da se pa le-ta zamrzovati neda, sicer pokvarjena ali neoporečna ni, je pa sama voda in nekako bolj skuta, kremasta sploh ni, okus je čisto drugačen, je še za uporabo, samo sem prišla do spoznanja, da očitno pa se kisla smetana zamrzovati le neda.

Lepo prosim še za vaša mnenja in izkušnje, hvala.

Če je kje mogoče tema že odprta, vas prosim, da jo posredujete in nadaljujemo tam.

Lp

jaša

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

6. sep 2008 13:07

Tudi mi smo jo že večkrat zamrznili in ko smo jo odmrznili, je bila tekstura čisto spremenjena; smetana je postala voda z bunkicami. Mislim, da je ni preveč pametno zamrzovat. Saj sladka pa tudi postane čudna, zelo gosta in kepasta. NaturensGalleri

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

6. sep 2008 17:03

jaša menim, da se tega ne da, kar je pa po svoje škoda, ker se vsaj meni velikokrat zgodi, da ko jo rabim je pa ni nikjer(rada jo namreč jem kar na žlico) pa preprosto pozabim da sem jo že pojedla. femica

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

6. sep 2008 20:17

Jaz večkrat dam zamrzniti eno ali drugo, uporabim jo pa potem (odmrznjeno seveda) izključno za kuho ali peko (se mi zdi, da da odmrznjna sladka smetana potici še nokoliko bolj poln okus...). Odmrznjena kisla pa je zelo uporabna npr. pri štrukljih, kumarah v smetani,...No, za na žlico pa ravno ni. lp

peter

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

6. sep 2008 21:22

Kisla smetana ni primerna za zmrzovanje, ker med zmrzovanjem pride do tvorbe velikih kristalov ledu in zaradi tega med tajanjem do odpuščanja sirotke. Prav tako ni primeren za zmrzovanje jogurt, skuto pa lahko zmrznemo saj vsebuje manj vode. katra55

Allyssa  

član od: 2.12.2006

sporočila: 30

6. sep 2008 21:26

Mogoče bi pri kisli smetani pomagalo, da jo odmrzneno zmiksaš, da se kepice razbijejo,.. Samo ugibam, ker tovrstnih izkušenj nimam. Drugače pa ima kisla smetana rok uporabe 1 mesec in ni tako kritična, kar se tiče "zaloge". Drgače je s svežo sladko smetano (rok 5-8 dni), tu pride v poštev alpska smetana za stepanje, ki ima rok vsaj 2 meseca (odvisno od proizvajalca). Lp Allyssa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti