Peka torte

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

30. nov 2004 20:20

Ojla!! Tudi jaz veliko pečem torte. Za krašenje vedno uporabim zelo hladno rastlinsko smetano, ki pa jo tudi jaz včasih zmešam z navadno. Oboje se lepo obnese. Morda še en nasvet: preden toro okrasim, jo natanko premažem z marmelado. Na to pa tanek sloj smetane in šele pote je na vrsti zaključno okraševanje. Veliko sreče ti želim!! biba

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. dec 2004 18:35

Za rezanje tort se zelooo obnese nož za rezanje pršuta, ker je dolg in raven. če ga imate, na plan z njim Jaz režem samo z njim - pa seveda torto obračam med rezanjem. Z nitko se mi zdi bolj komplicirano, čeprav tudi rata. Rastlinska smetana je bolj trdna od živalske, obe pa morata biti zelo hladni pred stepanjem. Tudi metlice in posodo, v kateri stepaš, je fino ohladiti, če jih vzameš ravno iz pomivalnega stroja. Za hribček je pa krivu tudi to, če biskvita ne vlijete tako, ko ste ga zmešale in se težje snovi usedejo na dno in jih potem seveda daste na sredino, ki potem bolj naraste, ker je tam v bistvu več mase - ne volumsko ampak masno... Na koncu vlijte v krogu, kot je že vkrist predlagala. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti